Hakkımda

Varoluşumu anlamlandırmak benim için her zaman çok önemli oldu. İlk Satürn döngümde yaşadığım zorluklar beni kendimle ve varoluşla ilgili sorgulamaya yöneltti. O günden beri, yaklaşık 20 yıllık bir süreçte , işim ve ailemden kalan vakitlerimde kendimi spritüel ve psikolojik kitaplar okurken buldum, çeşitli eğitimler aldım. Son olarak kalbimin sesini dinleyerek almaya başladığım Astroloji , o güne kadar topladığım bilgileri anlamlı bir şekilde bir araya getirmemi sağladı. Eğitimlerim süresince, her öğrendiğim yeni bilgi ile bir yandan hayretim , bir yandan da merakım katlanarak büyüdü. Öğrendikçe, bir akrep insanı olarak , derin bilgiye olan iflah olmaz açlığım beni her bulduğum parçanın peşinden koşmaya yöneltti. Bu süreçte, çoğunlukla kendi kendime ‘çok dağılıyorsun’ eleştirisini yönelttim. Ama nafile, merak beni bir daldan diğerine hızla konan bir serçe gibi, bir kitaptan diğerine, bir araştırmadan bir belgesele, bir filmden bir web sayfasına, bir kurstan diğerine,  oradan oraya savurdu.  ‘Zaman yetmiyor’ serzenişlerim arasında, aslında ne kadar çok zamanım olduğunu, ‘anlayamıyorum, öğrenemiyorum’ ümitsizliklerimde aslında oldukça iyi bir öğrenci olduğumu, ‘cesaretim yok, korkuyorum’ dediğimde aslında bu yola girme cüretini göstererek ne kadar cesurca hareket ettiğimi fark etmem belli bir zaman aldı.

Süreç içinde, öğrendiklerimi pekiştirmek için günlük enerjileri takip ederken, kalbimi yerinden oynatacak kadar özel zamanlara şahit oldum. Ve bir baktım ki, kendi kendime sürekli, bugün çok özel bir gün, bugün çok özel bir gün, bugün çok özel bir gün diyorum.  Ve fark ettim ki, her gün çok özel. Peki o halde astroloji ne işimize yarayacak? Ben bu bilgileri bir fayda için ortaya koymak istiyorsam, bu faydayı ne şekilde tanımlamalıyım? Cevap, son zamanlarda sıkça olduğu gibi , daha soruyu sorarken belirdi zihnimde . BİLME, FARKETME ve UYUMLANMA…

Neyle mi? HAYATLA. KENDİMİZLE. ÇEVREMİZLE. AİLEMİZLE. DOĞAYLA. EVRENLE.

Kendi bireysel farkındalığım için yaptığım çalışmalarda bulduğum, keşfettiğim her şeyin aslında haritadan okunabiliyor olması , bana bazı zamanlarda ‘keşke daha önce haritama baktırsaymışım, bak burada bu konu oldukça belirginmiş’ dedirtti. (Tabii ki, her şey olması gereken zamanda oluyor, keşkelerimiz o kadar yersiz ki aslında ) Bu açıdan baktığımda, astroloji ile ilgili bir şey gözümde canlandı.  Astroloji haritaları, BİZİM , İLİŞKİLERİMİZİN ve MEVCUT ENERJİLERİN KULLANMA KILAVUZU.  ( Elbette bu metaforda beyaz eşya sektöründeki 10 yıllık deneyimimin etkisi büyük ; oldum olası sevmişimdir kullanma kılavuzlarını, teknik çizimleri ve yönergeleri ) ( sonradan öğrendim ki bu metaforu başka astrologlar da kullanıyormuş 🙂 )

Her insanın kendi haritasının taşıdığı enerjileri ve potansiyelleri bilmesi gerektiğini düşünüyorum. Her birimiz, Bütün’ün içindeki Bir’icik bir parça olarak, bütünün neresinde ve nasıl durduğumuzu öğrenmeli ve bunu en yüksek olasılıkla hayata geçirmeliyiz. Astroloji bu noktada bir yol haritası da veriyor. Kendi haritamızı bilerek ve zamanın enerjisini takip ederek, günlük frekans dalgalanmalarına uyum sağlamak elimizde.

Bugün, bu bloğu ve uzantılarını açarken biliyorum ki daha çok eksiğim var ve yolum uzun. Ancak bildiğim diğer bir şey ise, artık bu yolu sadece kendi içimde yürümek istemediğim. Öğrendikçe, buldukça heyecanımı ve bilgimi paylaşmak, paylaştıkça çoğalmak ve büyümek istiyorum. Bu nedenle girdiğim bu Yol’da beni takip ederek, yorum yaparak, danışmanlık alarak, öğrencim olarak benimle birlikte olmak isterseniz çok mutlu olurum, birlikte öğrenir, birlikte yürürüz.

Paylaşım prensiplerim;

  1. Kullandığım dil her zaman SEVGİ’ye hizmet etmeli
  2. Paylaşım esastır. Bilgi, paylaştıkça çoğalır. Bilgi sadece bana ait değildir.
  3. Elimden geldiğince, zamanım yettiğince herkese cevap vermeye çalışacağım.
  4. Kendimi geliştirmeye , yeni donanımlar edinmeye devam edeceğim

SEVGİ ve FARKINDALIKLA kalın…


Bitirdiğim Eğitim ve Programlar;
Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F İşletme Bölümü Uluslararası İşletmecilik ve Pazarlama Uzlanım Dalı
13 yıl Yabancı Ortaklı Kurumsal Şirketlerde İhracat, Pazarlama, Bayi ve Zincir Mağaza Satış Kanalı Yönetimi

Gelişim İstanbul – Astroloji Temel Seviye Eğitimi
Gelişim İstanbul – Astroloji İleri Seviye Eğitimi
Astroloji Okulu ; Horary Uzmanlaşma Eğitimi
Kozmik Bilinç Okulu – Astrolojik Sinastri
Kozmik Bilinç Oklu – Tarot Reading
Kozmik Bilinç Okulu – Temel Uranyen Astroloji (A.Witte ekolü)
Kozmik Bilinç Okulu – İleri Uranyen Astroloji
Astroloji Okulu – Harita Okuma Atölye Programı
Astroloji Okulu – İleri Harita Okuma Atölye Programı
Astroloji Okulu – Seçim Astrolojisi Uzmanlaşma Eğitimi
Mine Örs – Hermetik Kabalistik Astroloji
Astroloji Okulu – İleri Seviye Harita Okuma Atölye Programı
Astroloji Okulu – Rektifikasyon Atölye Programı
THInK – ThetaHealing Basic DNA
Gelişim İstanbul – Yaşam Koçluğu Eğitimi
Gelişim İstanbul – NLP Uzmanlığı ve Uygulayıcılığı
Işık Çağı Çocukları Eğitimci Eğitimi
Meleklerin Seninle Konuşuyor Sertifika Programı

Öğrenme sürecim yabancı kaynaklardan aldığım webinar ve workhoplarla ,
Vedik Astroloji ve Medikal Astroloji uzmanlıkları ile devam ederken
şu anda en çok öğrencilerimden ve danışanlarımdam öğreniyorum.


%d blogcu bunu beğendi: