DOLUNAYIN

Akrep Dolunayı’nın Sabian sembolü harika bir simgesel mesaj barındırıyor her zaman ki gibi;

“Bir gölün üstünde parlayan Ay”

Göl, durgun bir su birikintisidir. Su, astrolojik sembolizmde duyguları anlatır. Durgun bir göl , ayın ışığını göz alıcı bir şekilde yansıtacaktır. Ay, bilinçaltımızı, güdülerimizi anlatır. Bu dolunayda, venüsyen konular olan, özdeğer, değer, tutku ve arzularımızla ilgili bilinçaltı kalıplarını fark etmemiz ve onlardan özgürleşmemiz destekleniyorken, sembol bize, bilinçaltımızı , duygularımız yoluyla yüzeye yansıtabileceğimizi anlatıyor.

Göl aslında çok derin, yosunlu, çamurlu olabilir, ama durgun olduğunda Ay’ın ışığını harika yansıtacaktır. Duygularımız da çok derin, bulanık ve çamurlu olabilir, hatta bu aralar fazlaca hareketli , inişli çıkışlı olabilir. Bilinçaltımızı fark etmek için ihtiyacımız olan durgun suları, ancak sakin kalarak, meditasyon yaparak , duygularımızı nötrleyerek oluşturabiliriz.

Sembol , bilinçaltı kalıplarımızı fark etmek için bir başkasında aynalık çalıştırmak zorunda olmadığımızı, yani , sıkıcı, üzücü bir olay yaşamadan da kendi kendimize farkındalık çalıştırabileceğimizi açıkça ifade ediyor. Kaybetme korkumuzu anlamak için sevgilimizin bini terk etmesi gerekmiyor, kıtlık bilincimizi fark etmemiz için aç kalmamız gerekmiyor, yetenekli olduğumuzu anlamamız için alkışlanmamız gerekmiyor, takdir edilme arzumuzu görmek için başarısız olmamız gerekmiyor. Kendi kendimize çalışarak da, üzerinde sakince düşünerek de bilinçaltı kayıtlarımızı fark edebiliriz.

O zaman aşkı yaşamak için biri olması gerekmez, biz aşkın kendisi oluruz; takdir edilmek için çılgın gibi çalışmak yerine işimizi aşkla yaparsak başarının kendisi oluruz…Kişisel farkındalık çalışmalarında amaç mutlu olmak değil kendin olmaktır. Kendin olmayı başarınca, huzur zaten olağan bir şekilde gelir…

Sevgiyle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: