YENİAY ve İLİŞKİLERİMİZ

Bir önerme vardır duymuşsunuzdur; “Yakınındaki insanlar kadarsındır” veya ” en yakınındaki 10 kişinin ortalamasının” diye. Farkındalık yolunda olan bizler , biliyoruz ki, çevremizdeki her şey bizim yansımamızdır. O halde ilişkilerimiz ve çevremizdeki kişiler de bizim yansımamızdır. Bu yaklaşım, farklı bir yoldan olsa da önermenin sonucu ile aynıdır. Yakınımızdaki insanlarla benzeriz.

Bu durumda biz değişince çevremiz de değişir mi? Evet. Bu değişim bazen ilişkimizin niteliğinin değişmesine neden olabileceği gibi, bazen de çevremizin değişmesi, insanlardan uzaklaşmamız şeklinde olabilir. Yeniay haritasında ilişkiler mercek altında. Bu dönemde ilişkilerinizde kopuşlar, ayrılıklar yaşıyorsanız bunun bir sebebinin , sizin değişen frekansınız, auranız , yaşama bakışınız, değiştirdiğiniz bilinç ve inanç kalıplarınız olabileceğini göz önünde bulundurun.

“Doğa boşluk oluşmasını sevmez, bu yüzden boşalan yerler her zaman başka şeyler tarafından doldurulacaktır. Sizin göreviniz her zaman yeni gelenin eskisinden daha iyi olmasını sağlamaktır.” Diana Cooper – Spritüel Yasalar

Diğer taratan, ilişkiler gezegeni Venüs yeniay haritasında Akrep burcunda , dürtüsel Mars yönetiminde. İlişkiyi sabit tutmak arzusunda, ilişkide egosal kaygıları ön plana çıkarma potansiyelinde. Bu öyle bir pozisyon ki, ilişkinin sevmek, sevilmek, paylaşmak olduğu zaman içinde unutularak, ego ve arzu tatminini ön plana koyarak ilişkiyi bir güç savaşına dönüştürebilir. Böyle bir durumda, yani çatışmalı bir ilişki içinde barışa, sevgiye ve şefkate odaklanmak gerekiyor. Bu savaş biterse egomuz bizi yok olacağımıza inandırabilir, ve daha güçlü olmak için daha çok savaşırız. Oysa ki gerçek güç sevgi ve şefkattedir. Bırakmak için gereken gücü, önce kendimize sonra da karşımızdaki kişiye duyacağımız sevgide bulabiliriz. İlişkilerde adaleti ve eşitliği sağlamak için savaşmayı bırakarak, barış, uyum ve huzuru oluşturmak için ne yapabileceğimize bakalım. Dün de yazdığım gibi, yeniay sabian sembolü , kısa bir dinlenme/ara vermemizi söylüyor. Derin bir nefes alıp, ben ne yapıyorum diye düşünerek işe koyulabiliriz.

Sevgiyle, bilgi ve ışık olsun.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: