Öfkene bile şefkat göster

Haftaya ,Satürn/Venüs/Ay/Mars kavuşumu ile başlarken, duygusal stres, baskı, öfke, bırakıp gitme isteği, sonlandırma ihtiyacı, mutsuzluk, sıkışmışlık, değersizlik, yetersizlik gibi hisler ile oldukça karışık bir ruh hali içinde olabiliriz. İlişkilerdeki, maddi kaynaklardaki kısıtlar, engeller bizi mutsuzluk çukuruna çekerken, yapılandırılması gereken birşeyler olduğu, yeni yöntemler denenmesi gerektiği, ve bunların ancak çalışarak, üzerinde emek verilerek olabileceğini ve belki kalıcı, sağlam temellerin tam da bu zamanda atılabileceğini gösteren bir gökyüzü var.

Böyle bir enerjide, kendini ifade etmek, özünü açığa çıkarmak, farklılığını ortaya koymak özgürlük ihtiyacı , eşitlik isteği ön plandayken, Merkür Koç burcuna geçtiği için ani, sert ve yıkıcı söylemler içinde olabileceğimizi de anlıyoruz. Duygusal baskı ve stres olan böylesi durumlarda , yapılabilecek en doğru şey , herkesin en yüksek hayrına olacak şekilde önce kendine sonra da diğerlerine şefkat duymayı seçmek olabilir mi.

Bu konuda, Tom Kenyon’ın kanallık yaptığı Hathor mesajını birlikte okuyalım;

” En yüksek seçim, şefkatin kullanılmasıyla ilgilidir -ki bu şefkat diğer insanların tepkilerini ve sizin tepkinizi kabulü içerir. Şefkatle davrandığınızda, her şeyin her an, elinden gelen en iyi biçimde tekâmül ettiği anlayışıyla davranmaktasınızdır. Bu, insanların kendileri için en iyi görünen seçimlerde bulunduklarını ya da kendileri için çok kötü görünen seçimlerde bulunduklarını anlamaktır. Yine de, siz nasıl özgür iradeye sahipseniz, onlar da bu seçimlerde bulunma konusunda özgür iradeye sahiptirler. Böylece, düş kırıklığı, üzüntü, öfke, suçluluk vs. hissettiğiniz o anlarda, şefkat tutumu, içinizdeki bu duygusal tepkileri bir kabul tutumuna dönüştürmenizi sağlar. O zaman gerçekten dikkate değer şeyler olur. Hayatınızda olan bitenlere duyduğunuz duygusal tepkileri sağlıklı bir kabulle tuttuğunuzda, onlar değişmeye ve enerjilerini dağıtmaya başlar. Seçimlere sahip olduğunuzu hatırladığınızda, farkındalığın berraklığı size dönecektir! Başkalarına ve kendinize şefkatle yaklaşarak titreşim alanınızı yükseltirsiniz, ki bu kaderi değiştirmenin bir sonraki anahtarıdır. Şefkat, insanın o yüksek titreşimsel rezonans hallerine erişebileceği kapıdır; ve oradan sonra insanın kaderi en derin ve güzel biçimde değişir.

Hathor Bilgileri

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: