BAŞAK ETKİSİ

Anın kalitesinde, 23 Temmuz’da Başak burcuna geçen Venüs, henüz Başak burcuna geçmiş Mars ve iki gündür Başak seyahatini sürdüren Ay ile birlikte, Güneş ve Merkür ile kendini gösterme gayretinde olan Aslan burcuna gem vuruyor adeta.

Sevgi ve aşk gezegeni Venüs Başak burcunda doğal ve akışta olamaz. Aslında Başak burcu her hangi bir konumda doğal ve akışta olmakta zorlanan bir burçtur. Bulunduğu yeri kusursuzlaştırma gayreti ile, ortama eleştirileri ile gerginlik verebilir. Detayları takılır, daha iyisini yapmaya çalışır, sürekli koşuşturur, analiz eder, sorgular, daha çok çalışır, çalışır… Venüs Başak’tayken, aradığı kusursuzluğu bulunca mutlu ve huzurlu olacağını düşünür . Faydalı olmak onun için bir mutluluk sebebi olabilir. Böylece , kendini hizmete ve geri planda çalışmaya adamış, sıradan keyif ve eğlence unsurlarından uzak bir yapı ortaya çıkar.

Günümüz enerjisinde aslan, cesaretli ol, neşeli, ol, hayattan keyif al , coşkulu ol, kendine güven mesajını verirken, haritadaki başak yoğunluğu kişilerde yoğun bir şekilde kendini geri plana çekme, kendini analiz etme ve eleştirme enerjisi çalıştırıyor.

Arı gibi çalışan, akıllı , mantıklı insanlar mükemmeli arama uğruna kendilerini yetersizlik çukuruna hapsediyor. Geceleri uykular kaçıyor, bu işi yapabilecek miyim, altından kalkabilecek miyim gibi kaygılarla nefes almak bile zorlaşıyor.

Kendi eksik ve zayıflıklarını görüyor olmak demek yetersiz olduğunuz anlamına gelmez. Çoğu zaman akıllı olduğunuz anlamına gelir. Ama sadece eksik olana odaklanmak sizi geri çeker. Bunu yaparken mutlaka iyi yönlerinizi de düşünmelisiniz. Kendinize haksızlık etmeyin lütfen.

Unutmayın, bu dünyada mükemmel diye birşey yoktur veya her şey zaten olduğu hali ile mükemmeldir.

Sevgiyle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: