Geri plana attığımız ne varsa önümüze geliyor…

Bir ben var benden içeri…

Bu haftasonu, balık burcundaki Ay ve Neptün ile , sezgiselliğimizin oldukça yüksek olduğu bir enerji içindeyiz. Retro gezegenlerin etkisi ile , önümüze eski olaylar ve konular çıkmaya devam ediyorken, biz nasıl davranıyoruz? Eski alışkanlıklarımıza , eski davranış kalıplarımıza mı yöneliyoruz ? Yoksa bu defa farklı bir bakış açısı ile değerlendirme yapabiliyor muyuz? Retro döneminin içinden geçerken kendimize sormamız gereken en önemli soru budur.

Çok büyük bir gelişme ve genişleme dönemindeyiz, yoğunlaştırılmış bir kurs programı gibi. Geçmişte bir yerde kaybettiğimiz, sakladığımız, bıraktığımız bir şekilde uzaklaştığımız yeteneklerimizle yeniden bir vesile ile buluşmaya başladık. Bizi heyecanladıran fikirler aklımıza gelmeye başladı ve iç sesimiz bizi sürekli bir şeylere yöneltmeye çalışıyor. Bu defa cesaretle bu fikirlerin ve yeteneklerin peşinden gidecek miyiz, yoksa tembellik yaparak, gücümüzü teslim ederek, yine eskisi gibi olmaya, sızlanmaya ve söylenmeye devam mı edeceğiz? Ben şu anda hiçbirimizin eskisi gibi olmadığımızı biliyorum. Yeni bize izin verme zamanı, biraz cesaretle gücümüzü elimize alma zamanı. 2020 öncesi biz ile şimdiki biz aynı değiliz, içsel olarak çok değiştik, çok yol aldık. Şu anda bir seçim yapmamız gerekiyor; Eskisi gibi bazı kendi gerçeklerimizi yok sayarak mı devam edeceğiz, yoksa bu defa öz sevgimizin verdiği destek ile ileriye dönük daha güçlü ve cesaretli adımlar mı atarak, kendimizi yaşamaya mı başlayacağız.

Bugün, zihin gezegeni Merkür, kuvvetli bir şekilde , Ay/Neptün kavuşumuna açı yapıyor. Bu açıyı değerlendirmek için, zihnimizi kullanalım. Bu yıl için planlar yapmak, bu planlarla ilgili imgeleme ve vizyon çalışmaları yapmak , kendimize bir akış planı hazırlamak için çok uygun. İçimizden gelen hislere kulak vererek, kalp sesimizi dinleyerek, üstünü örttüğümüz, sahiplenmediğimiz yeteneklerimizin ve değerlerimizin farkında olarak, eski ve geçerliliği kalmamış davranış kalıplarımıza yönelmeden kendimize bir yapılacaklar listesi hazırlayabiliriz. Böylece düşüncelerimiz yaşam amacımızla paralel bir yola girer. O yapılacaklar listesinde en önemli şey kendimizi görebiliyor olmamız. Günlük yapılacaklar listesi değil, büyük resimden bahsediyorum burada. Bu yaşamda, kimliğimizi, benliğimizi, yeteneklerimizi yeterince ortaya koyabileceğimiz yeni bir yaşam akışından bahsediyorum. Korkmadan , cesaretle … Her zaman güvende olduğumuzu bilerek…

Sevgi, ışık ve sağlıkla kalın…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: