Yükselen Burcunuza göre ;

13 Ağustos Pluto/Mars Karesi Etkileri

YÜKSELEN KOÇLAR; Kendinizi tüm dünyaya göstermek, ne kadar aktif, dinamik, heyecanlı olduğunuzu ve girişim gücünüzü ve başlatma potansiyelinizi ortaya koymak istiyorsunuz. Buna karşılık kariyer hayatınızda yöneticiniz/patronunuz veya herhangi başka bir şekilde bağlı olduğunuz güçler sizin girişimlerinizi desteklemiyor. Aynı şekilde ebeveynlerinizden de baskı ve engelleme görüyor olabilirsiniz. Daha önce yaptığınız hataları tekrarlamamak için başlatmak istediğiniz konularda biraz daha araştırma yapabilirsiniz. Aktif olmak sizin doğal haliniz. Bunu sabır ile, disiplinli ve planlı çalışma ile harmanlamanız gerekiyor. Düşüncesiz ve egosal hareketlerden, ani ve yıkıcı öfkeden uzak durmaya çalışın.

YÜKSELEN BOĞALAR; Felsefe, din ve yaşamı algılayış biçiminiz değişiyor olabilir. Belki artık kendinizi gelenekselden uzak konular ve ortamların içinde buluyorsunuz. Fakat siz bir sabit burçsunuz ve bu değişimler sizi zorluyor olabilir. Yurtdışı seyahatler veya işler, akademik konular veya mahkemelerle ilgili engelleriniz ve sorunlarınız da olabilir. Belki bir terapiye veya ruhsal çalışmaya katılmak isteyebilirsiniz. Veya kapalı alanlarda, hastanelerde ,yardım kuruluşlarında çalışabilirsiniz.

YÜKSELEN İKİZLER; Arkadaş grupları içinde, sosyal alanda kendinizi yeni bir şekilde ifade etmek istiyor olabilirsiniz. Yeni gruplara dahil olmak, yeni bir çevre oluşturmak gibi. Veya, yaşamınızda yepyeni ufuklara,umutlara yelken açmak istiyor olabilirsiniz.Fakat, Eşinizden, ortağınızdan veya başkalarından gelen para ile ilgili kısıtlamalar olabilir veya paranın yönetimi ile ilgili sorumluluk almanız bekleniyor olabilir, hatta belki de işiniz para yönetimi olabilir. Para ve kriz yönetimi konusunda sorumluluk alan olmalı, disiplinli,planlı ve sabırlı olmalısınız.

YÜKSELEN YENGEÇLER; İşinizle ilgili çok yoğun bir çalışma temposu içinde olabilir, yeni projeler başlatmak istiyor olabilirsiniz. Bir yükselen yengeç olarak belki kariyerinizi, işinizi değiştirmek sizin için zor olabilir fakat bu yönde bir çabanız olabilir. Bununla beraber, eğer ortaklı bir iş yapıyorsanız , ortağınız sizi biraz zorluyor ve yavaşlatıyor olabilir. Hedeflerinizden vazgeçmeden belki konuları bir kez daha gözden geçirmeniz, geçmişte yaptıklarınızı düşünerek ders alarak hareket etmeniz gerekebilir. Eğer evliyseniz veya bir ilişkiniz varsa, burada da zorlandığınız aşikar. Hem ortaklığınız, hem de ilişkinizle ilgili temel konunuzun, kendi sınırlarınızı,sorumluluk alanınızı belirleyerek, buna uymak ve diğerlerinin buna uymasını sağlamak olduğunu bilmelisiniz. İlişkiyi yöneten olmalısınız.

YÜKSELEN ASLANLAR; Günlük rutinleriniz sizi boğuyor ve sıkıyor olabilir veya sağlık problemleri yaşıyor olabilirsiniz. Mahkemeler, yurtdışı konuları veya eğitimle ilgili bir mücadele içine girmiş olabilirsiniz. Aslında belki daha çok seyahat etmek veya farklı eğitimlere katılmak istiyorsunuz. Hayatınızın bu döneminde, tamamen değişmiş olan günlük rutinlerinizi düzenlemeniz önemli. Burada, düzenli olarak yapmak istediklerinizi az da yapmalı, daha disiplinli olmalı, sınırlarınızı iyi belirlemelisiniz. Sınır belirlerken egonuzun sizi yönlerdirmesine izin vermeyin.

YÜKSELEN BAŞAKLAR; Kredi, miras, borç konuları bu ara sizi meşgul ediyor olabilir. Burada çözüm odakları girişimlerde bulunmak istiyorsunuz. Mars size biraz kayıplar da getirebilir, bunu da göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Varsa çocuklarınızla ilgili değişen durumlar ve sorumluluklar da sizi zorluyor olabilir. Kendi içinizdeki çocuğu ve yaratıcılığınızı keşfetmeniz, biraz neşe ve keyif alacağınız konulara yönelmeniz, düzenli aralıklarla, disiplinli bir şekilde ,size keyif veren bir şey yapmanız iyi olacaktır. Korkularınızın üzerine gidebilirsiniz.

YÜKSELEN TERAZİLER; Aileniz, ebeveynlerinizle ilgili sorunlar yaşadınız. Şimdi bu yaşananları yeniden gözden geçirme ve kendiniz için gerekli dersleri çıkarma zamanı. Eşinizle veya ortağınızla ilgili yaşadığınız sorunlarda bu çalışma size yardımcı olacaktır. Temel konunuz, huzur ve uyum ihtiyacında olduğunuz için kendinizi bir kenara koyuyor olmanız. Oysa ki iyi bir diplomat olduğunuzu unutmayın. Bazen kalıcı huzur için biraz huzursuzluk ve mücadele gerekebilir. Ailevi konularda sorumluluk almalı, planlı ve disiplinli bir şekilde uygulamaya başlamalsınız.

YÜKSELEN AKREPLER; Kardeşleriniz, komşularınız, eğitim ve iletişim konuları ile ilgili değişen durumlar ,sizi sorumluluk almaya, daha planlı ve çalışkan olmaya yöneltiyor. Bu konularda geçmişte yaşadıklarınız gözünüzün önüne gelirken, yaptıklarınız ve yapamadıklarınızla ilgili bir muhakeme içine girmiş olabilirsiniz. Burada sınırlarınızı ve sorumluluklarınızı belirlemeniz önemli. Bu çalışma, günlük rutinleriniz içindeki koşuşturmacanızı da toparlayabilir, sizi rahatlatabilir. Yoğunluğunuz fevri olmanıza ve ani hareketler yapmanıza neden olabilir. Bağışıklık sisteminize , evcil hayvanlarınıza dikkat edin.

YÜKSELEN YAYLAR; Geçtiğimiz süreçte, kazançlarınız ve varlıklarınız konusunda yeni sorumluluklar , yeni yapılanmalar ve yeni yaklaşımlar geliştirmiş olabilirsiniz. Yaşadıklarınız sizin kendinizle ilgili değerlerinizi yeniden gözden geçirmenize sebep oldu. Şu anda hala bir muhakeme içindesiniz. Ama artık , belki de iyimserliğinizin gözünüzü kapadığı bazı konulara daha cesur yaklaşabiliyor ve kendinizi daha iyi tanımlayabiliyorsunuz.Vicdan muhakemesini abartmayın, kendinizi suçlamayın. Çocuklarla ilgili yoğun mücadeleniz devam ederken, bu tempo içinde, kendinizle ilgili yeni keşfettiğiniz yetenek ve eğilimlerinizi hayata geçirmeyi de ihmal etmeyin. Kendinize belli bir rutin belirleyerek, size neşe ve keyfi verecek bir şey yapın.

YÜKSELEN OĞLAKLAR; Bütün bu oğlak transitleri sizin görünüşünüzü, tavrınızı, dünyaya karşı duruşunuzu çok değiştirdi yükselen oğlaklar. Mars transiti sizin ailevi konularda çok mücadele verdiğinizi aynı zamanda, ev almak/satmak, taşınmak gibi girişimlerde bulunmak istediğinizi gösteriyor. Pluto retrosu ile, kendinizle ilgili muhakemeniz devam ederken, geçmişte yaptıklarınız ve yapmadıklarınız gözünüzün önüne bir bir geliyor olabilir. Statü, başarı , çalışma vb konularda anlayışınız oldukça değişti. 2024 yılında, Pluto oğlak burcundan çıktığında, kimse sizi eski siz olarak göremeyecek.

YÜKSELEN KOVALAR; Bilinçaltınız yoğun bir yapılanma içinde. Deşilmedik kuyu, girilmedik alan kalmadı. Sizin döneminiz yaklaşıyor. Bütün bu çalışmalar sonucu biriktirdiklerinizi artık sunma ve paylaşma vakti gelecek. Herkese , biraz kova olmayı belki de siz öğreteceksiniz. Belki de şu anda eğitim, sosyal medya gibi alanlarda bir mücadeleniz ve girişimleriniz olabilir. Kardeşleriniz veya yakın akrabalarınızla ilgili konularınız olabilir. Bu konular içinde kendi öfkenizi, egonuzu görmeye çalışmanız , depresyon ve benzeri psikolojik sorunların üstesinden gelmenize yardımcı olabilir.

YÜKSELEN BALIKLAR ; Bu süreçte, arkadaş çevreniz ,bulunduğunuz topluluklar tamamen değişti. Belki iş değiştirdiniz, belki yeni bir okula başladınız, belki yeni bir vakıf veya gruba dahil olduğunuz. Mars şu anda sizi, kendi kazancınızı oluşturmak yönünde teşvik ediyor. Bu alanda çaba veriyorsunuz. Dikkat etmeniz gereken, kendinize yeni gelir kapıları oluştururken bunların kendi değerlerinize uyup uymadığının analizini iyi yapmanız. Çünkü Mars aynı zamanda sizi, değerlerinizle ilgili bir mücadeleye de sokuyor. Para kayıplarına dikkat etmeniz gerekebilir. Marsın gücünü kullanmak ve yeni kazanç peşinde koşarken liderlik etmek isteyebilirsiniz.