Yaralı insan

Tüm insanlar yaralı doğar. Birbirimizin yaralarını küçümsemek veya büyük görmek gibi kıyaslamalara gidebiliyoruz zaman zaman yaşam içinde. Oysa ki kalpte yaşananı , kalbin o yarayla yüzleşirken nasıl bir frekansta titreştiğini sadece yaşayan bilir. Kişi kendi yarasını her boyutuyla kavrayınca, o konuyu o kadar iyi biliyor hale gelir ki aynı konuda yarası olan başkalarına şifa olma potansiyeli doğar. Aslında herkes biraz şifacıdır; arkadaş , aile , iş çevresi hiç fark etmez, sadece konuşarak bile insanlar birbirine şifa verebilirler bana göre, buna şifacılık dense de denmese de.

Tüm şifacıların yaralı olduğu yönünde bir kanı vardır. Bence bu hem doğru hem değildir. Tüm şifacılar yaralıdır çünkü tüm insanlar yaralıdır. Şifacıların farkı ise yaralı olduklarının farkında olup, onu iyileştirmek için büyük bir gayret gösterme azmine, merakına ve cesaretine sahip olmalarıdır. Hem kendilerinde hem de diğerlerinde yaraları görüp iyileştirmeye baş koymuş ruhlardır onlar. Yarasını fark eden ve anlayan insan tekamül yolunda ilerleme kaydeder. Öyle bir kavrayış gelir ki , yaralayana, yaraya aracı olana odaklanmayı bırakır, kazanımlarına konsantre olur, yoğunlaşır ve özgürleşir.

Astrolojide ‘yaralı şifacı’ Kiron asteroididir. Kiron’unu anlamak ve konuyu kabul etmek kişiyi özgürleştirir. Ve evet, haritada etkili bir Kiron varsa , kişi şifacı da olabilir. Ancak şifacılığı sadece Kiron’a bağlamak eksik olabilir. Diğer göstergelere de bakmak gerekir. Siz Kiron haritanızda nerede bilmek ister misiniz?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: