Koç Dolunayı

Bugün 17:56 da gerçekleşecek koç dolunayı enerjisini incelemeye devam ediyoruz.

Dolunay , bilinçaltımızda sakladığımız, görmediğimiz , bastırdığımız korku ve öfkeyi yüzeye çıkarıyor. Dolunayın Sabian sembolü diyor ki, yaşadığımız ve şahit olduğumuz hayal kırıklıkları var. Artık görmezden gelemiyoruz. İzlediğimiz performans bize söz verilen gibi değil, beklentilerimizi kesinlikle karşılamıyor. Bu performansı artık izlemek istemiyoruz, hep beraber bu sahneyi terk edesimiz var adeta.

Bir de şu açıdan bakalım; acaba performans eskisi gibi ama biz uzun süredir aydınlanma yolunda olduğumuz için, kendi içimizi aydınlattıkça dışardaki gösteriye kuvvetli bir ışık tutmaya başlamış olabilir miyiz? Her şeyin daha net görülebilmesi için gerekli olan yoğun ışıklı , aydınlık ortam oluşmaya başlamış olamaz mı? O nedenle , hayal kırıklıklarımız her ne kadar gerçek ve haklı sebeplere dayanıyor olursa olsun biz yine içimizde aydınlanmaya devam etmeliyiz.

Satürn bizden toplum olarak bir arada yaşarken, bireyliğimizi ve farklılıklarımızı sahiplenmemizi istiyor. Dolunayın yüzeye çıkardığı bastırılmış öfke ile birlik olarak hareket etmenin büyüsüne kapılarak galeyana gelmek, kendinden uzaklaşarak kova burcunun yoğun asiliğine kapılmak çok olası. Çünkü haklı sebeplerimiz var. Bizi hayal kırıklığına uğratan durumdan sakince uzaklaşmak yerine, sanatçıya yumurta atan öfkesine hakim olamayan bir insanın peşinden gitmek de bu enerjide olası. Örneğin, konu ilişkimizse, bize söz verdiği gibi davranmıyor diye yaşadığımız hayal kırıklığı ile bağırmak, duvarları yumruklamak, tabak fırlatmak olası. Peki çözüm mü? hayır bu bir yıkım… o halde biraz sakinliğe ihtiyacımız var.

Hayal kırıklığı , beklentilerle ilgilidir. Beklentiyi oluşturan kişinin kendisidir. Dolayısıyla hayal kırıklığı nedeniyle duyulan öfkenin bir kısmı da kişinin kendine yöneliktir. O halde beklentilerimizi gözden geçirmek iyi olabilir.

Örneğin bir ilişkide, kısıtlanmış, baskılanmış hissediyorsanız, beklentiniz diğer kişinin size özgürlük tanıması olabilir. Fakat önce siz size özgür olabileceğinize ikna etmeli ve sınırlarınızı net bir şekilde ortaya koymalısınız. Veya içinde bulunduğunuz grupta diğerlerinden farklı olabilir, fakat onların bunu anlamasını bekleyebilirsiniz, sizi anlamıyor olmaları hayal kırıklığı yaratır. Bu defa siz kendinizi anlatmayı deneyebilirsiniz. Ama ilk başta, o farklılığınızı kabul etmeniz gerekir.

yazının devamı gelecek

Sevgiyle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: