2022 NUMEROLOJİK ANALİZ

Yaşamda her şey enerji, her şey frekans. Rakamların ve harflerin de frekansları var. Bu frekanslar tekrarlanma sıklığı ile etkiye giriyor. Bu nedenle her yeni girdiğimiz yıl, 365 gün bu rakamlar ve bu sayı tekrarlanacağı için kolektifin etkileneceği ve yaratıma sokacağı frekansı ve enerjiyi işaret ediyor. Bu nedenle her yılın bir numerolojik tanımı ve enerji kodlaması var. Geride bıraktığımız 2021 , bir 5 yılı idi. ( 2+0+2+1=5 ) idi. 5 hızlı bir değişim yılını işaret ediyordu. Yolu ise 2 adet 2 ve bir adet birden geçiyordu.

2; dualiteyi gösteren rakamdır. 2 tane olması, kutupluluğun iki kere vurgulu bir şekilde yaşanacak olduğunu ve sondaki 1 ile de tamamlanma, bütünlenme potansiyeline gidileceği anlaşıyordu. Gerçekten sosyal alanda hızlı değişimlerin yılı oldu 2021. İki sosyal gezegen Satürn ve Jüpiter’in Kova burcundan geçişi, kova burcunun yenilikçi yanını hızla devreye aldı ve, sosyal yaşantımızda yeni yeni kurallar, uygulamalar hayatımıza girdi. Bireysel yaşamlarda ise, 2 sayısının getirdiği dengesizlikler ve zıtlaşmalar içinde zorlandığımız , ama yine bu zıtlıklar içinde kendi gerçeğimize daha fazla yaklaştığımız bir yıl oldu.5.çakra konularını çalıştı insanlık. 5.çakra kalp çakrasıdır. Kalp çakrası insanın denge noktasıdır bir yandan da. Yani 2’nin getirdiği dengesizlik ve kutupluluk deneyimleri içinde bütünsel dengeyi bulma, oluşturma.

Bir başka yaklaşım ile 2021’e bakacak olursak, yukarıdaki bilgileri tamamlayan verilere ulaşıyoruz. 5.tesir kuşağı Alice Bailey ezoterik bilgilerinde Akıl ve Bilgi olarak geçer. Akıl yoluyla maddeyi inceleyip üst bilince çıkmaktan bahsedilir bu tesirin etkisinde. 2021 yılında kolektif ruhsal yolcuğun göstergesi Ay Düğümleri de bilgi hattındaydı. Ne büyük tesadüf (!) değil mi?😊 Kalp yolunu akıl ve bilgi ile açmaya çalıştık tüm yıl. Kuzey Ay Düğümü İkizler etkisinde, çok öğrendik, okuduk, dinledik. Ama bir yandan da bilgi kirliliğini o kadar yoğun yaşadık ki, kalp ile görme, işitme, öğrenme , doğruyu yanlıştan ayrıştırma yeteneklerimiz geliştirdik.

Gelelim 2022 ve taşıdığı enerjiye; 2+2+2=6 …. bu defa 3 tane 2 var. o halde 2 yi tam olarak anlamamız lazım önce. 2 dualite demiştik. 1’in, Bir ve Tam olanın ikiye bölünerek zıtlığa düşmesini gösterir. 2 varsa, kutupluluk, zıtlık vardır. Gözden kaçırılan şey ise , aynı zamanda bu kutupluluk halinin bir bütünün parçaları olarak birliği ve tamlığı da anlatır olduğudur. artı/eksi; eril/dişil…biri diğerinden ayrı ve bağımsız var olamaz. Kutupluluk bir içiçe olma halidir aslında. 2 sayısının temel ihtiyacı denge ve uyumdur, çünkü ayrılık illüzyonu verir. 2 ezoterik tesir kuşağı olarak İlhai sevgidir, kozmik inşaacıdır. İlahi sevginin dualiteye aktarımını anlatır temelde. Yani her kutupluluk içinde ilahi sevgi barındırır. O nedenle 2 öncelikle sevgi ile dışarda ve kendimizde gördüğümüz kutupluluğu dengeleyebilmemiz anlamındadır. Kendin ve kendinle olan ilişkini dengele, diğer ilişkilerini dengele; kendi içindeki kutuplulukları bul ve dengele.

6 yılındayız (2+2+2=6) 6 ne demek ? Kutsal uyum, denge ve sevgi. Bu yılın nihai ve temel enerjisi, sevgi üzerine. Bol bol koşulsuz sevgi, ilahi sevgi konuşacağımız bir yıl olacağa benziyor. Başka bir şekilde 2*3=6 olarak da formülize edilebilir ve o zaman alt yazıda bir 3 enerjisi de görürüz. 3, hızlandırıcı bir sayıdır. form oluşturur. örneğin, 1=nokta, 2=çizgi, 3=üçgen=ilk form. Yaşam pek çok 3’lü sisteme sahiptir, pek çok üçleme vardır; “zihin-beden-ruh” bir örneğidir bunun. O halde en basit olarak 2022, (222) denge yoluyla oluşturabileceğimiz, sevgi dolu, uyum dolu (6) yeni yaşam formları (3) nı müjdeliyor.

Geçen yıldan beri üzerinde çalıştığımız dengeleme deneyimleri ile geldiğimiz noktada olduğumuz yeni halimiz ile, temellerini sevgi ve uyum üzerine kuracağımız yeni formlar oluşturabileceğimiz harika bir yıl olmasını dilerim.

Sevgi ile bilgi ve ışık olması niyetimle.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: