YILIN İLK DOLUNAYI- 28 şubat

Ayırt etme ve ayıklama dolunayı diyeceğim ben bu dolunaya. Kova burcundaki gezegen toplaşması dikkatimizi ve ilgimizi toplumsal konulara, geleceğe, ideallere, medyaya, haberlere yöneltiyor. Toplum ve gruplar olarak hareket etme ihtiyacımız, gruba uyma eğilimimiz de artıyor. Öte yandan kendi geleceğimiz ve ideallerimizle ilgili fikirlerimiz de zihnimizi meşgul ediyor. Bunları realize etmek bir yana, uygun olup olmadığını bile şu anda tartıyor düşünüyor olabiliriz, çünkü belki bazılarımız için zihne düşen gelecekle ilgili fikirler çok da tanıdık değil. Geçmişteki parlak günlerimize özlem duyuyor da olabiliriz. Bu da iki konuda ayıklama yapmamız gerekliliğini ortaya çıkarıyor; 1) Nerede toplumla birlikte hareket etmeli, nerede kendim olmalıyım; 2) Geçmişe olan özlemimle eskisi gibi olmasını istediğim neleri artık geride bırakmalıyım.

Ayıklama yapmak için Dolunay Ay’ı bize yardımcı. Aslan burcu kalbi simgeler; sevgi, yaşam coşkusu ve sevgisi, öz sevgi ve öz güven , neşe olumlu yanlarıdır. Kova’nın tam zıt burcu olarak, mantıktan çok kalbi kullanır. O halde dolunay enerjisinde kalbimizi kullanarak bazı ayıklamalar yapabiliriz. Kalp çakrası çalışmak, sevgi meditasyonları yapmak, hiç bir şey yapmasak bile gün içinde ara ara dikkatimizi ve nefesimizi kalpte hissetmek iyi gelebilir. Aşağıda yükselen burçlara göre yazdığım konularda kendinize ;

  • Bu sevgi gibi?
  • Sevgi olsa şimdi ne yapar?
  • Bu beni ifade ediyor mu?
  • Bunu söylerken kendimi ifade ettim mi?

gibi sorular sorarak kendinizi yönlendirebilirsiniz. Kalp her zaman doğruyu söyler. Bu yazıyı geç okursanız hiç üzülmeyin, çünkü unutmayın zamansız bir zamandayız. Niyetinizi dolunay enerjisine koyun ve yine kalbe yönelin.

YÜKSELEN KOÇ; Gruplar içindeki etkiniz artarken belki bazı gruplarınızda veya işten kazançlarınızda iradeniz dışında ani değişimler olabilir. Bilinçaltınız ve sezgileriniz çok yoğun çalışıyor. Bugüne kadar her öğrendiğinizin doğru olmadığını, başka görüşlerin de olduğunu fark ederek, belki daha çok okumaya ve araştırmaya başlayabilirsiniz veya zaten bunu yapıyorsunuz. Bilgi ile kibir yapmaktan uzak durun. Dolunay enerjisinde , çocuklarla, hobilerle, yeteneklerinizle ve aşkınızla ilgili konularda gelecek ve ideallerinizi sorguluyor olabilir, toplumun trendlerini takip ediyor olabilirsiniz. Kendi ifadenizle , liderliğinizle , farkınızla sevdiğiniz konuya yönelerek toplum içinde önemli bir rol oynayabileceğinizi bilin, ışığınızı toplum içinde yakın, söndürmeyin. Kariyerinizde, işinizde, statünüzde artık bırakmanız gereken şeyler olabilir, yatırım kanallarınızı da değiştirebilirsiniz.

YÜKSELEN BOĞA; Değişmezliği ile bilinen, diğer insanlar için sağlam ve sığınılacak limanlar olan Yükselen Boğa’lar, hepimizin başını döndürecek kadar değişiyorsunuz. Kariyer hayatınızdaki etkiniz artarken diğer yandan bu alanda bu hafta otorite figürleri ile ani olaylar yaşayabilirsiniz. Gruplar içinde aktifsiniz ve belki işten kazançlarınızla ilgili yeni yollara girmek, fikir almak , danışmak için daha çok iletişimde bulunuyorsunuz . Şu ana kadar doğru kabul ettiklerinize saplanıp kalmak değil, farklı yönlere açılmak, daha aktif ve aktualiteyi takip etmek iyi olabilir. Dolunay enerjisinde , eğitim, iletişim, kardeş ve yakın çevre ile ilgili konularda veya kısa seyahatlerle ve medya ile ilgili olarak kendinizi nasıl daha ifade edebileceğinizi, gösterebileceğinizi sorguluyor olabilirsiniz. Yurtdışı , eğitim, medya alanlarında oluşturduğunuz yenilikçi fikirlerin hangisini uygulayacağınızı tespit etmek için kalbinizi dinleyin. Kalple kendinizi ifade ettiğinizde, ortaya koyduğunuzda ,sağlamlığınızla, estetik ve maddi konulardaki becerilerinizle sevdiğiniz konuya yönelerek toplum içinde önemli bir rol oynayabileceğinizi bilin, ışığınızı toplum içinde yakın, söndürmeyin.

YÜKSELEN İKİZLER; Bilinçaltınızdaki yoğun ve bazen ani farkındalıklar getiren süreç devam ediyor. Aslan dolunayı sizin iletişim, bilgi , seyahatler , eğitim, yurtdışı, uzak felsefeler gibi konularda çelişkiler yaşamınıza,ve /veya bu konuların gündeminize gelmesine neden oluyor. Süren bir mahkemeniz veya yukarda saydığım konularda sorunlarınız varsa bu dolunay enerjisinde kalbinizin ne istediğini sorarak sevgi ile içinizden geleni yapabilirsiniz. Bu süreçte, analitik beyinden çok daha sezgisel ve duyusal algılarınız aktif olabilir, değerlendirin. Birikimleriniz, ortak kazançlarınız veya paylaşılan varlıklarınız konusunda eski yapıları değiştirmek zorunda kalabilir, yatırım fikirlerinizi değiştirebilirsiniz.

YÜKSELEN YENGEÇ; Aslan dolunayı size maddi varlık ve kaynaklarınızla ilgili yapmanız gerekenleri kalbinize danışarak yapmanızı ve belki de bu alanda güvenli olmak için kaçırmış olabileceğiniz fırsatları bir kez değerlendirmeniz için gerekli olan cesareti veriyor olabilir. Bu süreçte okült konulara merak sarmış olabilir hatta hiç aklınızda olmayan bir takım felsefi, dini eğitimlere de başlamış/başlayacak olabilirsiniz. Eşinizle olan ilişkinizde bazı şeyler eskisi gibi gitmeyebilir. Arkadaş gruplarınızla ilişkileriniz veya vakıf faaliyetleriniz eşinizin engeline takılabilir. Siz bu dolunay enerjisinde özdeğerlerinizi bir kez daha düşünerek, değerlerinize bağlı kalarak sevgi ifadelerini hayatınıza geçirebilirsiniz.

YÜKSELEN ASLAN; Her zaman pırıl pırıl parlamayı, herkese iyi hissettirmeyi bilen sevgili aslanlar, dolunay sizin için çok önemli bir noktada. Eşinizin, ortağınızın içine girdiği yeni koşullarda dolunayın etkisi ile siz , sevgi dolu bir ifade ile bu karışık sürecin yönetilmesi ile ilgili fikirlerinizi ortaya koyabilirsiniz. Eşinizle aranızdaki farklıkları kabul ederek, ama kendinizi de en saf ve temiz halinizle ifade ederek sorunlara çözüm bulabilirsiniz. Günlük konularda harcamalarınıza, angarya işlerinize, evcil hayvanlarınıza dikkat ederek bazı elemeler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Sağlık konusu da gündeminizde olabilir.

YÜKSELEN BAŞAK; Kendini hizmete adamış sevgili başaklar, bu dolunay enerjisi ile bedensel ve psikolojik sağlık hattınız aktifleşiyor. Günlük angaryalarınız ve rutinlerinizle ilgili o kadar çok yeni fikirle ve uğraşla dolusunuz ki, bu alanda bazı elemeler yapmanız gerekebilir. Bunu kalple, sevgi ile yapın. Bu enerji ile bilinçaltı çalışmaları yapabilir, sevdiğiniz şeylerle ilgili yeni keşiflerde bulunabilirsiniz. Yetenekleriniz ve yaratıcılığınız, çocuklarla ilgili konularda artık süremeyeceği belli olan belli kalıpları bırakmanızla çok daha rahat yüzeye çıkabilir. Toplumsal alanda daha çok insanla iletişim halinde olabilir, ev yaşamındaki bazı katılaşmış yaşam anlayışının dışına çıkmak istiyor veya ev yaşamına yeni bir anlayış getirmek istiyor olabilirsiniz.

YÜKSELEN TERAZİ; Zarif, nazik Terazi ‘ler; Aslan dolunayı enerjisi , yaratıcı faaliyetleriniz ve çocuklarınızla ilgili konulardaki özgün fikirlerinizi, gruplara adapte olmadan, olduğu gibi sevgi ile ifade etmek yönünde size enerji veriyor. Gelecekle ilgili konularda ideallerinizi, bu farklı veya sıradışı eğilimlerinize göre şekillendirebilirsiniz. Arkadaş çevrenizde ve gruplar içinde ışığınızı parlatmayı seversiniz, bu yeni konularla ilgili topluma liderlik yapabileceğinizi ve önemli bir oynayabileceğinizi unutmayın. Dolunay size ihtiyacınız olan enerjiyi veriyor. Ailevi konularda veya kökleriniz, atalarınızla ilgili konularda geride bırakmanız gereken şeyler olabilir. Günlük rutinlerinizdeki ve iş yükünüzdeki belirsizlikler sizi yeni bakış açıları edinmeye zorlamış olabilir.Mali konularda ortak kazançlar ve varlıklar alanında ani gelişmeler olabilir, aşk yaşamınızda otorite figürlerinin engeline takılabilir veya tam tersi ani bir destek görebilirsiniz.

YÜKSELEN AKREP; Kariyer ve iş alanındaki sayısız orijinal ve yenilikçi fikriniz var. Bu süreçte kariyerinizde özgür bir tutum içinde girmek ve bağımsız hareket etmek isteyebilirsiniz. Bunun tam tersi durum, sizin bu fikirleri kendinize saklayarak grubun hareketine kendinizi bırakmanızdır. Aslan Dolunayı aile evinizden size destek verirken, aileniz için faydalı olmak, rol model ve lider olmak gibi konuları konuları düşünmenizi, kariyer fikirlerinizi de sevgi ve kabiniz ile sorgulayıp hayata geçirmenizi istiyor. Bir akrep önce kendisini sonra çevresini dönüştürür. Olumsuzlukların girdabına kapılmadan, bu aslan enerjisi ile yaşam coşkusu, umut ve neşe ile hayata bakabilir, gerçekten sizin için değerli olan şeyleri bir kez daha ön plana koyabilirsiniz. Yakın çevre, kardeşler ve iletişim , kısa seyahatler gibi konularda, değerleriniz, ilişkiniz, öncelikleriniz, maddiyata bakışınız aynı değil. Burada önemli bir yapılanma içindesiniz.

YÜKSELEN YAY; Bir süredir süre gelen aile hayatınızdaki belirsizlikler ve belki de hayal kırklıkları sizi ikili ilişkiler ve evlilik konularında eskisinden çok daha farklı düşünmeye zorlamış olabilir. Aslan dolunayı, sizin gibi farklı görüşlere açık bir insanı, bu farklı görüşler arasında kendi ışığını yakarak kendini sevgi ifade edecek şekilde ortaya çıkmak için yüreklendiriyor. Yeni bir eğitim alabilir veya belki de siz eğitim vermeye başlayabilirsiniz. Sosyal medyada işleriniz varsa buralarda yaratıcı fikirler ortaya koyabilirsiniz. Kazançlarınız, varlığınız ile ilgili konularda eski yöntemlerinizi geride bırakarak yeni kanallara yönelebilirsiniz. Harcamalarınız artabilir.

YÜKSELEN OĞLAK; Kaynaklarınızı ve varlıklarınızı değerlendirmek konusunda, eski bildiğiniz tutucu tutumunuzu değiştirmeniz gerekebilir çünkü Aslan dolunayı sizi paylaşılan varlıklar konusunda daha cesaretli olmaya yöneltiyor. Özdeğer algınız da tıpkı maddi varlıklarınızı bakışınızın değişmesi gibi değişiyor, yenileniyor. Bu alanda bir otorite figüründen destek alabilirsiniz. Yaşamda öncelikleriniz, özellikle maddi varlıklar ve ilişkilerinizle ilgili öncelikleriniz köklü değişim içinde. Kardeşler, iletişim, yakın çevre konularındaki belirsizlikler veya hayal kırıklıkları olabilir, bu konular sizin bilinçaltınızdaki kırılmayan inanç kalıplarınızı kırmanıza ve günlük yaşamın içinde daha aktüel, daha meraklı, daha herkese hitap eden tarzda iletişim kurmanıza yol açıyor olabilir.

YÜKSELEN KOVA; Kendinizi ortaya koymakta her zamankinden rahat olduğunuz bu süreçte bazı zorlanmalar olsa da , o ütopik fikirlerinizin bir kısmını realize etmenize yardımcı olacak enerjiler sizinle beraber unutmayın. Aslan dolunayı ilişki ilişkiler ve ortaklıkla ilgili alanda. Bu alanda kendinizi ifade ederken, gerçekten sevgi ile ifade etmenizde fayda var. Siz mantık insanısınız, eşinizi bu dolunay enerjisi ile kalpten dinlemeye, izlemeye ve anlamaya gayret etmenizde fayda var. Bu ara çok yoğun olsanız da , eşiniz veya ortağınıza da vakit ayırmanız iyi olabilir.

YÜKSELEN BALIK; Arkadaş çevreniz, bulunduğunuz ortamlar değişiyor. Bu alanda eskide kalması gereken ilişkiler olabilir. Aslan dolunayı günlük işlerinizi yürütürken sevdiğiniz şeylere de yönelmeniz gerektiğini hatırlatıyor. Aslan burcunun yaşam sevgisi ve coşkusunu rutinlerinizde hissedebilirseniz, liderlik yapabilir, iş ortamında rol model olabilirsiniz. Bilinçaltınızda özgürleşmek isteyen, bağımsızlık çığlıkları atan bir yapı olabilir. O nedenle kendinizi hapsolmuş ve bağlanmış hissettiğiniz alanlara bir kez daha bakabilirsiniz. Zira bu kadar aktif bir bilinçaltı psikolojik gerilimler ve sağlık sorunları getirebilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: