Uranüs Kuzey Ay Düğümü buluşması

1 Ağustos ; Kuzey Ay Düğümü Boğa burcunda Uranüs ile kavuşuyor. Bu etki Ağustos ayı boyunca sürecek. Kuzey Ay Düğümü, kolektif kader yolunu gösterir. Uranüs ile bu yolda ilerlerken bireysel ve toplumsal alanda ani gelişmeler yaşanacağını gösteriyor. Pek çok yoruma göre bu ani gelişen olaylar korkutucu olabilir, ancak yazıyı sonuna kadar okumaya devam ederseniz, bu enerjinin içindeki yükseliş ve yenilenme potansiyelini siz de fark edeceksiniz.

Uranüs Boğa transiti uzun süredir konuşuyoruz. Boğa burcu, toprak elementi sabit bir burçtur. Koç ile başlayan yaşamı, kalıcı kılmak, yerleşik , konforlu ve güvenli bir hale getirmek, ve de bu yaşamın keyfine ulaşmakla ilgilidir. Boğa sahiplenmekle ilgilidir, para ve özdeğerler gibi sahip olunan şeyler boğa burcu ile temsil edilir. Harcamayı, biriktirmeyi, yemeyi, dokunmayı, keyif yapmayı sever, ağır ve temkinli hareket eder. Uranüs enerjisi ise anidir. Tıpkı bir şimşek gibi, bir anlık bir kıvılcım gibi, hızlı ama aydınlatıcı ve sarsıcı bir etkisi vardır. Yenilikle, devrimlerle, başkaldırı ve özgürlükle ilgilidir.

Astrolojide gezegenler bulundukları burçlarla birlikte yorumlanırken, burcun özelliklerinin o gezegenin temsil ettiği enerjilerle hayata geçeceği göz önünde tutulmalıdır. O halde, yukarda saydığım boğa burcu özelliklerinin Uranüsyen bir şekilde ortaya çıkacağını söylemek doğru olur. Örneğin, parasal konularda, dijital dahil her türlü borsada ani etkiler , tarım ve toprak alanında sarsıcı olaylar, belki gerçekten şimşekli hava durumu ve sarsıntılar birkaç örnek olabilir. Haberleri bu bakış açısıyla takip ettiğinizde pek çok olay görebiliyoruz zaten.

Medikal olarak baktığımız zaman, boğa boyun bölgesini temsil eder, boğaz rahatsızlıkları, tiroid, bademcik gibi konular , boyun /ense ağrısı, hormonal kadın hastalıkları , şişmanlıkla ilgili rahatsızlıklar, yağ kistleri ile ilgilidir. Bu tip hastalıkların gündeme gelmesini işaret edebilir. Ayrıca, haftaboyu Mars ile de kavuşumda olacak Uranüs, ani kazalara, sakatlanmalara da neden olabilir.

Tüm bu yaşam senaryolarının ötesi bizim asıl ilgilendiğimiz alan. Çünkü yukarıda saydığım olası etkiler yaşama dair, deneyimimizin bir parçası. Bizler her zaman büyük resme bakmalı, bu kuvvetli enerjinin yükseliş ve farkındalık açısından getirileri ne olabilir ona odaklanmalıyız. Ay düğümlerinin dahil olduğu etkilerde her zaman kader planı çalışıyor. Ve kader her birimizin yaşamında farklı senaryoları gündeme getiriyor. Astrolojik etkiler bireyin kendi harita potansiyelinde ve farkındalığı nispetinde hayata geçiyor.

Yaşamda, başımıza gelen olayları değil onlara verdiğimiz tepkileri, onları karşılama biçimimizi değiştirebiliriz.

Uranüs farkındalığın , aydınlanmanın gezegeni. Bir anda, aniden çalan bir alarm gibi, uyandırma servisi gibi. Boğa burcu hangi hayat alanındaysa haritanızda, bu alanda yepyeni bir fikir ile buluşma potansiyelimiz var. Değerlerimizle ilgili kalıplarımız bir bir yıkılıyor . Uranüs, artık işe yaramayan her tür kalıplaşmış değerimizi elimizden almaya niyetli. Çünkü ilerlemek için yükleri bırakmak gerekiyor. Vaad ettiği özgürlük ve özgünlük ise işte tam da bu noktada doğacak. Bu ay , özellikle bu hafta içimizden gelen isyan ve öfkeye kulak kabartıp, onu dinlememiz gerekiyor. Görmezden geldiğimiz sürece sesini yükseltmek zorunda kalacak, belki bizi durduracak . Mars Boğa burcunda, tedbirli ve sakin olsa da tekmesi sert olabilir.

Uranüs Kuzey Ay düğümü Sabian sembolü çok güzel;

“Okyanustan yeni bir kıta doğuyor.”

Sonsuz olasılıklar evreninde, daha önce fark etmediğiniz yeni olasılıkları görmeye hazır mısınız? Bir kıtanın doğması sarsıcı olabilir ama tedbir alınırsa, yani doğumu önceden fark edilebilirse ne muazzam olur doğumu izlemek. Arzu, insanı eyleme iten şeydir. Arzularınızı görün, fark edin. Çünkü yaptıklarınızın ve yapamadıklarınızın hesabını tutarken, alt planda arzularınızın çalıştığını unutmayın. Ufukta yepyeni olasılıklar yükselirken, neden eski yöntemlerle kendi ayağımızı bağlayalım.

Zincirlerinden kurtulmuş bir zihin özgürleşir ve yeni ilhamlar için yer açılır. Yeni düşünceler yeni gerçekler demektir.

Sevgi ile , ışığımıza katkı olması niyetimle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: