27 ŞUBAT DOLUNAYI-BÜYÜCÜ

Merkür retrosunun bitmesiyle gökyüzünde geri hareket eden gezegen kalmadı. Şimdi, bu 9 haftalık ileri hareket sürecinde, yeni fikirlerimizi yeni projelerimizi gerçekleştirmek için çalışma zamanındayız.

27 Şubat’taki olan Dolunay enerjisi de bu anlamda destekliyor bizleri. Yeni fikirlerimizi sosyal alanda nasıl ortaya koyalım, nasıl ifade edelim, nasıl aktaralım konuları gündemimizde olacak. Uygulamada bazı kısıtlar ve engellerle karşılaşma potansiyeli olsa da, kolaylık ve şanslar, fırsatlar da beraberinde var. Dolunay başak balık hattında olduğu için, kolaylıkla , bu bahsettiğim engeller karşısında vazgeçmeye , pes etmeye, içine kapanmaya meyil edebiliriz, hareketsiz kalmaya, fikirlerimizi zihinde sürekli daha ideal bir hale getirebilmek için sürekli düşlemeye veya ‘nasıl olsa olmaz, Allah istediğinde olur’ diyerek hiç çaba göstermemeye de yönelebiliriz. Oysa aynı enerjisi , hayallerimizde zenginlik ve uygulamada detaycılık getireceği için, düşünce ve fikirlerimizi daha da parlatabilmemizi sağlayabilir. Veya balık burcunun verdiği, Allah’a ve evrene olan güveni de arkamıza alarak hareket etme ve uygulamada cesaretimizi artırabilir. Ay başak burcunda çok çalışkan, detaycı, kontrolcü ve yargılayıcı olabilir. Ancak balık burcunun ayaklarını yere bastırmak için bazen bu gereklidir. Katı bir prensiple eleştirel ve mükemmelliyetçi olmakla, herşeyi tamamen oluruna bırakmak arasında denge kurarak, vizyonumuzu geniş tutmak, ama uygulamada kusursuz olmaya çalışmaktan ve yargılayıcı olmaktan uzak durarak ilerlemeliyiz.

Çok güzel bir dolunay var önümüzde. 11 Şubat yeniayıyla kırdığımız ‘yeni olana direncimiz’, artık bu dolunay ile özellikle hayatımızdaki bazı konular için bitiyor ve şimdi , hayatımıza aldığımız yenilikleri uyguluyor olmamız bekleniyor. Dolunay haritasında Türkiye’ye göre yükselen 1 derece ikizler, ki bu, dolunay enerjisinin içindeki, eskilerin adına sihir dedikleri tezahür ettirme gücünü barındırdığını anlatıyor. 1, Tarot kartlarında ‘Büyücü’ kartıdır ki bu büyücü, Tanrı’ların habercisi Hermes yani Merkür’dür. Kartta Hermes, Güneş’in irade gücünü arkasına almış, marsın eylemselliğini kuşanmış bir şekilde, aldığı bilgiyi verirken görünür. Akıl ve iradenin becerikli bir şekilde ortak kullanımı ile istenilen şeylerin bilinçli olarak tezahür ettirilebileceğini anlatmaktadır.

Bütünün de hayrına olacak tüm düşüncelerimiz için girişim yapma, cesur olma ve hareket etme , kendimiz ve herkes için yeni yollar açma vakti . Kalpten gelen tüm girişimlerimizin yoluna girmesi, araladığımız kapıların hep güzelliklere açılması dilek ve niyetimle.

Sevgiye , bilgi ve ışık olsun.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: