YENİAY ENERJİSİ İÇİNDE “5”

Bugün akşam 22:05 de kova burcunda gerçekleşecek olan yeni ay haritasında “5” rakamı dikkat çekiyor. Yeni ay haritası yükselen derecesi 5, yeni ay 23 derecede olacak; 2+3=5 , yeniay Türkiye’den bakışla 5.evde olacak, tesir kuşaklarında ise haritada 5.tesir kuşağı bariz bir şekilde etkili ve 2021 yılının kendisi bir 5 yılı. Bugün enerjiyi bu yönüyle ele alalım istedim.

5 rakamı, en temel anlamıyla değişimi ve değişimi getiren titreşimi içinde barındırır. Tesir kuşağı olarak 5, Aslan, Yay ve Kova’dan yayılır. Kovadan yayılırken (ki şu anda böyle), değişimin niteliği daha çok zihinsel olacaktır. Tesirin etkisi, akıl yoluyla mikrokozmozu anlayarak, makrokozmoz hakkında akıl yürütmek ve bağ kurmaktır esas olarak. Yani aslında bir üst bilince ulaşmaktır. Aklı, teknolojiyi, bilimi, bilgiyi kullanarak insanlığı daha yüksek bir bilinç seviyesine taşımaktır. Bu tesirin olumsuz kullanımı, sevgiden ve kalpten uzak durmaktır, çünkü böyle bir durumda akıl da , teknoloji de insanlığın yararına kullanılmaktan çıkarak, tam tersi insanlığı manipüle ederek yönlendirmek amacıyla kullanılabilir.

Tarot kartı olarak 5 AZİZ (Baş Rahip ) kartıdır. Kartı incelediğimizde, Aziz’in , bir yanda ‘özgürlüğü’, diğer yanda da ‘sınırlayıcı yasaları’ ifade eden iki sütun arasında durduğunu görürüz. Tıpkı şu anda gökyüzünde zıtlaşan iki enerji gibi; özgürlük (Uranüs) ve eski sınırlayıcı kurallar (Satürn) … Aziz, insan ile Tanrı, maddiyatla maneviyat arasında, elinde tuttuğu 7 uçlu asası ile (7 gezegen) temsil edilen 7 insan kalitesinin arasındaki dengesizliği dengelemeye çalışır. Bunun için de onun maneviyatına ihtiyaç vardır. Aziz, ruhsal bilgileri klasik anlatımla değil ama yeni bir lisanla önünde eğilmiş olan insanlara aktarır. Bu da insanların yeni bir bilinç seviyesine gelmelerine vesile olur.

5 sayısı ile de, tıpkı günlerdir kova enerjisi için söylediğimiz gibi DEĞİŞİM, YENİLENME, ESKİDEN ÖZGÜRLEŞME temaları vurgulanıyor. Evren, nereden okursak okuyalım aynı mesajı veriyor; değişim artık kaçınılmaz…

Uranüs-Satürn karesi 17 Şubat’ta gerçekleşecek. Bugünden o tarihe kadar yükselen enerjide, farkındalık ve uyanış saklı. Bu süreçte dün de yazdığım gibi, kendimizi dışardan gelecek duygu etkilerinden mümkün olduğu kadar korumalı ve kendi özümüzle temas etmeye çalışmalıyız.

Hepinize güzel bir yeniay, güzel olumlu farkındalıklar ve güzel başlangıçlar yenilikler dilerim.

Sevgi ile…

Doğum haritanızda 11 Şubat yeniay etkilerini anlamak isterseniz doğum haritası analizi için iletişime geçin. Hizmetler bölümünden diğer hizmetlerimi de inceleyebilirsiniz. ulyacanastroloji@gmail.com

Kaynaklar; Yeşne Karaca İren /Ezoterik Astroloji, Astrolojik Tarot Sırları /Rezzan Metin Kiraz, Kryon

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: