Başak Yeniayı; Hayallerimiz, Dileklerimiz,

Büyük bir değişim enerjisi içindeyiz. Gezegenler , yaşamın değişmesi için el birliği ile ve bir plan dahilinde var güçleriyle çalışıyorlar adeta. Sistematik bir gayret var. Büyük bir gezegenler konseyinde, sırası gelen, biraz öne çıkıyor ve vazifesini ifa ediyor ve sonra büyük konseydeki sandalyesine geri oturup kısa süreliğine sessizliğe bürünüp sadece sevgiyle destek oluyor sanki.  Biz bu değişim enerjisinin neresindeyiz? Ayak uydurabiliyor muyuz? Yoksa direniyor muyuz? Bu değişim çorbasına , her gün yeni bir baharat eklenirken tadı giderek güzelleşiyor ama fark edemiyoruz.Tatların birbirine geçmesi için karıştırılması lazım. Bizler de o karışım girdabının içinde gibiyiz. Çok karışığız ve önümüzü göremiyoruz. Tek yapabildiğimiz sevgi ile güvenmek; çorba bir reçete dahilinde yapılıyor ve tadı çoook güzel olacak.

Uranüs boğa burcuna geçtiğinden beri (2018 mayıs ayında) her tür “değer” algımızı sorgulatmak üzere olaylar yaşatmaya başladı. Kendimize verdiğimiz değer, en çok değer verdiğimiz şeyler, bağlandığımız maddi olgular, eşyalar, mülkler, kavramlar, alışkanlıklar,kişiler… İstiyor ki, tüm bunları bir gözden geçirelim ve artık yeni bir değerler sistemi yaratalım.  Nelere tutunuyoruz? Nelere saplandık bağlanma adı altında? 3 boyutlu bu maddi alemde, elimizden hiç bırakmak istemediğimiz şeyler neler? “Sahip olma” güdüsü ile yaşamımıza dahil ettiğimiz şeyler neler? Maneviyattan uzak olduğumuz , duygularımızla yüzleşmekten kaçındığımız alanlar hangileri? Ve biz istesek de istemesek de, hazır olsak da olmasak da, Uranüs boğa burcundan çıkmadan önce bu alanlarda mutlaka bir değişim yaptıracak. Uyumlu olmak, hazırlanmak elimizde.

Ağustos ayı biterken, yarın bir başak yeni ayı gerçekleşecek. Çok olumlu etkileri içinde barından bu enerji, Ağustos ayı başındaki Aslan Yeniayında yaptığımız planları hayata geçirme şansı veriyor. Aslan yeniayını hatırlayalım, ne konuşmuştuk ; “Ay Aslan burcunda “bu hayat çok güzel ve yaşamak çok değerli ” der. Bu yeni ayda, Uranüsün getirdiği kocaman bir özgürlük hissi ile, sevgi ve değer gezegeni Venüsün de desteğini alarak, kendimizi ideallerimize, hayallerimize açabiliriz. Uçuş serbest. Farz edin ki bu ormanların kralı sizsiniz, peki neler yapmak istersiniz? Hayallerinize sınır koymadan, ama bir kralın pek çok sorumluluğu olduğu bilincinde de olarak , yeni yaşamınızı cesurca imgelemeye ve hayata geçirmeye başlayabilirsiniz.”

İşte şimdi, Başak yeniayı, içindeki toprak enerjisi ile oldurmaya, niyetlerimizi , hayallerimizi maddileştirmeye çalışıyor. Ancak burada hemen hatırlamak gerekir ki, hiçbir hayalimiz biz üzerinde çalışmadan, kendiliğinden oluşmayacak. Hatta öncesinde hayalimizden bile emin olmalıyız. Gerçekten ne istiyoruz? Hayal ettiğimiz şey/şeyler hayatımızda ne gibi değişimlere sebep olacak, hangi duygularla istiyoruz, hangi ihtiyaçlarımızı karşılamak için istiyoruz? Aslında en basit anlamı ile , ruhumuz mu istiyor, zihnimiz mi?

Üzerinde detaylı düşünmediğimiz, emin olmadığımız , niyetlenmediğimiz ve gerçekleştirmek üzere harekete geçmediğimiz hiç birşey olmayacak, çünkü evren bizim gerçekten hazır olmamızı istiyor.

Bununla beraber, hayalleriniz gerçekleşmeyecek, hayatınız değişmeyecek gibi, Başak enerjisi ile tetiklenmiş kuruntular ve endişeler içinde de olmamaya çalışmalıyız. Çünkü bunun bir faydası yok. Yapmamız gereken emin, kararlı ve harekette olmak.

Unutmamız gereken bir diğer konu ise, olması istediğimiz yeni şeyler için hayatımızda alan yaratmamız gerektiği. Bunu biz yapmazsak değişim için eskiden vazgeçilmesi gerektiğini çok iyi bilen Uranüs, yeniaya gönderdiği üçgen açı ile bizim için bu yapacak. Yani bazı alışkanlıklarımızda, rutinlerimizden,eşyalarımızdan vazgeçmek zorunda kalabilir, kendimizi yepyeni bir düzende bulabiliriz.

Bu iki gün, hayallerinizi gözden geçirmek için, eylem planı hazırlamak için kendinize vakit ayıralım. Bu oldukça yükseltici enerji ile , temiz niyetlerimizi evrene sunalım.

Sevgiyle Yeni Bizde Canlanalım.

UlyaCanAstroloji

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: