Jüpiter – Neptün Balık burcunda Kavuşuyor

Zodyak’ta, tüm burçları dolaşması yaklaşık 164 yıl süren spiritüel gezegen Neptün ile, tüm Zodyağı 12 yılda dolaşan Jüpiter, her 12-13 yılda bir farklı bir burçta kavuşuyorlar. Balık burcundaki daha önceki kavuşumları 166 yıl önce olmuş. Balık burcu her iki gezegenin de yöneticiliğini yaptığını burç olduğu için, her iki gezegen de oldukça etkin durumda. Bu nedenle bu yıl ki bu kavuşum, her zamankinden daha büyük bir etkiye sahip. Bu etkiler genel anlamda kolektif ve sosyal alanlarda ortaya çıkacak olup, bireysel haritalarda etkileri haritalardaki gezegen konumlarına göre, doğrudan bir açı alıp almamakla bağlantılı olacaktır. Peki nedir bu etkiler?

Modern astrologlar Neptün’e balık burcunun yöneticiliğini atamışlar, böylece Neptün, tıpkı balık burcu gibi, ilahi olan ile bağlantıyı, ruhsallığı, hayal kurabilmeyi, duyarlılığı, empatikliği , fedakarlığı ve idealizmi anlatır. Kozmik anten olarak da anılır. Çoğaltan ve büyüten etkileri ile Jüpiter ile olan bu kavuşması, Mart ayı başından beri devrede olan bu özelliklerin bugün maximumda olduğunu anlatır. Özetle çok yüksel ruhsallık ve ilahi sevgi barındıran bir enerji içinde olduğumuzu söyleyebiliriz.

Böyle bir enerjide, insan kendini tanrıyı ve ilahi sistemi anlamaya, kendisi için güzel niyetlerle dua etmeye adamak isteyebilir. Mantığı ve akla bir kenara bırakarak, kendini maneviyata açmak, iç sesini dinlemek, belki yeni idealler geliştirmek, hayal kurmak isteyebilir. Tüm bunlar , ilk akla gelen ve elbette de yapılması gerekenler. Ancak ben günün haritasına baktığımda biraz daha farklı bir şey gördüğümü söylemeliyim.

Uzun zamandır yazılarımla sizlerle birlikteyim. Bu süreçte ve tabii ki öncesinde de , ruhsallık ve farkındalık adına çok yol kat ettiğimizi düşünüyorum. Özellikle 2020 yılı başından itibaren dünyada yaşadığımız yoğun değişim hepimizi tekamül yolunda ileri götürdü. İşte , bugün Neptün Jüpiter ile kavuşurken, tüm bu ruhsal kazançlarımız ile yaşam içinde var olmaya çağırıyor bizleri. Belki de bu zamana kadar olan çabalarımızın kalitesine bağlı olarak, yaşam içinde ödüllendirilmeye ( ki bu her türlü bütüne ve sevgiye hizmet edecek şekilde verilen bir rol , görev, maddiyat olabilir ) veya tam tersi hayal kırıklıkları ve çözülmelere sebep olabilir.

Bugün zirve noktasına ulaşan bu enerji ile, mantık ve aklı kullanarak, parçaya bakarak bütünü anlama noktasındayız. Parçayı anlamak içinse ayaklarımız yere basarken aklı kullanmak , yani yeryüzünde bilime, bilgiye, araştırmaya önem vermek zorundayız. Böylece, maddeye bakarken her yerde ilahi sevgiyi görebilir veya yaptığımız her şeyi sevgi ile ve sevgiden kaynaklı yaptığımızı fark edebiliriz. Aklı , kalp ile sevgi ile birlikte, sevgi yolunda kullanabiliriz.

Sevgiyle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: