25-31 Ekim Haftasına Genel Bakış

Haftaya ‘merak ve bilgiye açlık’ hissi ile başladık. Aktüel ve güncel konularda bilgilenmenin yanı sıra, uzak ufuklara açılmak, keşfetmek ihtiyacındayız. Keşfetmek, farklı olanı görmek ve deneyimlemek için seyahat etme hissi hafta başında oldukça yoğun olabilir. Derin konularda sohbet etmek için pek çok kişiyle görüşmek istiyor da olabiliriz. Sanırım büyük çoğunluğumuz da yeni teknoloji hakkında bilgilenmek istiyoruz. ( coin, metavers, nft, yeni sosyal medyalar, yeni teknolojik aletler vs) ( Jüpiter -Venüs sekstili)

Tüm bu bilgiler, bu hafta hedeflerimizi, yaşam amacımızı ve yolculuğumuzu netleştirmemiz açısından faydalı olacak. Cumartesi günü kesinleşecek olmakla birlikte , etkisi tüm haftaya yayılacak olan Güneş Satürn karesi, kısıtlama ve engellemeleri işaret ediyor olmakla birlikte, bu sıkışmışlık durumlardan çıkabilmek için bir şeyler yapmamız gerektiğini söylüyor. Satürn’ün istediği disiplinle, yeni olana açılma cesaretini akrebin gücü ve merakında bulabiliriz. Yeter ki, değişmekten korkmayalım.

İlişki, para ve mutluluk konularında ‘teslimiyet ve kabul’ hala en önemli konumuz. İlişkilerde fikir alışverişi, iletişim ve eşitlik ilkesi yoğun çalışıyor haftanın haritasında. Fakat, adaleti tesis etmek isterken patavatsızlık yapmak, dengesizlik yaratmak da olası. Farklılaşan bakış açıları, kovadaki Jüpiter ile hissedilen yoğun özgürleşme ihtiyacı ile birleşince ilişkileri zorlayıcı duruma gelebilir. Zaten hafta genelinde, geçen hafta çokça yazdığım öfke ve korku durumları hala devam ediyor. Bu durumda , terazi burcundaki Mars ve Merkür’ü doğru kullanabilirsek, kibar bir diplomasi lisanı ve tavır ile tüm tarafların ferahlayacağı ortamlar yaratılabilir. Diplomasi incelik ister; adaletli olayım derken dengesizlikler, iniş çıkışlar , değişen ruh halleri içinde bulursanız kendinizi şaşırmayın. Biraz acemilik her zaman olabilir. Fakat bu enerjiyi becerikli bir şekilde hayata geçiren, istediğini istediği konuda ikna etme şansına da sahip olacaktır.

Hafta ortası biraz daha kendi kabuğumuzda olma hissi etkili olacaktır. Çarşamba ve Perşembe günleri kalp sıkışması, durduk yere ağlama hissi gelebilir. Karamsar ve melankolik olabiliriz. Ay Plüton’dan sert açı alacak. Duygusal farkındalık açısından çok kıymetli zamanlar. Bu iki günü duygularınızı anlamak ve duygusal sorumluluklarınızı almak için kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: