2019’u uğurlarken;

“Atlantis’li”; by Ahsen Küçükçalık Art

Bugün, eski yılı uğurlarken, kişisel bir paylaşım yapmak geldi içimden. Zaten, yeni yılı, yeni 10 yılı çok konuşacağız, yazışacağız Allah izin verirse ilerleyen günlerde.

Bu sabah, Whatsapp’tan gelen yeni yıl mesajlarıma bakarken, ne kadar yoğun ve güçlü bir dişil enerjiyle kuşatılmış olduğumu gördüm bir kez daha. Ailem, arkadaşlarım, çocuklarımın veli grupları, danışanlarım ve son yıllarda, Astroloji ve Kişisel Farkındalık yolumda katıldığım eğitimlerde , çalışmalarda bir araya geldiğimiz sayısını bilmediğim kadar çok kadından oluşan gruplar…

Bu kadınların bazıları bana çok tanıdık, yaşamımı paylaştığım , birlikte yürüdüğüm, birlikte yemek yediğim kadınlar, her zaman bana destek olan, benim destek olduğum, yanı başımda , yan yana , can cana olduğum kadınlar. Bazıları ise, benden çok farklı , başka yerlerde, bambaşka hayatlarda, bambaşka deneyimler yaşayan kadınlar. Çoğunun hikayesini dinlerken hayretten ağzımın açık kaldığı, bazen gözyaşlarımı tutamadığım, bazen gıpta ile baktığım, bazen de içimden ‘üzüldüğü şeye bak’ diye geçirdiğim, benden genç ve benden yaşlı pek çok farklı kadın.

Yaratıcı, üretken, yaralı, kırılmış, çalışkan, hassas, naif, akıllı, bilgili, yapıcı/yıkıcı,savaşçı, meraklı,ilgili, cesur ve gayretli bu kadınlar ile yine çoğunluğu kadın olan öğretmenlerim, takip ettiğim bloglar, astrologlar, bildiklerini aktarmak, kolektifi aydınlatmak üzere canla başla çalışan kadınlar; her birinin tecrübesinden, yaşadıklarından, bazen bir cümlesinden, bir kelimesinden, bazen de bir tavrından pek çok şey öğrendim.

Kabuğumdan çıkıp kendimi insanlara açtıkça büyüdüm, çoğaldım ; tıpkı haritamdaki Satürn’ün öğretmeye çalıştığı gibi. Kendimi açtığımda neden bu kadar çok dişi enerjisi ile karşılaştığım ise, yine doğum haritamda o kadar net bir şekilde görülüyor ki; bunu mutlaka, örnek olarak ben ders verirken anlatacağım …

Yukarıdaki resim, ablamın bir eseri. İlk paylaştığında içim akmıştı bu resme. Hemen alıp duvarıma asmıştım. Dönüşümümün başladığı yıllardı, o zaman da bana bir şeyler anlatmıştı, ama şimdi farklı bir şey ifade ediyor benim için. Farkındalık arttıkça, sembollerin ifade ettiği şeyler değişebiliyor. Bu resim de şu anda bana, beni ve çevremdeki, aslında içimdeki kadınları anlatıyor.

Hayatıma girerek, bana beni yansıtan ve benim çoğalmamı, genişlememi, büyümemi, kapsayıcı olmamı sağlayan tüm kadınlara sonsuz teşekkür ediyorum. Her zaman biricik ama Bir olduğumuzu biliyorum. Kadınlarla buluşmaya, yeni enerjilerle tanışmaya devam edeceğimi biliyorum. Yeni yılda yolumuz aydınlık ve açık olsun.

Sevgiyle

2 Comments on “2019’u uğurlarken;

  1. Canım kalemine ve gönlüne sağlık muhteşem olmuş.Yolun sevgiyle açık olsun.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: