SATÜRN BOĞA

Boğa burcunda kavuşan Uranüs ve Mars , perşembe ve cuma günü Ay da boğaya geçince, etkisini duygusal olarak da iyice hissettirdi. Uranüs’ün ani, beklenmeyen, yıldırım şiddetindeki tavrı, Mars’ın eylemselliği ile birleşince, bir yandan itici bir güç sağlarken diğer yandan oldukça zorlayıcı etkiler ortaya çıkardı. Bu ikilinin Satürn’e yaptıkları zorlayıcı açı da konunun içine engellemeler, kısıtlamalar , daraltmalar dahil ediyor. Ocak ayı sonuna kadar sürecek bu yoğun etkiler ruhsal açıdan oldukça üretken olarak kullanılabilir. Neptün’den sonra en uzak gezegen olan Uranüs, farkındalık ve uyanış ile de ilgilidir.

Şimdi bir kaç tarih vereceğim. Özellikle bu tarihlerde doğanların bu günlerde bazı sıkıntılar yaşıyor olabileceklerini düşünüyorum.

mayıs 1969-mayıs 1970
haziran -ekim 1998
nisan – haziran 1999
aralık 1999 – mart 2000

Bu tarihlerde doğanların haritalarında Satürn Boğa burcundadır. Bu da , şu anki Uranüs-Mars kavuşumundan haritalarındaki Satürn kanalıyla yoğun etki aldıkları anlamına gelir. Satürn’ün, bu dünyadaki varoluşumuzla ilgili bizden hem bekledikleri hem de öğretmek istedikleri vardır. Satürn Boğa burcundaysa bu beklentilerin temelinde, hiç bir şeye fazlaca bağlılık geliştirmemek gelir. Hem maddiyata hem de insan ilişkilerinde bağlılık ve sıkıca tutma Satürn Boğa’ların doğasıdır. Ancak bunu, dünyanın bereketine, kendi yeteneklerine veya yaşamın güvenilir olmadığına dair dip inançları sebebiyle yaparlar. Örneğin para ile ilgili olarak, kolay kolay harcama yapamazlar , hep bankada, bir kenarda güvenlik parası biriktirmek isterler veya eşyalarından kolay vazgeçmezler, çünkü gün gelir lazım olabilir düşüncesindedirler. Çevrelerindeki insanlardan da vazgeçmezler. Bu elbette iyi bir özellik ancak, çevrelerine karşı aşırı nazik, kimseyi kırmamaya çalışan tavırlarının ardındaki , gün gelir bana lazım olur veya onlar olmazsa kendimi güvende hissetmiyorum hissiyatı ile yüzleşmeleri gerekecektir zaman içinde. Bir şeyi sattıklarında yerine yenisini alamayacak, veya bir şey satın aldıklarında bir daha asla harcadıkları parayı yerine koyamayacak olma duygusundadırlar. Aşk, cinsellik ve tensellik ile ilgili de zaman zaman yaralar alabilirler, çünkü hep güvenli ortam ararlar. Çoğunlukla da değer verdikleri insanlardan değer görmemek gibi bir hisleri olabilir.

Peki şimdi, Uranüs-Mars Satürn Boğa’lara ne yapıyor? Ani ve sarsıcı bir şekilde, içinde belki öfke ve agresiflik de barındıran şekilde, ya çevrelerindeki insanlardan güven sarsıcı, kırıcı etkiler alıyorlar ya da parasal konularda, harcamalarda kontrol edemedikleri durumlar içindeler. Çevre değiştirmek, ev değiştirmek, yatırım kanalı değiştirmek, herhangi bir şekilde mal/mülkte değişimler, aşkta güvensizlik olası konular olabilir.

Eğer siz de bu tarihlerde doğduysanız, satürnün haritanızdaki konumuna göre bu etkilerden nasiplenmiş olabilirsiniz. Kendinize şunu sormanızda fayda olabilir; “Ben hem maddi hem de manevi konularda nelere sımsıkı bağlıyım, neyi bırakmamacasına tutuyorum ? Neyi kaybetmek benim için yıkım olur? Burada ilahi sistemin size vermek istediği mesaj; GÜVEN ve BIRAK. Sadece Allah’a güven. Kendini maneviyata, teslimiyete aç. Sımsıkı tutunduğun şeylerden vazgeçmek zorunda kalsan bile, onları yeniden sağlayacak güce ve yeteneğe sahipsin. Dünya sınırsız bolluk ve bereket sunar. Sende olana şükret ve keyfini çıkar. İnan bir boğa, maddi değerlerin de öz değerlerin de keyfini çıkarmayı bilir. Özgüven geliştirmek sizin için çok önemli. Sizin kaynaklarınız , yetenekleriniz her şeyi oluşturmaya yeter.

Sevgiyle bilgi ve ışık olsun.

BU ENERJİNİN HARİTANIZDAKİ ETKİLERİNİ MERAK EDİYORSANIZ DANIŞMANLIK ALMAK İÇİN “HİZMETLER” SAYFASINI ZİYARET EDEBİLİR VEY MAİL ATABİLİRSİNİZ.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: