MERKÜR-MARS ETKİSİ

Hızlı düşüneceğimiz, düşündüklerimizi hızla eyleme geçirmek isteyeceğimiz bir haftadayız. Zihinsel temaları temsil eden Merkür akrep burcunda, ve yöneticisi mars ile kavuşuyor; her şeyin derinini, arka planını bilmeye, öğrenmeye çalışırken, sözlü iletişimi bir güç savaşına dönüştürüyor. Kelimelerle kurnazca oynuyor, istediği şekilde kullanıyor. Canı isterse ketum, canı isterse dobra, belki alaycı , belki can acıtıcı… en çok da kurcalayıcı. En saklı, en gizli olanı öğrenmek istediği için sorgulayıcı. Çünkü, iletişimde bir rekabetten bahsediyorsak, kazanmak için bilgi sahibi olmak gerekir. Bilgi güçtür. En sağlam manipülasyonu bilgi sahibi olanlar yapabilirler.

Hızlı ve keskin bir zihinden bahsediyoruz. Sabırsız. Sözcükleri silah gibi kullanan. Bir de Uranüs karşıtlığı eklenince, aniden parlayan, benzersiz şekilde düşünen ve konuşan bir zihin. Tüm bu yazdıklarım içinde sinirsel bir gerilim olduğunu hissetmiş olmalısınız. Dolayısı ile bu hafta trafikte , ofiste, evde kendinizi sudan sebeplerden gerilmiş insanlarla kuşatılmış bulursanız şaşırmayın. Her zaman olduğu gibi, yine bizler, uyanış ve farkındalık yolunda olanlar için merkezimizde ve dengede kalmak çok önemli ve kıymetli bir hale geliyor.

Böylesine keskin ve derin düşünme eğilimindeki bir zihne Uranüs’ten gelen karşıtlık, zihnimizde aniden oluşacak aydınlanmaları da gösterecektir. Yepyeni fikirlerle dolabiliriz. Olayların daha önce hiç görmediğimiz taraflarını görebiliriz. Uranüs’ün bu şimşek çakması gibi etkisi, zihnimizin karanlıkta ve siste kalmış bölümlerini aydınlatır. Elbette, her birimiz, daha önceki çabalarımız ve pratiğimiz neticesinde geliştirdiğimiz bakış açımız kadarı ile görebiliriz bu aydınlanan alanda. Ne kadar ışığa alışıksa gözlerimiz o kadarını görürüz. O nedenle böyle zamanlarda, hep aynı sorular ve sorunlarla karşılaşıyorum diye üzülmeyin. Çünkü , aynı soruyu her sorduğunuzda cevap bir üst oktavdan gelecektir. Sürekli ve sürekli zihin kapılarını aralıyor, farklı idrakler yaşıyoruz. Sorunuz aynıysa bile sormaya devam edin. O soru sizin aydınlanma yolunuzdur.

Sevgiyle, bilgi ve ışık olsun niyetimle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: