yeni yıl senaryoları

2021’de neler olacak ?
Çok farklı ve yorucu bir yılı geride bırakırken gözümüz yeni yıla çevrildi. Bundan sonra neler olacak bizleri neler bekliyor merak ediyoruz doğal olarak. Belki de uzun zamandır gelecekte ne olacağı ile bu kadar çok ilgilenmemiştik değil mi? Evlerde kapalı kaldık ve dünyayla ilişkimiz sadece medya şu anda. Ve bize 2021’i anlatabileceğini düşündüğümüz her yayını izlemeye çalışıyoruz.
Peki bu yayınları izlerken, duygusal olarak dengede durabiliyor muyuz? Neler hissediyoruz?
Duygularınızı takip edin lütfen. Sizi , endişe, korku, karamsarlık , umutsuzluk duygularına sürüklüyorsa okuduklarınız veya dinledikleriniz, burada korkularınızla yüzleşmek ve onları salıvermek için çalışmalar yapmanız gerekir.
Endişe şeytan işi der büyüklerimiz bilirsiniz. Ne güzel demişler. Şeytan bu yaşamdaki negatif tarafı simgeliyorsa, endişe ve korku onu besliyor ve büyütüyor. Matematik bize hayatta çok şey anlatır, bu konuda da basit matematikle düşünürsek, artı artıya eklendiğinde değer olarak büyür, eksi de eksiye eklendiğinde büyür. Oysa nötrlemek için eksiyi artı ile toplamak gerekir.
Pozitifi beslemek için pozitifte kalmak lazım. Bunun için de korkunun içinden geçmek şart. Korku ve kaygıları görmezden gelerek de pozitifte kalamayız. Nasıl ki artı eksiyi dengeliyorsa, eksi de artıyı dengeliyor. İçimizdeki korkan yanımızla temas ettiğimiz her an, ana dönerek bu gerçek mi diye soralım kendimize. Korkan yanımız belki de sadece değişime direniyor. Yeninin eskiden kötü olacağı ne malum? Kötü ne iyi ne? Yaşamın kendisi dinamik ve değişken bir yapıda. Mevcut koşulları korumaya ve sabitlemeye çalışma gayreti, kaybetme korkusu boğa burcu ile ilgili ve Uranüs Mayıs 2018’den beri boğa burcu ile temsil edilen her şeyi yıkma ve yepyeni tanımlar getirme motivasyonunda. Ta ki 2025 yılına kadar.
Özetle , 2021 teorilerini izlerken veya okurken, korkularınızın farkında olun ve onları dönüştürün. Yerine sevgiyi koyun. Çünkü olan her şey mutlak sevgiden. Hepimizin, sözlüklerimizdeki sevgi tanımının ötesindeki bu mutlak sevgiyi hissetmemiz dileğimle…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: