6 GEZEGEN KOVA BURCUNDA

Bugün tam olarak 6 gezegen kova burcunda. En son Şubat 1962 de olan bu gökyüzü görünümü, Kova burcuna dair ne varsa hem kişisel, hem de sosyal/toplumsal hayatımıza almamız için bizi yönlendiriyor adeta. Astrologlar bu konuyu bıkmadan usanmadan yazacaklar, çünkü zamanı değiştirici bir kombinasyondan bahsediyoruz.

Kova burcunun en temel psikolojik ihtiyaçlarını , uyanış, bütünleşme , aydınlanma, özgürleşme, objektif yaklaşım, değişim, gelişim, olarak ve burcun kendisini de bir dönüm noktası olarak tanımlayabiliriz. Evet, gezegenimiz çok önemli bir dönüm noktasında. Bugün ve yarın ki Kova Yeniayı ile atılacak temeller , 2023 yılında Plüton’un da kova burcuna geçmesiyle vurgulanmaya başlayacak ve pek çok alanda yepyeni bir yapılanma içinde olacağız.

Bugün ve yarın yeniay enerjisi ile, bu yeni enerjiye uyumlanma çalışmaları yapabiliriz. Değişime direnmek , eski yapıları körü körüne korumaya çalışmak olumlu sonuçlanmayabilir. Kova yenilikleri ifade ederken, değişken nitelikte bir burç değildir, sabittir. Bunun anlamı, istediğimiz kadar direnelim, Kova burcu, hele ki bu kadar yoğun bir etkideyken, değişim, gelişim ve aydınlanma yolunda oldukça sabit fikirli olacak, kararlığından taviz vermeyecektir.

Teknoloji, yapay zeka, uzay, uzaylılar, farklı cinsel yönelimler, farklı ırklar, farklı kültürler… bu konulardaki yargılarımızı kırma ve bu yargılardan özgürleşme zamanındayız. Hislerimiz ve hislerimizin güdülediği düşüncelerimizle gerçeğimizi yaratabiliyorsak, bu enerjide, özellikle de Merkür Retro iken, haberlerde yapılan duygusal tetiklemelerden uzak durarak, kendi düşünce ve hislerimize konsantre olmalı ve güzelliklerle sevgi dolu bir yeni dünya yaratımına zihnimiz ve kalbimizle sevgi tohumları ekmeliyiz diye düşünüyorum.

Sevgiyle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: