Kova Yeniayı

Şubat ayını bu sabah 8:45de gerçekleşen Kova burcundaki yeniay ile karşılıyoruz. Yeniay , uzun süredir hazırlandığımız yeni başlangıçları yapabilmemiz için uygun bir motivasyonu barındırıyor. Yeniayla kavuşumdaki kova burcundaki satürn, yeni deneyim alanlarına geçiş yaptığımızı işaret ederken, yeni oluşumlarımızın çabasız, gayretsiz olmayacağını da gösteriyor. Ancak bu güçlü satürn, 1 yıldır bizi çalıştırdı, dersimizi anladık ve öğrendiysek, bundan sonra vereceğimiz çaba, değişen bize uygun yeni ve kalıcı oluşumlara yol açabilir .

Uranüs bir yandan Satürn’le sert bir etkileşim içinde. Satürn gelenekler ve eski olansa, Uranüs gelecek ve yeni olanı temsil eder. Uranüs’ün gönderdiği şimşekler, adeta birer uyan sinyali gibidir. Hala eski yapılara sımsıkı tutunuyorsak, Uranüs’ün şimşeklerinden zarar görmemiz de mümkün maalesef. Uranüs’ün sarsıntısını hissediyor musunuz kalplerinizde ? Peki ya kova burcundaki satürn’ün özgürleşme baskısını ?

Yeniay , özgürleşme çığlıkları atıyor adeta. Kova özgündür, yeni yollar bulur, teknolojiyi kullanır, geçmişin kalıplarını yıkar gelecek hayatın temellerini atar. Tüm bunları ancak özgür bir form yapabilir. Yani özgür ve bağımsız olmak Kova burcunun en temel ilkesidir. Diğer özelliklerini kullanabilmesi için uygun ortamı sağlar. Uranüs etkisi ile, bu yeniayda özellikle herkesin içinde bu özgürleşmek isteyen bir yan harekete geçiyor. İçinizden gelen özgürleşme çığlıklarını dinleyin. Sizi provake mi ediyor , yoksa yeniye mi hazırlamaya çalışıyor. Kovanın anarşist yanı, özgürleşmeyi sağlamak için gerekli bir unsurdur. Ancak burada aşırıya gitmemeli, ki satürn’ün buna izin vermeyeceğini düşünüyorum, amacımızı akıldan çıkarmamalıyız. Amacımız yeni deneyim alanlarına hazırlanmak, uyumlanmak ve yeni yaşam formları oluşturmak. Amacımız kavga etmek, yakıp yıkmak değil. Sakin olmanın, akılcı olmanın ve yapıcı olmanın çok önemli olduğu bir şubat ayı bizi bekliyor.

Venüs retrodan çıktı, 4 Şubat’ta da merkür retrosu bitecek. Kişisel gezenlerin retrosunun bitmesi demek, cuz-i iradeyi tam gaz hayata geçirebiliriz demektir. Karar verek, sözleşme yamak, imza atmak için hiç olmazsa 5 Şubat’a kadar beklemekte ayda var hala. sonrasında hızla retrolar döneminde aldığımız kararları uygulamaya koyabiliriz.

Yeni başlangıçlarımız bütün için ve elbette bireysel yaşamlar için en hayırlı şekilde olsun. Sevgi, şefkat, neşe ve yaşam coşkusu bizlere eşlik etsin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: