13 OCAK YENİAYI-YENİLENME

Sevgili Dostlar, yepyeni bir sürecin ilk etkilerini bu hafta iyiden iyiye hissetmeye başlıyoruz. 2018 yılından beri konuşuyoruz, “eskiye ait olan eskide kalmalı“. Bu yeniayda , artık yeni enerjide taşıyamayacağımız eski alışkanlıklarımızı, sorumluluklarımızı, iş ve aile yapılarımızdaki dinamikleri , düşünce , iletişim ve zihinsel süreçlerimizi bir kez daha gözden geçirip, bırakmamız gereken ne varsa artık geride bırakmalıyız veya bırakmak zorunda olabiliriz.

Yeniay enerjisinde Kova burcu yükseliyor ve 3 gezegen kova burcunda, yaşamın girişi olan 1.evde yerleşmiş durumda. Bunun anlamı, bulunduğumuz noktadan yaşama açılan penceremizde manzara artık yepyeni, veya biz artık çok farklı bakıyoruz dünyaya. Bu yeni bakış açısıyla, eski yapıların devam edemeyeceğini de anladık. İşte bu noktada yeniay enerjisi, hem iş hem iletişim hem de aile içinde bazı önemli olayları hayatımıza getirecek gibi görünüyor.

Yeniay yükselen derecesi Sabian sembolü , Dane Rudhyar’ın tamımı ile “Beklenmeyen güneş fırtınası”. İlk bakışta bunu yıkım getirecek bir doğal afet olarak olarak görebiliriz. Hayatlarımızı her ne kadar süregelen güvenli yapılar içinde tutmaya çalışırsak çalışalım, doğanın karşısında aslında çaresiz olduğumuzu anlatıyor olabilir. Aynı zamanda, Güneş bizim ana enerji kaynağımızdır, bizi besler, astrolojik anlamda bilinçliliktir. O halde rahatlıkla, yepyeni ve yoğun bir bilinç aydınlanması yaşayacağımızı söyleyebiliriz. Belki de ilk başta anlattığım eski yapıların yıkılması bu yeni bilinç halimiz nedeniyle olacaktır.

Yeniay Sabian sembolü ile “Manastıra Dua etmeye giden kadın”. Sembol manevi anlamda beslenme, güvenme, inanma ihtiyacımızı göz önüne koyuyor. Dua etmeye giden kadın belki yaptıklarından ötürü tanrıya sığınıyor, belki umut için dua ediyor bilemeyiz. Önemli olan bir noktada hepimizin bu maneviyata ihtiyacı olması gerçeği. Bu noktada toplum içinde kimin neye inandığı hiç önemli değil. Bu, yaşam amacımızla ilgili, ruhsal yolculuğumuzla ilgili tefekkür ve içe çekilme zamanı. Zaten yeniayın 12.evde bulunması da tam olarak bunu anlatıyor. Demek ki, asıl bırakacağımız, asıl dönüştüreceğimiz yine kendi içsel süreçlerimiz ve bilibçaltımız.

Özetle; 13 Ocak, yılın ilk yeniayında, önümüzdeki dönemi, yaşamımızı ve ruhsal yolculuğumuzu anlamak, anlamlandırmak üzere kendimizi dış dünyadan biraz geri plana çekebiliriz. Eğer imkanımız varsa iş konularında adım atmak mümkün olabilir. Daha genel düşünecek olursak, Corona ile ilgili aşı vs konularında gelişmeler, sosyal medya , iletişim kanallarında , belki internette kesintiler, duraksamalar, zorluklar yaşayabiliriz. Etkisi 10 gün kadar sürer. Burçlara göre etkileri yarın yazabileceğim.

Sevgi ile ışık olsun.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: