miraç ve güneş/neptün

Bugün hem Miraç Kandili hem de Güneş Neptün kavuşumu kesinleşiyor. Miraç , Hz.Muhammed’in Burak adlı atla göğe yükselmesini anlatır. Ergun Candan kitabında bu yükselme için İsra ve Miraç olarak iki farklı kelime kulanıldığını ve bu iki kelimenin anlamlarının farklı olduğunu, dolayısıyla Hz. Muhammed’in iki şekilde yükselmiş olabileceğini anlatmaktadır. (Astral seyahat ve bir tür ışınlanma ) Kitaptan alıntı yaparak devam edelim;

“Hz.Muhammed yaşadığı Miraç olayını şöyle aktarmaktadır; -‘ Evin damı ansızın yarıldı. Cebrail geldi, göğsümü açtıktan sonra zemzemle yıkadı. Sonra hikmet ve iman dolu bir altın tas getirip kalbime boşalttı ve onu kapattı.’ Ergun Candan , bu anlatılanı, şuuraltının ve kalbin temizlenmesi, yüksek tesirlere açılabilmesi için yeniden düzenlenmesi olarak tanımlamıştır. “Kalbin temizlenmesi hakiki temizlik, hakiki abdesttir.” der.

Güneş Neptün sembolizmasına gelecek olursak, Güneş kalbimiz Neptün ise ilahi olandır. Kalplerimizin İlahi Sevgiye en yakın ve en açık olduğu bir gündeyiz, üstelik bu kavuşumun, bütünle ve ilahi olanla kendini bir hisseden, kolektif enerjinin burcu balıkta gerçekleşiyor.

Bugün ve bu hafta kalplerimizin temizlenmesi, yüreğimizde ışığı hissedebilmemiz, her derdimiz için yardım istemek için bol bol dua ederek, meditasyon yaparak değerlendirebiliriz.

Bütünün hayrına olacak sevgi ve uyanış yolundaki tüm niyetlerimizin gerçekleşmesi dileğimle.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: