1.1 yılın ilk günü

Upuzun ve yorucu bir yılın ardından bugün yeni yılın ilk günü. 1.1 günü. Yılın sonunda geçmiş yılla ilgili değerlendirmeler yapmak, yaşanan değişiklikleri, olumlu ve olumsuz gelişmeleri düşünerek , kişisel kazanım ve kayıpların bilançosunu çıkarmak çoğumuzun yaptığı bir şeydir. 2020’de çok şey öğrendik, bakış açımız kesinlikle çok değişti, sıradan olarak gördüğümüz çoğu şeyin değerini daha iyi anladık. Koşuşturmacalarımız arasında unuttuğumuz, bir kenara ittiğimiz yeteneklerimizi yeniden keşfettik. Veya çok kıymetli olduğunu fark etmediğimiz bazı özelliklerimizin ne kadar biricik olduğunu fark ettik ve belki de kendimize yeni yeni değerler kattık. En önemlisi çok olgunlaştık. Oğlak burcu stelyumu (jupiter,Satürn,Pluto) bizi olgun yetişkinler olmaya zorladı.

Bugün, geçmişi geçmişte bırakarak, ki 30 Aralık dolunayı etkisi ile eskiye çok özlem duymuş olabilirsiniz, önümüze bakma zamanı. 1.1 günü, iki defa 1 enerjisi barındırırken, Güneş zodyağın 10.burcu olan oğlakta ve 11 derecede ve günün enerjisine 1.tesir kuşağı hakim. Ne kadar çok tekrarlanan 1 var öyle değil mi?

1 rakamı, birlik ve bütünlüğü anlatırken, aynı zamanda ilk asal sayı olması nedeniyle başlangıçları da anlatır. Bugünü yeni yıl için hayaller kurmak , planlar yapmak için kullanabiliriz. Ay gün boyunca aslan burcunda olacağı için duygusal olarak kendi ihtiyaç ve isteklerimize yöneldiğimiz bir enerjideyiz. Bundan yararlanarak, yeni yıl için oluşturduğumuz kişisel planlarımızın yeteneklerimize, özümüze , kişiliğimize uygun olup olmadığını kontrol edelim. Kısa bir süre sessiz kalarak, kalbinize bu yıl ne yapmak istediğini sorun. Cevap her zaman oradadır.

Harekete geçme istek ve gücümüzün olduğu bir gün fakat, eylemlerimizin şefkat, tevazu, hoşgörü, sabır ve sempati ile dolu olması gerekir. Ay aslanın olumsuz kullanımı olarak, hareketlerimize gurur, hırs, küstahlık, başkalarını kontrol etme veya ilgiyi sürekli üzerinde korumak için dramatikleşme gibi nitelikler katarsak kendimizi bir anda öfkeli bir durumun içinde bulabiliriz. Bilgelik ve sevgi dolu olmayan güç çok yıkıcı olabilir. O nedenle benim tavsiyem bugünü daha sakin bir şekilde, mümkünse seveceğiniz bir şeyler yaparak geçirmeniz ve içinizdeki yaratıcılığı beslemeniz olacaktır.

Yeni ufuklara hep beraber yelken açıyoruz. Güç, bilgelik ve sevgi üçgeninde dengeyi sağlayarak rüzgarı arkamızdan alarak, Sevgi yolunda ve sevgi kılavuzluğunda ışığımızı parlatalım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: