Haritalarda GÜNEŞ’i anlamak

Evet astroloji sadece Güneş burcundan ibaret değildir, bununla beraber Güneş, sistemimizin merkezidir. Tüm gezegenler Güneş etrafında dönerler, o kraldır, yöneticidir, sisteme can pompalayan kalptir. Haritalardaki etkilere göre, kimimiz çocukluk döneminde Güneş’imizden uzaklaşırız , kimimiz yaralanırız tam Güneş’imizden…

Psikolojik olarak baktığımızda, Güneş, bilinçli irademiz, kimliğimiz, niyetlerimiz, amaçlarımız , özgüvenimizdir. O nedenle hepimizin Güneş’imizi anlamamız , dengeli bir şekilde besleyerek hak ettiği saygıyı ona vermemiz gerekir. Dengelenmiş ve yeteri kadar beslenen bir Güneş, kişiyi kendinden emin , özgüvenli bir şekilde iradesini ortaya koyan, zorluklara cesaretle göğüs gerebilen, sınırlarını belirleyebilen, gerektiğinde evet gerektiğinde hayır diyebilen, kararlı hareketlerde bulunan, inisiyatif kullanabilen, bir bireyliğe taşır.

Güneşin haritalarda zararlı konumda olması, solar plexus çakrada dengesizlik oluşturur, zaman içinde pankreas, mide, karaciğer gibi sindirim sistemi organlarında problemler, strese bağlı hastalıklar, kronik yorgunluk, gastrit, ülser, tansiyon problemleri gibi fiziksel hastalıklara sebep olur. Bu çakranın dengelenmesi ile , haritalardaki sert ve olumsuz Güneş etkileri, kişi için bir güç kaynağı, adete arabanın benzinini kullanmak için gerekli olan ateşleme mekanizması gibi çalışmaya başlar. Çünkü güneşle temsil edilen bilinç düzeyi yükselir. Bu da kişinin yaşamındaki olaylara bir son vermez ama kişi o olayları nasıl güce çevireceğini biliyor olur, edilgen değil, etken bir tutum içine girer. O nedenledir ki, haritalar, kişilerin bilinç düzeylerine göre farklı seviyelerde açılır ve farklı seviyelerde okunur. Tıpkı Kur’an-ı Kerim’in 7 farklı seviyeden okunabilir olduğunun söylenmesi gibi.

Güneşi parlatmak için en basit şekilde elementsel olarak ihtiyacı olanı bedene vermek gerekir. Ateş elementine güneş ışığı, mum ışığı, hareket; Hava elementine oksijen, nefes, iletişim, konuşma ; Su elementine duygusal paylaşım, yüzmek; Toprak elementine doğaya çıkmak, toprakla ve bitkilerle uğraşmak.

Diğer bir yapılabilecek şey olumlamalardır; Güç, irade, merkezlenme, kendine saygı, kendine sevgi, odaklanma ile ilgili olumlamalar sık sık tekrarlanabilir.

En güzeli bir uzmandan dengeleme için yardım almak olacaktır elbette.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: