Transitler ve natal harita

Doğum haritalarımız , doğduğumuz anda doğduğumuz yerden gökyüzüne bakıldığında ,gökyüzü cisimlerinin konumuna göre çıkarılan haritalardır .İlk aldığımız nefes ile gökyüzü kalitesini bünyemize alırız . Bu haritalar bizim ana kodlamamız gibidir. Kendimizle ilgili pek çok şey öğrenebiliriz haritalardan.

Zaman ilerledikçe, yaş aldıkça yaşadığımız olaylar bizi şekillendirir, değiştirir ve harita potansiyellerimizi açar. Zamanın ilerlemesi, astrolojide çeşitli teknikler kullanarak haritaların ilerletilmesi ile yapılır. Zamanın mevcut kalitesi ise ‘transit’ dediğimiz, ‘içinde bulunulan an’ için çıkarılan haritalara bakılarak yorumlanır.

Transit haritalar yorumlanırken sıkça düşülen bir yanılgı, transit enerjinin doğum haritasından bağımsız değerlendirilmesidir. Oysa gökyüzünde hareket eden gezegenler, bizlerin natal (doğum ) haritalarındaki gezegenlerden farklı değildirler; o gezegenlerin kendisidirler. Bu nedenle yorumlar iki haritanın birlikte yorumlandığında daha anlamlı olur.

Ve bu okumanın bir adım ilerisi, geçmiş transitlerin de düşünülerek yoruma katılasıdır. Çünkü;

“doğum haritalarının zaman içinde aldığı tüm transitler o haritada bazı etkileri açığa çıkarır. Dolayısı ile; transitler insanın bir parçası haline gelir. ” Tıpkı yüzümüzdeki çizgiler, derimizdeki lekeler, zihnimizdeki bilgiler gibi…

Sevgiyle, bir farkındalık ve ışık olsun niyetimle.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: