2.2.2022 günü ; Zıtlıklar birdir

Bugün 2 .2.2022 , yılın 2.2 enerji günündeyiz. 2 rakamının enerjisel anlamını açalım bugün. Yazıyı okurken şifalanmaya niyet edin lütfen.

2 rakamı, yaşamdaki dualiteyi ifade eder öncelikle. Yaşam kendini açarken önce ikiye bölmüştür. Hangi prensipten, hangi pencereden bakarsanız bakın, kök birdir, sonrasında ikilik açığa çıkar; Eril/dişil, Adem/Havva, Artı/Eksi, Pozitif/Negatif. İkilik içinde taraflar biryandan birbirlerine çekilir ancak diğer yandan birbirlerini iterler. Hem hal olabildiklerinde ise nötrlük oluşur.

Zıt kutupların birbirini çekmesi, yaşam senaryolarında ikili ilişkilerde gözlemlenir. Böylece ikili ilişkilerde kişi önce zıddına çekilir, sonra da çekişme ve gerilim yaşanır. Bu dansın çok yaşamsal bir amacı vardır; İnsan kendini ancak zıddında görebilir. Ve kendini görüp bildikçe tekamül basamaklarından tırmanır.

İkilik veya kutupluluk, aslında Bütün olanın iki farklı veçhesidir. Sanki bir madalyonun iki farklı yüzü gibi. Her insan kendi içinde pek çok kutupluluk barındırır, ancak bu kutupluluğu görüp gözlemleyebildiği yerler ikili ilişkilerdir.

İkiliğin olduğu her yerde, dengenin her an bozulabileceği ortam da hazırdır. O nedenle 2 rakamı kutupluluk ilkesi temelinde pek çok kavramı aynı anda temsil eder bünyesinde. Denge ile birlikte dengesizliği de anlatır, uyum ile birlikte uyumsuzluğu, kavuşma ile ayrılığı , çokluk ile birlikte tekliği, çatışma ile uzlaşmayı, savaş ile barışı. İkiliğin olduğu ortamda tüm bunlar aynı anda açığa çıkma potansiyelindedir. Ve işte bu tam olarak yaşamın kendisidir bütünsel baktığımızda .

Kaos teorisini bilir misiniz? Düzen düzensizliği yaratır, düzensizliğin içinde bir düzen vardır, düzensizlik düzenden doğar, kaos düzenin anlayamadığımız yanıdır. Kaosa sebep olan girdiler ( faktörler ) sürekli bir değişim içinde olduğundan, denge sağlamak amacıyla oluşturulan yeni düzen kalıcı değildir. O halde düzenin dışına çıkmak imkansızdır.

Bizim baktığımız yönden örnekleyecek olursak konuyu; ilişkideki taraflar, sürekli bir değişim içindedir. O nedenle çekişme, gerginlik ve dengesizlik aslında düzenin bir parçasıdır. Kendimizi fark ettikçe yaklaşırız diğerine, dengeyi sağlarız, sonra yine değişiriz karşılıklı olarak. Biz değişmesek bile yaşadığımız koşullar değişir ve biz de farklı hareket etmeye başlarız ve yeniden mevcut koşullarımızla denge bulmaya çalışırız.

Bugün 2.2.2022; tam olarak 5 tane iki var. 5 rakamı değişimi anlatır. Geçen yıl bir 5 yılıydı. Çok değiştik, koşullarımız değişti, yaşantımız değişti, neredeyse her şey değişti. Bugün, günün numerolojik enerjisinde, çok değişimin yaratabileceği yoğun kaotik durumlara işaret ederken, diğer yanda yoğun ve yorucu değişimlerden sonra dengeyi bulma ve uzlaşma durumlarını da anlatıyor. Dünkü yeni ay da aslında bu iki yönü aynı anda hayatlarımızda potansiyeller olarak ortaya koyuyor.

Uranüs ve Kova burcundaki Satürn’ün etkisi ile, değişen her şey içinde olgunlaşmaya çabalayan içsel dinamiklerimizin özgürleşme çığlıkları arttırıyor, provake edici hale geliyor. Diğer yandan, artık değişimin farkında ve bilince olan bizler, özellikle şu son Venüs retrosunda kendi değer ve yeteneklerimizin üzerinde çalışarak fark ettiklerimiz ile birlikte yeni yapılar oluşturmaya başlıyoruz.

Sonuç olarak bugün , dengeye ihtiyacımız olan her alanda, kendi sınırlarımızı koruyarak dengelenmeye niyet edelim. Bu dengelenmenin eski tarzda, eski şekilde olmayacağı aşikar. O nedenle, yeni denge merkezlerinin önümüzde görünür olmasına, ve bunun sevgi ile, şefkat ile, hakkaniyetli bir şekilde ve eşitlik ile olmasına dua edelim.

Kalplerde sevgi, şifa ve huzura vesile olması ve dengeyi huzuru bulmamız niyetimle.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: