VENÜS RETROSU

Venüs retroları, para maddiyat ve varlıklarımızla ilgili ilişkimizden, aşk, ortaklık vs gibi ilişkilerimize hatta doğayla olan ilişkimize kadar her türlü ilişkimizde, içe dönme, revize etme, yeniden değerlendirme dönemleridir.

Bu nedenledir ki, eski kapanmamış ilişki konuları venüs retrolarında önümüze gelebilir. evet eski sevgili de gelebilir. veya görüşmeyi bıraktığınız bir akrabanız , arkadaşınız da karşınıza çıkabilir. Bitmemiş konuları güzel bir şekilde bitirmek veya daha sağlam bir şekilde devam ettirmek her ikisi de olasıdır ve bize bağlıdır. Bunun için iletişim , konuşmak, dinlemek, anlamak ve anlaşmak önemli değil mi. Bu da bizi yine ay düğümleri yay/ikizler eksenine getirir.

Maalesef Mars güney ay düğümü tarafında, Yay burcunda. İletişim kurayım derken, patavatsızlık yapmak, aniden fevri çıkışlar yapmak, kendi fikrini ispatlamak, kanıtlamak , onaylatmak ve kabul ettirmek için çaba göstermek demektir. Özellikle değişken burçlarda gezegenleri olanlar, Mars’tan sert açı aldıkları için bu konuda daha dikkatli olmalılar.

Diğer taratan bu etki, yüzeysel iletişimin yerine ‘anlamlı’ iletişim de getirebilir ki, böylece belki daha derin sohbetlerle kişilerin birbirine yaklaşması söz konusu olabilir. Konu iletişim olunca Merkür’e bakmadan olmaz; Merkür şu anda oğlak burcunda, Venüs ile kavuşumda. Aklımız , fikrimiz para, maddiyat , iş, statü ve saygınlık gibi konularda genel anlamda.

En büyük ve en anlamlı ilişkimiz ise kendimizle olan ilişkimizdir. Venüs retroları zamanında kendimizle olan ilişkimizi gözden geçirmek için harika zamanlardır. Şu anda Venüs’ün oğlak burcunda olduğunu düşününce aklıma gelen ilk soru;

“kendimize karşı ne kadar saygılıyız? ” oluyor. Belki ilk düşünmemiz gereken konu budur. Devamında ise, öz değerlerimiz ve yeteneklerimiz üzerinde düşünmeliyiz. Bunların ne kadarını hayata geçirebiliyoruz?

Özellikle yeteneklerimiz konusunda, eskide kalmış, bıraktığımız, bırakmak zorunda kaldığımız neler varsa belki yeniden başlamak için tam zamanıdır. Veya, kendimize , bende daha değişik ne yetenekler olabilir bilmediğim, veya yaratıcılığım nerede diye sorabiliriz.

Bu noktada , bu retro süresince kendinizle çalışabilmeniz için bir kitap önerisinde bulunacağım;

SANATÇININ YOLU ; yazar JULİA CAMERON

Ben sanatçı mı olacağım sanki demeyin. Bu kitabı yıllar evvel bana tavsiye eden ablamın söylediği gibi, “yaşamın kendisi sanattır”.

hepinize çok verimli bir Venüs Retro dönemi dilerim.

Sevgilerimle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: