Günün enerjisi

Arayan için gerçeğe giden yol keşfedilmemiş, haritası, planı, yolu olmayan bir arazide yürümek gibidir. Keşfedilmemiş topraklarda ilerlemek bir öncü gibi cesaretli olmayı aynı zamanda arazinin coğrafi ve iklim koşullarını kavrayarak uygun bir şekilde hareket etmek gerekir. Bu çok heyecan vericidir; tıpkı yaşamak gibi.
Her gün önümüze yepyeni , el değmemiş , daha önce hiç girilmemiş yollar açılıyor. Çünkü, her birimiz gün içinde yaptığımız işleri, üstlendiğimiz rolleri daha önce hiç kimsenin yapmadığı bir şekilde yapıyoruz; kendimize özgü yöntemlerle kendimize ait yoldan ilerliyoruz. Yürüdüğümüz yollarda iz bırakıyoruz.
Bugün, sıradanlığınızın içindeki özelliğinize, biricikliğinize odaklanın. Bir öncü gibi, daha önce el değmemiş yollarda yürüme cesaretiniz olduğunu fark edin. Sıradan olarak gördüğünüz her yaptığınız şeyin içine kendi özünüzü kattığınızı, ve bunun da o işi sıradan olmaktan çıkardığını fark edin. Her birimiz kendi yaşamlarımızın başrolündeyiz. Bu fikri benimseyerek, yaşamlarınıza özen katın ve değer verin. Her ne yapıyorsanız veya yapmıyorsanız, kalbinize odaklanın. Kalp sizin özünüz. Ve aradığınız o gerçek attığınız her adımdaki Öz’de. Asla basit değil, asla sıradan değil, asla değersiz değil.
Yaşıyor olmak çok değerli, bu heyecan verici deneyimin içinde olmak çok değerli, her gün kendi minicik adımlarımızla oluşturduğumuz bu yaşam yolu çok değerli.
Kalbiniz sevgi ve yaşam coşkusuyla dolu olsun…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: