YENGEÇ YENİAYI

10 Temmuz, cumartesi, Türkiye saati ile saat 4:16 da gerçekleşecek Yengeç yeniayı, yeni başlangıçlar, umut, neşe vaad ediyor. Yeniay yükseleni , iletişim, konuşma, ifade, bilgi edinme ve aktarmayı ifade eden ikizler burcunda. Bu derecenin Sabian sembolü, “Baharın ilk alaycı kuşu” ; gelen baharla birlikte, kırlarda özgürce dolaşan, keyifle öten bu kuş , zorlu bir dönemin ardından, yaşıyor olmanın, özgür olmanın sevincini ve hafifliğini anlatıyor. Tıpkı çoğumuz gibi değil mi? Uzun soluklu kapanmalarından ardından gelen açılmalar, normalleşmeler ile kırlara, sokaklara dökülen bizler gibi.

Yeniayın burcu ise Yengeç ; aile, vatan, annelik, duygular , duygusal güvenlik ve beslenme ile ilgili. Bu alanlarda Plüton etkisi ile kopuşlar, ayrılıklar, kayıplar olabileceği gibi, bazı haritalarda yeni birliktelikler ve yeni oluşumlar da olabilir. Yeniay Sabian sembolü ; “Evlilik töreninde bir rahip”. Önümüzdeki süreç yeni birliktelikler, evlilikler vaad ediyor. Bu sembol, ‘evlilik sezonu açıldı’ haberleriyle ne kadar uygun değil mi? Bu konumu destekleyen bir diğer gösterge, koç noktasının Uranüs Venüs orta noktası olarak çalışması ki, bu da ani ve yeni ilişki başlangıçlarını, özgür aşkı, özgür ilişkileri gösterir.

Yeniay enerjisindeki bir diğer konu da, yuvadan ayrılacak çocuklar, gençler… Bunun birkaç sebebi olabilir. Eğitim sürecini evde geçiren gençlerin, özgürleşme ihtiyaçlarının artık doruk noktaya ulaşmış olması ile, bireysel hareketlerde bulunmaları veya eğitim için başka şehre, başka ülkeye gitmeleri, yeni umutlarla kendi yaşam planlarını oluşturmak için yeni işlere başlamaları. Bu derecedeki tarot kartı , ana arkana 19-Güneş, bize yeni yaşam planları ile ilgili temiz sayfaların açılacağını , geleceği dair umutları işaret ediyor.

Bu pozisyon, geçtiğimiz süreçte kendi ile çalışan, farkındalık noktasına yaklaşan ruhlar için de artan yaşam keyfi anlamında. İçteki ışığı artık dışa vurabilecekleri bir süreç. Bu ışıkla diğerlerine ışık olma, dolayısı ile görülme ve takdir edilme sürecinin başlangıcı. Bu enerji ile, içinize doğan ilhamı gerçekleştirmek için akışta kalarak aksiyona geçebilirsiniz. Akışta kalarak diyorum çünkü hala ve hiçbir zaman herşey mükemmel, tam olmayacak; ya da her şey zaten olması gerektiği gibi oluyor ve zaten mükemmel ve tam. Olana uyum sağlamayı, dalgalarla inip çıkmayı öğrendiğimizi düşünüyorum. O nedenle dalga yükseliyorsa neden yükseliyor şu an ben bunu istemiyorum deme şansımız yok, dalgalar yükseliyorsa bizim de buna uyum sağlamamız gerekir. O zaman rahatlık ve kolaylık gelir. O zaman içinizdeki ışık dışarı kolaylıkla çıkar ve sadece sizi değil çevrenizi de aydınlatır.

Sevgiyle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: