20 Ekim KOÇ Burcunda Dolunay

Dolunaylar, 15 gün öncesinde gerçekleşen yeniayla aydınlanan konuların bitişini, tamamlanışını ifade ederler. O nedenle öncelikle bir önceki yeniay yazımı okumak isteyebilirsiniz. Çok kısaca o yazımda, ilişkilerimizle ilgili bazı farkındalıklarımız olabileceğini, bazı ilişkileri, arkadaşlıkları sonlandırmak zorunda olabileceğimizi veya doğal olarak sonlanabileceğini ve bunun değişen frekansımıza bağlı olduğunu konuşmuştuk. Ancak bu süreçte egonun oyunlarını fark etmemiz gerektiğinden de bahsetmiştik.

Bu dolunay ise, Terazi yeniayında edindiğimiz farkındalıklarla ilgili harekete geçme enerjisi barındırıyor.

Koç burcu, Zodyağın acemi çocuğu… heyecanı o kadar dorukta ki, sadece yapmak, sadece eylemde olmak istiyor. Henüz çevre algısı gelişmemiş, henüz yaşam deneyimi olmayan, yaşama yeni başlamış bir bebek o. Düz hareket, yaşamak için hareket, yaşamı keşfetmek için hareket tek gayesi. Kendi ve diğerleri algısı yok; sadece kendisi ve dürtüleri var. Hareketlerinin kendisini veya bir diğerini ne derece etkileyeceğini düşünmüyor bile. Sadece hareket etmek istiyor.

Bu dolunayda Ay Koç burcunda, horoskopun en önemli noktasında, tüm haritaya hakim ,üstelik Koç burcu yükseliyor. Demek ki, müthiş bir sabırsızlıkla, kendini ve kendi dürtülerini düşünerek eylemde bulunmak ihtiyacında olacağız. Yöneticisi mars terazi burcunda güneş ile ilişkiler evinde kavuştuğu için, harekete geçmek istediğimiz alanın ilişkiler olduğu aşikar. Her türlü ilişkiden bahsedebiliriz. Eşimizle, arkadaşımızla, dostumuzla, hatta çocuğumuzla.

Derdimiz ne olabilir diye baktığımızda, haritanın en güçlü gezegenine takılıyor gözüm; Satürn. Geçen hafta düz hareketine dönen Satürn, Kova burcunda , hızla tüm özgürlüklerimiz elimizden alınıyor, nefesimiz kesiliyor, baskılanıyor durumdayız. Aynı burçtaki Jüpiter ise yoğun özgürlük istiyor, daha çok bireysel alan ve daha çok nefes istiyor.

Satürn bu baskılama ve engellemeyi çalıştırırken ne öğretmek istiyor ; sağlıklı bireyler olabilmemizi. İlişkinin içindeyken kendin olabilmeyi, karşılıklı sınırların belirlenmiş olmasını, ortak paylaşımlar olduğu kadar bireysel faaliyetler de olabileceğini, farklılıklarla bir araya gelen kişilerden oluşan , birbirini kısıtlayan , engelleyen değil, birbirini yükselten birliktelikler içinde olunmasının mümkün olduğunu.

Dolunay haritasında bunu gerçekleştirmek için her zaman olduğu gibi yardım elbette var. Zihin ve iletişim gezegeni Merkür ile eylem gezegeni Mars ve tabii bilinçli irade gezegeni Güneş Terazi burcunda. Terazinin tarafsız yaklaşımı, diplomasi becerisi , uyum arayışı ile koçun ani ve düşüncesiz eylemselliği dengelenebilir. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır; Merkür terazi ile, zarif bir iletişim kurulabilirse , ilişkiler çok daha sağlam ve uzun ömürlü hale gelebilir. Konuşurken terazinin her iki kefesinin de dolu olduğuna dikkat etmek çok önemli. Aksi halde, merkür yaralım şifacı Kiron ile karşıtlık yapıyor ki, kendimi göstereyim derken hem yaralayıp hem yaralanabiliriz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: