Aynı anda hem Tanrı’yı ​​arayarak hem de Tanrı’nın gözünden bakarak , idealize ettiğimiz her şey oluruz .

fotoğraf/art : hobopeeba

Bugün gökyüzünde AY, VENÜS, JÜPİTER ve NEPTÜN balık burcunda kavuşuyor. Astrolojide kavuşan gezegenlerden bahsederken, içiçe geçmiş , birleşmiş enerjilerden bahsediyoruz. Bu birleşme kimi zaman bir güçbirliği, kimi zaman baskın enerjinin diğerini pasifleştirmesi , yutması, bozması şeklinde tezahür edebiliyor.

Bugünün kavuşumunda, Jüpiter ve Neptün burç yöneticisi oldukları, Venüs yücelim yöneticisi olduğu Balık burcunda, Ay ise diğerlerine kıyasla daha zayıf olan 3’lü yöneticilikte , ama yine de zararda değil. Bir güçbirliğinden bahsedebiliriz.

Böyle bir durumda, Balık burcunun gölge özellikleri ortaya çıkabilir;

Rasyonellikten uzaklaşma, sorunları çözmek yerine işi oluruna bırakma, fazlaca hayalperest ve teslimiyetçi olma, duygulardan kaçma , kendini kandırma, net olamama, çözülmüş dağılmış hissetme, kurban psikolojisine düşme, kendine acıma.

Türkiye haritasında Güney Ay Düğümü balık ve biz ülke olarak sık sık balık burcunun bu tuzaklarına çekilirken buluyoruz kendimizi.

Bugünkü güç birliğini olumlu olarak değerlendirmek de mümkün .Bunun için iradeyi kullanmak, farkındalıkla çaba göstermek lazım.

Duygular, bilinçaltı, arzular kabarmış, ideal olana yaklaşma, bir şeyleri fazlaca idealize ederek hayaller kurma, sevgi ve aşk içinde çözülme, gerçeklerden kaçma ihtiyacındayken duygu selinde boğulmak yerine;

Büyük resme bakarak olan her şeyde kendini tanımak, kendini fark ederek büyük planı anlamak yolunda bir basamak daha tırmanmak , kabul ve teslimiyete bir adım daha yaklaşmak böylece huzur ve çözüm yollarını açan ilhamlarla dolmak imkanı olabilir.

Çok boyutlu bakış açısı imkanı veren bu güzel günlerde, Allah’a yaklaşmak için kendine dönmek, kendini bilmek, kendini bilerek büyük resmi görmek, sonra bir defa da büyük resimden kendine bakmak; ideal olana ancak bu yolla ulaşabiliriz.

Sevgi ile …

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: