11.11 GÜNÜ

Jupiter ve Pluto kavuşumunun kesinleştiği bu haftanın belki de en önemli günündeyiz. Bu etki altındayken, kimimiz günlük yaşantımızda süregelen krizlerin zirveye ulaştığını görebiliriz. Herkesin hayatında bitmesi gereken her şeyin bitişi hızlanmışken, bazı yıkımlara ve bitişlere şahit olabiliriz. Corona virüs etkisinin zirve yaptığı, ekonomi, devlet, yönetimler gibi konularda değişimlerin üst üst yaşanacağı bir dönem içindeyiz, ki yaşıyoruz. Hep beraber geçmişi özlemeye başladık(nostalgia), eskiden kendimizi mutsuz zannettiğimiz günlerimizde bile belki de ne kadar mutlu olduğumuzu fark ederken(mnemose), büyük bir özlem içindeyiz. Zaman çok hızlı değişiyor ve bazılarımız hala eski zamanların geleceğini ümid ediyor, işleri hala ısrarla eski şekliyle yapmaya çalışıyoruz(aescula). Öte yandan Pluto/Jupiter baskısı altındaki zihinler, karanlığın derinliklerinde gezinmeye başladı. Bu karanlık içinde, kimimiz adaletsizlik ve haksızlık algısı ile (tirisphone) öfke dolu, kindar ve intikam hırsıyla dolu olabilir.

Bütün bu görünen korkunç, üzücü ve yıpratıcı tablonun ardında ve beraberinde gökyüzünde muazzam bir yükselme, farkındalık ve aydınlanma enerjisi var. Jupiter / Pluton’un bizleri girmeye zorladığı o karanlık derinliklerden çıkışımız için Poseidon muazzam bir aydınlatıcı bir ışık tutuyor yolumuza. Ezoterik olarak Jupiter Pluto kavuşumlarını Alt ve Üst bilincin birleşmesi olarak yorumlarız. Demek ki aydınlanma için gerekli olan bilgi tam da aslında bu kavuşumun bizi götürdüğü yerde. Bugün 11.11 gününde, BİR lik, ve BÜTÜN lük temaları günümüze damgasını vururken, bütün içindeki BİRİCİK liğimizi de kolayca idrak edebileceğimiz bir enerji altındayız. Bu ışıkla, Ocak ayından beri üzerinde düşündüğümüz ve yıl içinde çeşitli zamanlarda gökyüzünün desteği ile ortaya çıkardığımız yeteneklerimiz ile sağlam başlangıçlar yapma zamanı. Hayat amacını arayanlar ve bu yolda olanlar için bereketli zamanlar.

Bugün, zihnin sizi sokmak istediği karanlık dehlizlerde takılı kalmadan, o karanlıkta ışığı bulmak için, Allah ne nasip ettiğiyse, o kadarını sevgi ile almak için niyet edin. Olan her şeyin ardında büyük planda daha farklı gerçeklerin olabileceği fikrine kendinize açın ve olayları bir üst bakış açısıyla bakmaya çalışın. Ömür, bir kader planı çerçevesinde devam ederken, kadere karşı gelinemeyeceği bilgisini her zaman akılda tutmak lazım. Sevinçler kadar üzüntüler de kadere ve yaşama dair. Karanlıklarınızda bulduklarınızı sevecenlikle kabul edin ki, gerilimler azalsın.

Sevgiyle, ışıkla…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: