AKREP DOLUNAYI – DEĞER DÖNÜŞÜMÜ

Sevgili Dostlar, 27 Nisan saat 6:31 de gerçekleşecek Akrep dolunayının benden açılan mesajını aktarmak istiyorum. Yazılarımdan artık beni biliyorsunuz, astrolojik gökyüzü kombinasyonlarının kolektife aktardığı enerjinin doğasını anlamaya ve bütüne verilen mesaja odaklanıyorum. Bu enerjiler yaşamsal olayların niteliklerini gösterirken, mutlak bir hakikat değil, bir potansiyel ve olasılıklar bütünü koyuyor önümüze. Bireysel yaşamlarımız ise bizlerin davranış, özgür irade ve farkındalığına göre biçimleniyor inancındayım. Bizler belki başımıza gelecek kadersel olayları değiştiremeyebiliriz ama olaylara verdiğimiz tepkileri değiştirebiliriz. Bu nedenle yazımı okurken kendinizi kendi gelişiminize açmanızı rica ediyorum.

Dolunay enerjisinin mesajı kısaca ; “Değerlerimizle ilgili büyük dönüşüm“.

Değer deyince ne anlıyoruz bu konuya odaklanalım. TDK sözlükte, değer kelimesinin birkaç anlamı var;

  • 1- Bir şeyin önemini belirlemeye yarayan soyut ölçü, bir şeyin değdiği karşılık, kıymet
  • 2- Bir şeyin para ile ölçülebilen karşılığı, bedel, kıymet, paha, valör
  • 3- Kişinin isteyen, gereksinim duyan bir varlık olarak nesne ile bağlantısında beliren şey
  • 4- Üstün nitelik, meziyet, kıymet

Her birimizin temel değerleri vardır ve bu değerler , evrensel ahlak- etik kuralları ve içinde yaşadığımız toplumun örf ve adetlerine göre şekillenen genel değerler ile bize özel olan bireysel değerlerimizin toplamından oluşur. Bireysel değerler ise, kişinin özünde olan, mutluluğunun temel koşulu olan, sahip olduğunda doyuma ulaştıran yokluğunda mutsuz ve huzursuz hissettiren soyut veya somut şeylerdir. Kendimizi de başkalarını da bu değerler çerçevesinde yargılarız. Kendimize değerlerimizle ilgili kriterler koyar ve onlara ulaştığımızda doyuma ve huzura ulaşacağımızı düşünürüz. Bu değerler aslında, yaşamın her anında bizi bilinçaltımızdan yönetir. Yaşam koçluğunda bir danışanla çalışılırken değerleri üzerinde mutlaka farkındalık oluşturulmaya çalışılır. İşte bu nedenle, astrolojide , değerleri anlatan Venüs’ü haritalarda anlamak çok önemlidir.

Akrep dolunayı enerjisinde, somut ve soyut , tüm değerlerimiz ile ilgili ani değişimler olabilir. Bu değişimler Satürn ve Jüpiter’in Aralık 2020 ‘den beri talep ettiği toplumsal ve sosyal yenilenme, farklılaşma ve değişime hizmet ediyor. Dolunaylar sembolik olarak bir şeyleri bitirmek ve başlatmakla ilgilidir. Akrep, çok çekinilen ve korkulan bir burç olmasına rağmen, müthiş dirençli, sabırlı bir derin kazma yeteneği olan bir arketiptir. Bu yeteneğini cesaret ve sevgi ile buluşturabilenler, büyük bir dönüşüm gerçekleştirir. Bu bir simyadır; duygu simyası. Ve bunu kendinde gerçekleştirebilen bir Akrep, bütüne ve çevresine de dönüşüm yolunda şifa verebilir. Akrepteki dolunay bu anlamda bizi bilinçaltımızla ilgili derin çalışmalar yapmaya çağırıyor. Çalışmanın konusu ise değerlerimiz.

  • Öz değerlerimizin farkında mıyız? ( Örn; becerikliyim, sevecenim, iyimserim, akıllıyım, güzelim)
  • Genel anlamda değerlerimizi tanımlayabiliyor muyuz? ( Örn; adil olmak, özgür olmak, birlikte olmak, zengin olmak vb)
  • Değerlerimizle ilgili koşullanmalarımız var mı ? ( partnerim olursa mutlu olurum, başarılı olursam değerli hissederim, mevkiim olursa saygın olurum, param olursa güçlü olurum )

Son sorudaki bağları , koşullanmaları fark etmek ve bunlardan özgürleşmek en büyük dönüşümümüz olacaktır. Bu bağları en çok o şeyin kaybı durumda anlarız. Bağdan kendimizi özgürleştirebildiğimizde ise , kayıp olsa da olmasa da ona çok büyük bir enerji aktarmayacağımız için keder çukurlarına girmeden nötr bir şekilde olayın içinde geçebiliriz. Hiç bir şey eskisi gibi kalmayacak. Kova burcu ile gelmekte olan yeni çağda, pek çok konuda yeni tanımlar yapıyor olacağız. Evrensel, toplumsal ve bireysel değerlerimizi de yeniden yazıyor olacağız. Akrebin zıttı olan Boğa, maddi manevi tüm değerlerine sımsıkı sarılmak , onları korumak, hatta çoğaltmak ister. Çünkü boğa sahip olunca kendini güvende hisseder. Oysa ki yeni enerjide belki de “sahiplenme” şeklimiz bile değişecek. O zaman neye tutunuyoruz bu kadar ? Bizi bilinçaltından gizlice yöneten mevcut değerlerimizi fark etmemiz bizi kendi kendimizin esaretinden kurtarır. Bu dolunayı bunun için bir fırsat olarak görelim, Akrep’in dönüşüm enerjisine ve cesaretine kendimizi açalım.

Bilinçaltı kayıtlarımda bulunan, atalarımdan aktarılan, şu anda işe yaramadığı halde sımsıkı tutunduğum tüm değerleri fark ediyor ve bunlardan özgürleşiyorum. Kendimi yeni olana açmak için, bazı şeylerden vazgeçmem gerektiğini biliyorum. Eskimiş, işe yaramayan tüm bu kayıtları sevgiyle salıveriyorum. Yeni değerlerimi kalp-akıl-sezgi yoluyla yeniden yazmak için, eskilerden özgürleşmek için yardım istiyorum. Amin”

Sevgiyle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: