30 Nisan Güneş Tutulması

YÜKSELEN KOÇ: Boğa burcundaki tutulma, değerler evinizde gerçekleşecek. Hem maddi, hem de manevi değerleriniz ile ilgili güvenli, sağlam, aynı zamanda yeni ve farklı bir şeyler yapmak isteyebilirsiniz. Para kazanmak için yeni yollar bulmak, birikimlerinizi farklı ve yeni yöntemlerle değerlendirmek söz konusu olabilir. Sizi destekleyen size yardımcı olan kişilerle ilgili ani değişen koşullar gündeme gelebilir. İçinde bulunduğunuz gruplar ve arkadaş ortamınızda son zamanlarda ilişkiler istediğiniz gibi gitmiyor olabilir. Bu alanda hiç bir şeyin eskisi gibi olamayacağını artık siz de fark ediyor olmalısınız, sosyal çevreniz değişiyor. Bilmelisiniz ki öncelikle kendi değer algınız ile, yaşamda keyif aldığınız şeylerle ilgili bir değişim içindesiniz. Sizin bu değişiminiz doğal olarak sosyal çevrenizle olan ilişkilerinize de yansımakta. Bir koç yükselen olarak, anda yaşama ve yeniyi yaratma beceriniz ile arkadaş veya gruplardan kaynaklanan , korku, endişe, engelleme gibi görünen durumlarla çok iyi baş edersiniz. Geri hareketine başlayan Pluto kariyer evinizde, devletle, kurumlarla , sistemlerle , geleneksellikle ve otorite ile olan ilişkinizi yeniden gözden geçirmenizi istiyor. Kariyerdeki sorunlar eve de yansır, özellikle ebeveynlerinizle ilgili konular olabilir. Psikolojik destek almak, bilinçaltı veya spritüel çalışalar yapmak için uygun bir zaman dilimi sizin için. Bu süreçte her işinizi sağlam bir şekilde yapmaya çalışın, koç yükselen heyecanlıdır, aklına geleni yapmak ister ancak yaratmayı arzuladığınız yeni geleceğin sağlam temellere oturmasını siz de istersiniz değil mi? Gizliden sizi aldatmaya, kandırmaya çalışanlar olabilir veya siz fazlasıyla hayalci davranarak kendinizi aldatabilirsiniz. Bu nedenle çok yönlü düşünerek, tedbirli hareket etmeniz önemli. Sezgilerinizin ve ilhamınızın yüksek olacağı bir dönemdesiniz.

YÜKSELEN BOĞA; Güneş tutulması 1.evinizde oluyor. Bu yıl ki tutulma serisinden en çok etkilenen iki burçtan birisiniz. Tüm yaşam motivasyonlarınız, çevreniz, yaşam içinde kendinizi konumlandırdığınız yer, yaratıcılığınız, yetenekleriniz, kendini ifade şekliniz hatta belki dış görünümünüz bile değişim içinde. Satürn’ün kariyer evinizdeki geçişi devam ediyor. Bu da, bazı zorluklar, kısıtlamalar, yöneticilerden kaynaklanan engellemelere neden olabilir. Bu zorlukların içinde, geleceğinizle ilgili uzun soluklu yeni yapılandırmalar olduğunu unutmayın. Şu an yaşadıklarınız elbette genel konjonktürden bağımsız değil ancak 2018 yılından beri siz sürekli değişiyorsunuz ve hiç alışık olmadığınız şekilde siz sabit ,stabil ve güvende kalmaya çalıştıkça hayat sürekli üzerinize şimşekler gönderiyor ve sizi sallıyor. Öncü burçların bu yaşamda görevi yapılmayanı yapmaktır, sabit burçların ki ise yeni yapılmış olanı sağlamlaştırmak ve istikrarlı hale getirmektir. Boğa da bu konuda görevli ilk burçtur . Sosyal hayat, para sistemleri herşey değişirken siz de kendinizi bu değişikler içinde güven içinde tutmaya çalışırken aslında bütün için de istikrarı oluşturuyorsunuz. Pluto yurtdışı, yabancılarla ilgili şeyler, seyahatler, yüksek öğrenim , yasal işler gibi konularda size yeni hatırlatmalar yapabilir. Bitmemiş işlerinizi tamamlamanız gerekir. Özellikle içsel süreçlerinizle ilgili. Arkadaş çevreniz ve gruplarınız içinde değişken bir hareketlilik olabilir, spritüel gruplara girebilirsiniz, veya idealinizde olan bir sosyal gruba içten içe özlem duyuyor olabilirsiniz. Bu konum geleckel ilgili umutlarınızla ilgili sizde hayalkırıklığı oluşturabilir ve sizi tamamıyla boşverciliğe sürükleyebilir. Bu nedenle arkadalarınızla paylaşımlar yaparak umutsuzluktan çıkabilirsiniz. İşten kazançlarınızla ilgili beklentiniz çok yüksek olabilir, belki bu beklenti karşılanmayabilir ancak yine de güzel haberler alabilirsiniz.

YÜKSELEN İKİZLER; Güneş tutulması 12.evinizde oluyor. Zihnin burcu olan ikizler öncelikle sinir sitemleri ve zihinle ilgili gerginliklere dikkat etmeliler bu dönemde. Her türlü sağlık kontrolünü yaptırmakta fayda var. Satürn yurtdışı, yabancılarla ilgili şeyler, seyahatler, yüksek öğrenim , yasal işler gibi konularla ilgili alandan geçişi sürdürürken, bu konularda sizi kısıtlıyor, engelliyor olabilir. Bazen bir devlet prosedürüne takılıyor, bazen bir yetkilinin engellemesi ile karşılaşıyor olabilirsiniz. Ancak bu süreç sizin bu konularla ilgili işleri, ilişkilerinizi eskisi gibi yapamayacağınızı size gösterdi, ve siz eskide ısrarlı oldukça zorlanıyorsunuz. Bilmelisiniz ki yöntemlerinizi değiştirmek, ve yeniye adapte etmek zorundasınız. Örneğin yurtdışına satışlarınızda bazı kısılmalar oldu ise elektronik ticaret deneyebilirsiniz; veya davalarınızla ilgili sorunlar varsa yeni bakış açısına sahip bir avukatla çalışmayı deneyebilirsiniz. Bu konuda bilinçaltınızda çakan şimşekler aslında size değişimin kapılarını açıyor olabilir. Kariyerinizde değişken bir hareketlilik var. Güzel şeylerle birlikte , hayal kırıklıkları ve kayıplar da bir arada oluyor olabilir. Fazla hayalperest olmamaya, işinizi sağlam yapmaya, rasyonel olmaya özen göstermeniz lazım. Bir yandan da işinizi , statünüzü veya iş ilişkilerinizi fazlaca idealize ediyor olabilirsiniz. Bu konum işle ilgili umutları yükseltebileceği gibi, akışta kalıyorum derken boşverciliği de arttırabilir. Dengede olmaya dikkat edin.

Pluto uzun süredir ortak gelirler, kazançlar, varlık, miras, kredi ve borçlanmalar, cinsellik ve kayıplar evinizden geçiyor. Ve şimdi bu alanda geri hareketine başladı. Varlıklarınızı değerlendirirken , borç alıp verirken dikkatli olun.

Özellikle kayıplar ve ölümle ilgili korkularınız tetikleniyor olabilir. Bu konular üzerinde düşünebilir veya danışmanlık alabilirsiniz. Böylece 12.evinizdeki tutulmanın etkilerini bir öğrenme süreci olarak değerlendirebilirsiniz. Rüyalarınız çok aktif olabilir bu süreçte.

YÜKSELEN YENGEÇ; Güneş tutulması, umutlar eviniz olan 11. evde gerçekleşiyor. Sosyal yaşamınızda, arkadaşlarınızla ilgili konularda keyif alabileceğiniz belki yeni kazançlar yaratabileceğiniz yeni başlangıçlar olabilir. Ani şanslar kapınızı çalabilir. Ancak bu şansları görebilmeniz için sosyal çevreniz ve yaşamla ilgili ideallerinizde sabit olmamanız, güvenli ortamınızı korumak adına eski kalıplarınıza sımsıkı tutunmaktan vazgeçmeniz gerekiyor. Satürn ortak gelirler, kazançlar, varlık, miras, kredi ve borçlanmalar, cinsellik ve kayıplar evinizden geçmeye devam ederken, bu konularda yaşamınıza zorluklar sokuyor olabilir. Belki umutsuz olmanıza, ideallerinizi güncellemenize sebep oluyor bu yaşananlar. Burada Satürn’ün öğretisi, özgün fikirlerle, bireysel sınırlarınızı bilerek , herkes için olumlu sonuçları ortaya çıkaracak uzun vadeli yeni yapılandırmalar yapmanızı sağlamak. Pluto hala evlilik, ilişki , ortaklık ve rekabet evinizde. Ekim ayına kadar geri hareketinde olacak ve bu konularda derine inmediğiniz, üzerine gitmediğiniz konuları ve endişelerinizi yeniden hatırlatabilir. Bu ilişkiler ve ilişki sorunları içinde aslında kendinizi dönüştürüyorsunuz. Hassas duygusal korunağınızdan belki biraz daha çıkabiliyorsunuz. Davalar, yurtdışı ve yabancılarla ilgili konular, yüksek öğrenim konularında belli olmayan durumlar, değişken bir hareketlilik olabilir. İyi ve şanslı durumlarla birlikte hayal kırıklıkları da yaşayabilirsiniz. Sezgiselliğinizin arttığı bu günlerde kişisel dünya görüşünüz değişiyor, bu paralelde mistik, felsefi, ruhsal içerikli eğitimler almak isteyebilirsiniz.

YÜKSELEN ASLAN; Güneş tutulması 10.evinizde, kariyer hayatınız, statünüz, toplum önündeki pozisyonunuzla ile ilgili alanda olacak. Bu süreçte, bu konularda istikrar beklentiniz olsa da ani değişimler gündeme gelebilir. Bu değişimler gerekli ve şu an rahatsız edici görünse de geleceğe dair bir istikrarın adımları. İlişkiler, anlaşmalar, ortaklıklar ve evlilik evinizden geçmekte olan satürn bu alanda 2020 yılı aralık ayından beri daraltma, engelleme, kısıtlama gibi etkilere sebep oluyor. Kimileri için ayrılık olabileceği gibi kimileri de ilişkinin içinde zorluklar yaşıyor. Burada, eski yöntemlerle eskisi gibi devam etmek artık mümkün görünmüyor. Satürn’ün öğretisi, özgün yöntemlerle, bireysel sınırlarınızı bilerek , herkes için olumlu sonuçları ortaya çıkaracak uzun vadeli yeni bir model oluşturmanızı sağlamak .Burada yaşağınız konuların kariyer hayatınızdaki değişimi geciktirdiğini, zora soktuğunu bilmelisiniz. Hem anne ile ilişkiniz, hem de eşiniz, ortağınızla ilgili ilişkiniz artık eskisi gibi olmayabilir. Yenilenme zamanı. Ortak kazançlar, borçlanma, miras gibi alanlarda bir hareketlilik var. Bazı konular belirsiz, hayal kırıklığı yaratıcı olabilir ama genel olarak olumlu bir etki. Rüyalarınız artmış olabilir. İdealize ettiğiniz fazlaca hayalperest olduğunuz konuları kontrol etmenizde fayda var. Pluto günlük rutinler , çalışma ve sağlık evinizde geri hareketine başladı. Check-up yaptırabilirsiniz, sağlıklı beslenmeye başlayabilirsiniz. Altınızda çalışanlar veya evcil hayvanınızla ilgili bazı konular gündeme gelebilir. çalışma ortamınızda ertelediğiniz düzenlemeleri korkularınızın üzerine giderek yapmalı, sistemlerinizi yenilemelisiniz.

YÜKSELEN BAŞAK; Güneş tutulması yurtdışı, yabancılarla işler, akademik konular, din – felsefe – yaşama bakış açısı ve davalarla ilgili konuları içeren alanda olacak. Yaşam görüşünüz, yaşamı anlamlandırma şekliniz tamamen değişiyor. Tutulma enerjisi bu yenilenen bakış açınızı sağlamlaştırmanız ve istikrarlı hale getirmeniz için fırsat sunuyor. Yukarı saydığım diğer konularla ilgili ani gelişmeler olabilir. Ani bir dava, bir sınav başarısı, veya aniden bir yurtdışı seçeneğinin ortaya çıkması gibi. Uranüs burada ani etkilerde yenilenme ve değişim istiyor. Satürn uzun süredir günlük rutinler , çalışma ve sağlık evinizden geçiyor, bu alanlarda Burada Satürn’ün öğretisi, özgün fikirlerle, bireysel sınırlarınızı bilerek , herkes için olumlu sonuçları ortaya çıkaracak uzun vadeli yeni yapılandırmalar yapmanızı sağlamak. Çalışma ortamınızda değişiklik yapmak istiyor veya çoktan yapmış olabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla ilişkilerinizde zorluklar olabilir Tüm bunlar yenilenmeniz için. pluto çocuklar, aşk, hobiler ve spekülatif faaliyetlerle ilgili alanda geri hareket etmeye başladı. Geçtiğimiz süreçte gündeme gelmiş olan zorlu dönüşümlerle ilgili son bir defa düşünmenizi, bilinçaltı okumaları yapmanızı istiyor. Pluto yıkıp yeniden yapan bir gezegendir. Yeniden yapılanma küllerinden yeniden doğmaktır. Pluto düz hareketine geçtiğinde bunu siz de fark edebilirsiniz. İlişkiler, evlilik ve ortaklıklar evinizde değişken durumlar söz konusu. Kopuşlar, hayal kırıklıkları ile birlikte, aşk gibi, empati gibi , sevgi gibi güzel şeyler de var. Bu değişken durumlar sizde dağınıklık, bulanıklık yaratıyor olabilir. Bir yükselen başak olarak sizin için kolay olmasa da akışa ve ilahi sisteme güvenmeyi öğrenmelisiniz.

YÜKSELEN TERAZİ; Güneş tutulması ortak gelirler, varlıklar, miras, kredi ve borçlanmalar, vergiler, cinsellik , kayıplar ve ameliyatlar evinizde. Bu konularda 2018 yılından beri istikrarı yakalamış, yukarıda listelediğim konulardaki sorunlar zaman zaman ani gelişen olaylarla tetiklenmiş olabilir. Yüzeyde yaşadığınız tüm bu olayların ardına bakmanız ve ruhsal bir temizlik yapmanız gerekiyor. Başkalarına bağlı gelir ve borçlarınızla ilgili yepyeni ama çok daha sağlam ve istikrarlı yöntemler geliştirmelisiniz. Satürn 5.evinizden geçiyor olduğu için, zorlanmalarınız aşklarınız, çocuklarınız veya yatırım yaptığınız spekülatif alanlar olabilir. Bu konularda sınırlarınızı bilmeniz, belki her zamankinden daha bireyci davranmanız sizin lehinize olacaktır. Bir yükselen terazi olarak, her zaman uyum içinde olmak ihtiyacınız, bireysel ihtiyaçlarınızı talep etmek ve sınırlarınızı müdafaa etmek konularında sizi güçsüz kılıyor. Kendinizi merkeze koymanın bencillik olmadığını anlamalısınız. Günlük işlerinizde dağılmış hissediyor olabilirsiniz. İşyerinde arkadaşlarınızla ilişkilerinizde hayal kırıklıkları yaşıyor olabilirsiz. Ancak aynı zamanda güzel gelişmeler de oluyor. Belki her zamankinden daha şefkatli ve duygusal anlamda besleyici yeni insanlar hayatınıza girdi. Bu dönemde su ile geçebilecek hastalıklara, zehirlenmelere özellikle dikkat etmenizde fayda var. Yediğinize içtiğinize özen gösterin. Pluto aile evinizde sallanmadık taş bırakmadı, aile dinamiklerinde hala karanlık noktalar varsa bunları yeniden yapılandırmak üzere geri hareketine başladı. Bittiğini düşündüğünüz bazı konular gündeme tekrar gelebilir. Bu konuların içinde bir zümrüdü anka kuşu gibi yenilenerek çıkmanız mümkün.

YÜKSELEN AKREP; Bu yıl ki tutulma serisinden en çok etkilenecek burçtan birisiniz. 30 Nisan tutulması zıt burcunuz olan Boğa’da, dolayısı ile ilişkileri, evliliği, rekabeti, anlaşmaları, açık düşmanları , davaları ve danışmanlıkları anlatan 7.evinizde olacak. Bu konularda 2018 yılından beri bir türlü istikrar sağlayamamış, belki de yukarıda listelediğim konuların tamamı sırasıyla ani gelişen sorunlar olarak hayatınızda kendini göstermiş olabilir. Şimdi bu tutulma, yine ani gelişebilecek olayları işaret ediyor. Ancak bu defa boğa burcunun sağlamlığı, güvenliği, istikrarı ve sabrı ile. Eğer geçtiğimiz dönemde yaşadıklarınız içinde farkındalıklar geliştirdiyseniz, bu bahsettiğim ani konular, sizin sağlam ve gelecek oluşturmanız için yardımcı olacak. Bu enerjide geleceği yeni yöntemler kullanarak sağlamlaştırıyoruz. Satürn 2020 yılının sonundan beri, aile, yuva, baba, ev, mülkler evinizden geçiyor. Bu alanlarda çok fazla sorumluluk getirmiş olabilir, engellenmiş, kısıtlanmış hissetmenize sebep olmuş olabilir. Sizden isteği bu konularda yeni yapılandırmalar yapmanız. Aile içi ilişkilerde sınırlarınızı çizmeniz, çok fazla sınırınız varsa bunları daha eşit bir hale getirmeniz, veya siz sınır koyansanız ( ki akrep sahiplenen bir burçtur ve sevgisini koyduğu sınırlarla ifade etmek isteyebilir ) sevdiklerinizi biraz özgür bırakmanızdır. Pluto kardeşler, eğitim, iletişim evinizde geri harekete başladı. Geride kaldığını düşündüğünüz bazı konular yeniden gündeme gelebilir. Günlük angarlarınızı yeniden gözden geçirin, çünkü kardeş veya eğitim konusu bu alana yansıyacaktır. Çocuklar, aşk ve spekülatif yatırım alanlarında değişken bir hareketliliğiniz var. Aklınızı karıştıran, sizi dağıtan durumlar olabilir. Kimi çok iyi olmakla birlikte bazen size hayal kırıklığı yaratabilir. Bu alanlarda gerçekçi ve sağlam hareket etmeye çalışın. Fakat sevgi, şefkat dolu bir etki, her zamankinden daha şanslı hissedebilirsiniz.

YÜKSELEN YAY; 30 Nisan tutulması sağlık, günlük rutinler, altında çalışanlar , evcil hayvanlarla ilgili alanda olacak. Burada ani gelişen, yenilenmeye yönelik konular olabilir. Günlük angarya işlerinizi yeni yöntemlerle yaparak, veya çalışma ortamınızı değiştirerek geleceğe dair istikrarın ilk adımlarını atabilirsiniz. Bu bazen çok basit bir etkiyle olabileceği gibi bazen de oldukça radikal bir şekilde olabilir. Örneğin, ev işleri yapan biriyseniz yeni teknoloji bir süpürge almak işleri yeni yöntemle yapmak olabileceği gibi, kazanç sağlayacağınız, ya da kazancınızda istikrar yaratacağınız yeni bir yöntemi aniden gündeminizde bulabilirsiniz. Bu süreçte bedensel sağlığınıza ve beslenmenize de dikkat etmeye başlayabilirsiniz. Yaptığınız işlerden daha çok keyif almaya başlayabilirsiniz. Pluto maddi kazanç ve özdeğer evinizde geri hareketine başladı. Bitmiş olduğunu düşündüğünüz bazı konular gündeminize yeniden gelebilir. Unutmayın kendinize verdiğiniz değer oranında kazancınız olur. Özdeğerinizi yükseltmek için kendinizle çalışın. Satürn kardeşler, yakın çevre , iletişim ve eğitim evinizden geçiyor. Bu konularda daha sorumluluk getirmiş olabilir, aynı zamanda engellenmiş, kısıtlanmış hissetmenize sebep olmuş olabilir veya bu konuları daraltmış olabilir. Satürn burada kendi fikirlerinizi özgürce ifade etmenizi, bireysel sınırlarınızı çizerek korumanızı, özgün yaklaşımlar getirmenizi istiyor. Bunları yamak, yukarıda yaptığım 6.ev konularında oluşabilecek ani durumları keyif haline getirebilir. Aile, yuva, baba, ev konularında değişken bir hareketlilik var. Aklınızı karıştıran, sizi dağıtan durumlar olabilir. Kimi çok iyi olmakla birlikte bazen size hayal kırıklığı yaratabilir. Bu alanlarda gerçekçi ve sağlam hareket etmeye çalışın. Fakat sevgi, şefkat dolu bir etki, her zamankinden daha şanslı da hissedebilirsiniz aile evinde.

YÜKSELEN OĞLAK; Güneş tutulması Çocuklar, aşk ve spekülatif yatırım alanlarını, yaratıcı ve hobi gibi keyifli faaliyetleri anlatan 5.evinizde. Bu konularda ani ve keyifli konular gündeme gelebilir. Siz geçtiğimiz süreçte, hem fiziksel hem de yaşam motivasyonları anlamında çok değiştiniz. Tüm çevreniz değişti. 2018 den beri de Uranüs bu alandan transit ediyor. Belki sizi sıradışı yatırım alanlarına , hobilere veya flörtlere yönlendirdi. Buradaki değişim ve yenilenme tutulma etkisiyle güçlenerek, daha keyifli bir noktaya gelebilir. Yönetici gezegeniniz Satürn değerler evinizdeki transitine devam ederken, kendinize yeni nesile uygun değerler katmış olabilir, yeteneklerinizi bu anlamda yeniden yapılandırmış olabilirsiniz. Eğer bunu yapmayıp, eski yöntemlerle hareket etmekte direniyorsanız, bunun nafile bir çaba olduğunu hatırlatmam gerekir. Kardeşler, yakın çevre, iletişim, eğitim evinizde bir hareketlilik var. Aklınızı karıştıran, sizi dağıtan durumlar olabilir. Kimi çok iyi olmakla birlikte bazen size hayal kırıklığı yaratabilir. Bu alanlarda gerçekçi ve sağlam hareket etmeye çalışın. Fakat sevgi, şefkat dolu bir etki, her zamankinden daha şanslı da hissedebilirsiniz bu alanda kendinizi. Yeni ruhsal, mistik eğitimler almayı/ vermeyi düşünebilir veya bu tarz kitaplar okuyabilirsiniz. Belki sosyal medya/ yazma/yayınlama gibi bir alandaysanız, buraya bu etkiyi taşıyarak, yaratımlarınızın ruhunu değiştirebilirsiniz.

YÜKSELEN KOVA; Güneş tutulması aile, yuva, baba evinizde, mülklerinizle ilgili alanda. Bu alanda ani gelişen konular olabilir. Bu konular keyif verici, istikrar sağlayan veya sağlam bir şekilde geleceği oluşturan konular olabilir. Örneğin bir taşınma, tadilat, yer değişikliği, evden ayrılma gibi. Mecburen bu yenilenmeye ayak uydurmak zorundasınız siz de tüm burçlar gibi. Bu değişiklikler kazanç ve değer evinizde hareketliliğe neden olabilir, veya ta tersi sizin kazançlarınızda veya değerlerinizdeki değişim ve revizyon ev hayatında da bazı revizyonları mecbur kılabilir. 2020 aralık ayından beri Satürn 1.evinizden transit ederken, kendinizi kısıtlanmış, bastırılmış, hapsolmuş hissediyor olmanız doğal. Bir türlü istediklerinizi yapamadığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Belki bunlar fazla sorumluluk alıyor olmanızdan dolayı olabilir, belki gerçekten hareketinizi engelleyen ufak tefek kazalar yaşadığınız içindir. Satürn’ün burada öğretisi, kendiniz ve tüm çevrenizle ilgili yeni yapılandırmalar yapmanız yönünde. İlişkilerinizde sınır çizmek, özgür olmak isterken aşırıya kaçtığınız alanda denge sağlamanız, veya tenezzül etmediğiniz için hiç varlık göstermediğiniz alanlarda daha çok bulunmanız gerekebilir. Dünyanın bu dönemde sizin kendiniz gibi olabilmenize , sağlıklı kova özelliklerini ortaya çıkarmanıza çok ihtiyacı var. Bilinçaltınızla ilgili çalışmalar yapmanız faydalı olabilir. Pluto 12.evinizden geçiyor, fazla derin düşünüyor olabilirsiniz bu dönem. Hastalıklara dikkat etmenizde fayda var. Kazançlar eviniz çok hareketli. Kimi çok iyi olmakla birlikte bazen size hayal kırıklığı yaratabilecek durumlar olabilir. Bu alanlarda gerçekçi ve sağlam hareket etmeye çalışın. Boşverciliğe götürebilecek bir etki var , kayıplara sebep olabileceği gibi, bir yandan şans da yanında geliyor.

YÜKSELEN BALIK; Güneş tutulması kardeşler, yakın akrabalar, eğitim, iletişim alanınızda oluyor. Bu konularda içinde keyif de olan ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yeni eğitimlere başlayabilir, yakınlarınızla daha önce hiç deneyimlemediğiniz tarzda kısa seyahatlere çıkabilirsiniz. Veya kendinizi yeni iletişim mecralarında aktifken bulabilirsiniz. Nisan ayında gerçekleşen Jüpiter ve Neptün’ün balık burcundaki kavuşumu yaşam motivasyonlarınızla, kendinizi ifadenizle , yaşam içinde kendinizi konumlandırmanızla ilgili aklınızı karıştırmış olabilir. Bir türlü netleşemiyor olabilirsiniz. Bilinçaltı evinizden transit etmekte olan Satürn, psikolojik süreçlerinizde yeni bir yapılandırma yapıyor. Bilinçaltı inanç kalıplarınızı yeniliyor. Bu sizin tüm hayatınızı etkileyecektir. Yani siz eski kalıplarınızdan özgürleştikçe yaşam da daha rahat bir akışa geçecektir .Böylelikle Jüpiter / Neptün kavuşumunun getirdiği fırsatları da görebilirsiniz. Şanslı bir dönemdesiniz. Sezgileriniz de her zamankinden daha açık olabilir. Pluto arkadaşalar, sosyal çevre , yardım kuruluşları alanında gerilemeye başladı. Son yıllarda bu konularda büyük dönüşümler yaşadığınızı düşünüyorum. Belki arkadaş çevreniz tamamen değişti, belki arkadaş grupları arasından size zarar vermek isteyenler oldu. Bu alandan bittiğini düşündüğünüz bazı konular yeniden gündeme gelebilir bu retro sürecinde, ancak bu defa siz tecrübeli olarak dönüşüme izin vermelisiniz. Siz değişiyorsunuz, çevreniz de buna paralel olarak değişecektir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: