5-11 NİSAN HAFTASINA GENEL BAKIŞ

Haftaya Koç burcu etkisi ile başlıyoruz. Dün Koç burcuna geçen Merkür, Venüs, Güneş ve Kiron’a katıldı ve böylece 4 gökcismi koç burcunda toplandı. 10 Nisan Cumartesi ve 11 Nisan Pazar günleri Ay da Koç burcuna geçince etki yüksek düzeyde hissedilir hale gelecek.

Koç burcunu anlamanın en kolay yolu 0-18 yaş arası bir bebek hayal etmektir. Bu bebek, henüz yaşama başlamış ancak ‘dışarı ve ben’ algısı olmadığı için, sadece kendine odaklanmış, yapmak, hareket etmek, var olmak hevesinde olan bir enerjidedir. Yaşamdaki tehlikelerden habersiz olduğu için saf bir cesaret sahibi, tecrübesiz olduğu için acemi, fakat yine sebeplerden atik, hızlı, girişimci, meraklı, pes etmeyen, yenilgiyi kabul etmeyen, karşına çıkan engelleri umursamadan yıkarak geçen bir yapıdadır. Temel ihtiyaçlarının karşılanması konusunda sabırsız, arsız, bazen bencil olabilir. Yaşamı başlatmak, yaşam içinde mücadele etmek için gerekli tüm motivasyonlara sahiptir. Gölge yanlarıyla, plansız ve programsız eylemleri nedeniyle zarar görme, zarar verme; sabırsızlığı nedeniyle başlattığı bir işi sürdürülebilir hale gelmeden bırakarak bir yenisine gitme; sadece düz harekette bulunmak için önüne çıkan engellere öfkelenme ve çevresindeki kişileri kırma, hiçe sayma durumları yaşayabilir.

Bir sonraki hafta , 12 Nisan pazartesi günü, Koç burcunda bir yeniay olacak. İçinde yoğun bir şekilde koç enerjisi bulunan bu kuvvetli yeniayda sağlam başlangıçlar yapmak potansiyelimiz olabilir. Ancak aynı enerji, Plüton’dan aldığı sert etki ile keskin bitişleri de getirebilir. Bu nedenle , bu hafta, Koç burcunun gölge taraflarına düşmeden ( sabırsızlık, ani karar, plansız programsız eylemler, konuşmalar, öfke ve agresiflik ) daha önce cesaret edip başlatamadığımız, planlayıp da hayata geçiremediğimiz konuları aktive etmek için güzel olabilir.

24 Nisan’a kadar Mars ve Merkür birbirlerini anlayarak hareket edecekler. Yaşam enerjimiz, eforumuz, hareketlerimiz zihnimizle uyum içinde olacaktır. Bu uyum, hava ve ateş yani eril elementlerde. Demek ki, etken, yapan, hareket eden hem de sosyalleşerek bunu paylaşan bir etkiyi gündemimizde olacak diyebiliriz. Yeni anlaşmalar, sözleşmeler, eğitim , öğrenciler, gençler, kardeşler, seminerler, ticaret , seyahat, medya paylaşımlarının tamamı bu etkiye dahil olacak. Rekabetin de yoğun olacağını ekleyelim.

6 Nisan salı günü, Mars ve Venüs arasında çok uyumlu bir açı olacak; bu da kadın erkek ilişkilerde denge ve uyum, tutku, varlık ve kazançlar için yeni girişimler, öz değerler için mücadele gibi etkiler getirebilir. Venüs’ün koç burcunda zararlı bir konumda olduğunu unutmamalıyız. Kadın erkek ilişkilerinde kadın biraz daha baskın olmak ve erkeği hakimiyeti altına almak isteyebilir, buna mukabil erkek de dengesiz bir imaj verebilir. Mars hem ikizler burcunda hem de Neptün’den olumsuz bir açı alıyor. Yine de , tecrübelerden kaynaklanan kriz yönetimini devreye almak bu uyumlu açı ile mümkün olacaktır. Neptün’ün Mars’ı soktuğu belirsiz ve bulanık durum, Merkür yani zihin desteği ile minimuma indirilebilir.

Merkür Çarşamba gününden itibaren, ay düğümlerine de olumlu açı yapacak, üstelik kuzey ay düğümü yöneticisi olarak. Bu da içinde bilgi, iletişim, yeni sözleşmeler, konuşmalar, anlaşmalar, paylaşımlar, kısa seyahatler barındıran bir enerji.

Hafta boyunca günlük yazılarımla bu haftanın enerjini daha derinden ele alacağım her zamanki gibi. Bu akşamlık bu kadar, sevgiyle kalın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: