oğlak dolunayı- KÜLKEDİSİ SENDROMUNA SON VERMEK ELİMİZDE

Bu akşam İstanbul saatiyle , saat 21:39 da, Oğlak burcunda dolunay gerçekleşecek. Dolunay enerjisi, özellikle kadın ve aile teması üzerine. Kelimelerim yettiğince benden açılan manayı , bir yuvanın iki tarafı olan kadınlar ve erkekler için aktarmaya çalışacağım;

Sevgili kadınlar; üzerinizde çok sorumluluk var, yapılacak çok iş var. Bir yandan zamanı planlamak, diğer yandan maddiyatı planlamak zorundasınız. Kıt kaynakları çevreniz ve kendiniz için en yararlı bir şekilde kullanmaya çalışıyorsunuz. Hem maddi, hem de manevi olarak çok yoruluyorsunuz. Özellikle aileniz, ailem dediğiniz yakınlarınız ve sevdiğiniz adam için bu kadar koştururken, sadece biraz şefkat bekliyor fakat alamıyorsunuz. Ve zaman zaman , herkesten gizli gizli, yatağınızda, duşta, mutfakta kendinizi ağlarken buluyorsunuz. Doğru mu?

Bu durum size bir masalı hatırlattı mı? Külkedisinden bahsediyorum. Acaba, zaman zaman her birimiz külkedisi sendromuna kapılıyor olabilir miyiz, kendimizi külkedisi gibi, yorgun ama itilmiş, çevresine yaranamamış hissediyor olabilir miyiz? Eğer öyleyse, artık bu sendromu sonsuzluğa uğurlama vakti geldi.

Dolunayın sabian sembolü, su yolculuğuna çıkmak için kanoya binen bir grup insandan bahsediyor. Artık yeni duygusal yolculuklara açılma vakti sevgili dişil. Yüzyıllar boyu beslediğimiz; –yalnızlık duygusunu kapamak, itilmemek, ait hissetmek, biraz şefkat almak için kendimizi yıprattığımız yetmez mi? Satürn bizden, yeni çağa uygun bir şekilde, yeni yaşam motivasyonları bulmamızı istiyor. Bu motivasyonları oluştururken bunu kendi içimizden geliştirmemizi , kendimize has, kendimize özel, kendi güzelliğimizle, biricik bir şekilde yapmamızı istiyor. Bu çağrıyı sadece bireysel faydanız için almayın. Bu çağrıyı kolektifin ve bütünün faydası için de önemseyin. Her birimiz içimizdeki külkedilerini özgürleştirmek zorundayız. Sabian sembolünde bahsedilen kanoya hep beraber bineceğiz. Dolunaylar bitişlerdir. Bu dolunayda, bu akşam, hep beraber külkedisi sendromunu bu yaşam deneyimden ilelebet gönderelim. Yeni başlangıçlarımız için de cesaret ile birlikte ilham dileyelim.

Sevgili erkekler; kadınlar çok güçlendi. Sizler de artık kendinizi külkedisinin prensi gibi hissetmiyor olabilirsiniz. Bu da eril enerji için sıklıkla kolay kabul edilebilecek bir durum olmayabilir. Ne de olsa erkekler Mars’tan; savaşmak, kurtarmak ve fethetmek sizin özünüzde var. Sizler de Mars’ın , kibirli, büyüklenen, kendi arzularına odaklanmış, sadece güç gösterisi yapan, sadece pohpohlanmak isteyen yanlarını dönüştürmek zorundasınız. Dolunay enerjisinde temel eril göstergesi Güneş en duygusal burç olan yengeçte, ve Mars aslan burcunda satürnle savaş içinde. Bu savaştan Satürn galip gelir unutmayın. Satürn ise kova burcunda, yeni çağ için yepyeni bireysellik kavramları tanımlatmak istiyor. Satürn’ün en temel prensibinin sorumluluk almak olduğunu atlamamız gerekir. Sizler, ilişki ihtiyaçlarınızı , bir ilişkiden beklentilerinizi yeniden tanımlıyorsunuz. Peki duygusal ve maddi sorumluluk alabiliyor musunuz?

Son olarak, hepimizin içinde hem eril hem de dişil olduğunu hatırlayalım. Bazı erkeklerde dişil yan ağırlıkta, bazı kadınlarda eril yan ağırlıkta olabilir. Bunu da gözönünde bulundurarak yazıyı kendi içinizde yorumlamanızı rica ederim.

Sevgiye, birliğe ve aydınlanmaya katkı olması dileğimle.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: