Güneş/Sirius Yıldızı Kavuşumu bugün

Bugün Güneş, Sirius yıldızı ile kavuşacak. Sirius,Astrolojide, Jupiter ve Mars doğasında olup, kişiye zenginlik, şöhret, tutku, hırs, azim, sadakat ve bağlılık verdiği söylenir. Köpek takım yıldızının en parlak yıldızıdır…

Ezoterik bilgilerde, pek çok kültürde, köpek ile sembolize edilen figürler, aslında Sirius yıldızını işaret eder. Türk kültüründe Gök-Börü yani Gök-Kurt denen bir varlıktan ve bu varlığın Oğuz Kağan’a yol gösterdiğinden, ona önderlik yaptığından bahsedilir. Oğuz Kağan’ı inisiye ettiği, ona kozmik bilgileri verdiği söylenir. Buna ek olarak, ‘Barak’ adı verilen siyah tüylü, uzun kulaklı köpek başlı yarı insan melez bir ırktan bahsedilir.Mısır’da da aynı köpek başlı insan tasvirleri ile karşılaşılır. Anubis adlı tanrının başı Barak köpeğinin aynısıdır.

Kur’an-ı Kerim’de, Necm Suresinde, ‘Şira’ adıyla, Sirius yıldızından bahsedilir. Fakat burada, Ergun Candan’ın ezoterik yaklaşımına göre bahsedilen yıldızın kendisi ile birlikte, aslında üzerinde yaşayan varlıklar olduğudur. Sirius’lu bu varlıkların, galakside pek çok ırka bilgi ve yönlendirme olarak yardım ettiğinden bahseder. Dolayısıyla Sirius ve Sirius’luların ırklara kozmik/evrensel bilgileri vermek gibi bir görevleri olduğundan söz edilebilir. Nitekim, Sirius yıldızının astrolojik tanımında, ilk başta saydığım temel kavramların ardından ‘ yerlilere velayetlerini verdikleri, onları küratörleri ve vasileri yaptıkları’ndan bahsedilir.(*astrologyking) Neyin velayetini verdikleri ise açıktır; BİLGİ

O nedenle, bugün, pek çok yerde okuduğunuz bilgilerden farklı olarak, ben size dilek dilemenizi falan önermeyeceğim. Bugün sadece, Allah’tan, tekamül yolundaki bir ruh, kolektifin bir parçası, ve maddi dünyada vazifelerini yapmaya gayret eden, kendisi olmaya, kendisini bulmaya , Öz’e ulşamaya gayret eden bir ruh olarak, bu dönemde İHTİYACINIZ OLAN BİLGİYE ULAŞMAYA niyet edin.

“Allah’ım, bugün, neyi bilmem gerekiyorsa onu bilmeye niyet ediyorum. Hayatta akış içinde olmak, engel ve dirençlerimden kurtulmak, bağlarımdan özgürleşmek, senin yolunda daha rahat ve huzurlu yaşamak, sevgi ile ilerlemek için neyi bilmem gerekiyorsa, bilmeye niyet ediyorum.”

Sevgi ve ışıkla kalın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: