21 Aralık Kış Gün Dönümü

Bir tohumun yeni yaşamına başlaması için, kabuğunu kırarak filizlenmesi gerekir. Kabuğunun kırılabilmesi , o zarif yaşam filizinin dışarı çıkabilmesi içinse tohumun yeterli bir süre nemli toprakta kalarak kabuğu yumuşamalıdır. Tohum, ancak kabuğunu kırıp filizlenme cesareti olursa güneşe, ışığa kavuşabilir.

Tıpkı bir tohum gibi, insanın da ışığa ulaşması için egoların sert duvarlarının yıkılması gerekir. Egonun duvarlarının yumuşaması içinse nefsin terbiyesi, yani nefsani arzuların törpülenmesi gerekir.

Arzular astrolojide Venüs ile ilgilidir. Bir süredir konuştuğumuz gibi, Venüs, temsil ettiği tüm kavramlarla ilgili etkili bir dönüşüm; yıkım ve yeniden yapılanma enerjisi olan Pluto ile birlikte.

21 Aralık kış gündönümü bugün. Gündönümü giriş haritası, önümüzdeki 3 aylık dönemi anlatır. Haritaya baktığımızda, önemli bir nefs terbiyesi döneminde olduğumuzu, hazzı aradığımız noktalarda köklü değişimler yaşayabileceğimizi görüyoruz.

Giriş haritasının genel temasını ise Yengeç burcu belirliyor. Yani ana konularımız önümüzdeki 3 aylık dönemde yengeçle ifade edilen;

-Aile, aile şirketleri, esnaf, dükkanlar gibi küçük işletmeler

-Vatan; vatanseverlik, vatan toprakları, ulus, milliyetçilik

-Beslenme ile ilgili konular; yiyecek-içecek tedariki, restoranlar,vb

-Emlak ve yerleşim ile ilgili konular

-Duygusal besleyicilik, şefkat

Tüm bu alanlarda istikrar ve güven ihtiyacımız artacağı bir süreçteyiz.

Madalyonun diğer yüzüne baktığımızda ise, yine tohum örneğinden devam edecek olursak,tohumun capcanlı taze bir bitkiye dönüşmesi gibi, bizlerin de tüm güzel potansiyellerimize, özlediğimiz kendimize açılma/ulaşma şansımız var.

Yine bir Venüs retrosu dönemindeyiz. Venüs retroları özdeğer ve yeteneklerimiz konusunda yeniden düşünmek, düzenlemeler yapmak, unuttuğumuz, kullanmadığımız, farkında olmadığımız yeteneklerimizi ve değerlerimizi görmek için bize fırsatlar sunan bir enerjiyi anlatır. Demek ki süreç içinde, mutluluk ve keyif aldığımız noktalarla ilgili dikkatimizi, dışardan içeriye almak zorundayız.

Böylece, kendimizde fark ettiğimiz veya hatırladığımız yeteneklerimizi, Öz’ümüzü tüm dünyaya sunarak , asıl hazzı ve mutluluğu kendimiz olarak yaşayacağız.

Sevgiyle, bilgi ve ışık olsun

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: