9-15 OCAK Haftası Astrolojik Gündem

Hafta boyu Merkür retrosu devam ederken, Mars 12 ocak perşembe günü geri hareketini bitiriyor. Ancak birkaç gün yavaş hareket edecek , perşembe -pazar günleri arası dikkatli hareket etmekte fayda var. Kaza ve yaralanmalara açık bir zaman dilimi. Özellikle önümüzdeki haftadan itibaren, ilerlenmesi, eyleme geçilmesi gereken yerlerde hareket edilebilir. Merkür retrosu ise 18 ocakta bitecek, retro sonrası gölge periyodu 7 Şubat’a kadar azalan etki ile devam edecek. Her türlü iletişim, eğitim ve sözleşme işlerini 22 Ocak’tan sonra devreye alabiliriz. 22 Ocak’ta Uranüs de geri hareketini bitiriyor ve düz hareketine başlıyor. Gökyüzünde geri harekette gezegen kalmıyor.

Pazartesi günü zihinsel olarak aktif ve hızlı bir gün olabilir. Plan yapmak, yaratıcı ve yeni fikirler ortaya koymak, çözülmemiş işler üzerinde düşünerek çözüm üretmek, toplantılarda brain storming yapmak için harika bir gün. Öğle saatlerine kadar kendini göstermek, takdir edilmek, övgü almak ihtiyacında olabilir, davranışlarımızı bu motivasyonla şekillendirebiliriz. 12:00 itibarıyla ani gelişmeler duygusal gerginliğe sebep olabilir. Akşam 18:20 civarından itibaren özellikle kadın-erkek ilişkileri için olumlu etkiler var. Yine bu saatler güzellik, dekorasyon gibi konular için de uygundur.

Salı gün boyu ay boşlukta olacak. Bu salı tam olarak “salı sallanır” türünden bir salı. sabaha karşı 5 civarı ay satürn ile duygusal gerginlik yarabilecek bir etkileşimde olacak, uyku kaçırabilir. Eğer bu saatlerde uykunuz kaçarsa, en güzeli içsel baskı ile yaşamak yerine, meditasyon yapmak, dua etmek, yoga yapmak için kullanabilirsiniz. Böylece gün boyu bu gerginliği üzerinizde taşımak zorunda kalmazsınız.

Çarşamba günü ay başak burcunda ilerlerken sabah saatlerinde gerginlik ve öfkeye yol açabilecek bir enerji var. Duygusal konuşmalar için akşam 18:00 civarını kullanabilirsiniz. Gün içinde , iş ve eğitimle ilgili çeşitli sınavlar içinde olmak, üçlü yol ayrımları içinde olmak, her türlü sınav ve sorguya hatta sivri dilli insanlar tarafından alaycı yaklaşımlara maruz kalmak söz konusu olabilir. İş ve para konularında krizler yaşamak, bir adım ilerleyemediğini düşünmek gibi değersizlik algısını yükseltebilecek durumlar yaşanabilir. Bu nedenle gün boyu krizleri yönetmek için sorumluluk almak, soğukkanlılığı koruyarak ilerlemekte fayda var.

Perşembe günü gece yarısına yakın Mars retrodan çıkacak. Gün boyu duygusal olarak çok olumlu etkiler var. Bir gün öncesinin krizleri geride kalmış gibi. Ay Küçülen ay fazında olacak; iletişim, paylaşım sürecidir. Ancak bu defa fikirler ve konular çok daha olgunlaşmış, ve kolektife mal olacak duruma gelmiştir. İletişim yöntemleri ve iletişim kurulan ortam çok daha kapsamlı ve genişlemiştir. Sonraki süreç için yeni fikirler olgunlaştırılmaktadır. Yeni vizyon ve bakış açıları geliştirebilir. Fikirsel zenginlik sürecidir.

Cuma günü, ay Terazi burcunda ilerlerken, duygusal iniş çıkışlarla birlikte, estetiğe, sanata, sosyalleşmeye, uyuma, huzura ihtiyaç duyulabilecek bir etki var. Öğle yemeğine yakın saatlerde aşırı iştah olabilir. Gün boyu ay düğümleri ile ilgili olarak, özellikle maddi anlamda alma-verme, ve yatırım işleri ile ilgili kararlar alınabilir. Güneş Neptün arasındaki olumlu açı ile hayata umutla bakmak, idealist ve yaratıcı olmak gibi etkiler içinde olabiliriz.

Güzel bir hafta dilerim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: