21 Eylül Balık Dolunayı

Benim için yoğun geçen bir yaz döneminden sonra, ailemle 2 günlük kısacık bir tatilde yorgunluğumu atarken, uzun süredir ihmal etmek durumunda kaldığım paylaşımlarıma devam etmeye niyet ediyorum. Kasım ayında başlayan yıllık güneş döngüsü haritamı gördüğümde açıkçası ev ve iş dengesi arasında kalacağımı, özellikle aile konularına çekileceğimi, enerjimi aileme vereceğimi görmüştüm. Aynen de öyle oldu. Yaz ayları boyunca danışmanlıklarıma devam etsem de eğitimlerime ve yazılarıma ara vermek durumunda kaldım. Artık devam etme zamanı geldi.

Balık Dolunayı ana teması “Coşku”

Sizi ne coşkulandırır? Hayatın içinde sizi sevinçle heyecanlandıran, kalp atışlarınızı hızlandıran şeyler neler olabilir? Çocuksu sevinci ne olsa yaşarsınız ?

Dolunay enerjisinde bu soruların birkaç cevabı var elbette. Bunlardan birincisi “bilgi”;

Öğrenmek , öğrenmek için harekete geçmek, daha detaylı ve daha fazla bilmek, bilgiye vakıf olmak… bilgilenmeyi illa kitap okumak veya okula gitmek gibi ele almayalım ( ki bu enerjide öğrencilerin aslında okulda ne mutlu olduklarını da okuyorum ben ) bazen, yaşam içinde, bir anda fark ettiğiniz bir gerçeklik, maneviyat hissi, sistem ve düzenle ilgili bir aydınlanma yüreğinizi sıcacık yapar, içinizi sevinçle doldurabilir. Ve bilgiyi paylaşmak … bir şey anlattığınızda karşınızda gördüğünüz gözlerdeki merak, ve merakla açılan kapılar sizi sevgiye boğar, yaşam coşkusuyla dolmanıza sebep olur. Tüm bunların başı ise sağlıklı bir merak duygusudur ki Güneş dolunay enerjisinde Başak burcunda, ve Başak burcu analiz eden bir burçtur. Konuyu uzmanından dinlemek ve anlamak ister çünkü uzmanlığa , tecrübeye ve bilgiye değer verir. Bu yönüyle dolunay enerjisinde, tam ve mükemmel bir bilgim yok diyerek kendine acımak gölge bir yön olarak karşımıza çıkabilir.

İkinci konu ise “öz değerlerimiz” le coşkuyu hissetmek ve yaşamak. Sizin öz kaynaklarınız nelerdir? Dolunay enerjisinde açığa çıkan öz kaynak ve değerler yine başak burcu ile iade edilen konular; titizlik, mükemmelliyetçilik, eleştirellik, analiz etme, derleme toplama, tasnit etme, çalışma, hizmet etme, sorumluluklarını yerine getirme ve zihinsel aktiveler. Astrolojide aynı noktadan maddi kaynaklarımıza da bakarız. Demek ki kendi kazancımızı oluşturmak bizi sevindirecek, veya kaynaklarımızı tasarruflu bir şekilde kullanmak için basit yöntemler bulacağız. Kazançlarımızı arttırmak için girişimlerde bulunacağız. Yine burada, hedeflediğimiz rakamlara ulaşamazsak kendimizi kurban gibi görme potansiyeli de olabilir.

farkındaysanız hep zihinsel temalardan bahsettik. Çünkü haritada aşırı duyarlı bir ay yani duygusal yapı var. Balık burcu ayı, üzülmemek, mutsuz olmamak için gerçeklerden kaçma eğilimindedir. Mutsuz olmamak için, duygularından kaçar. Duygularını tanımaktan uzak olduğu için duygusal sınırları çözülür, dağılır. O nedenle bir rasyonelliğe, akla ve tabii cesarete ihtiyacı vardır. Dolunay haritası bunları karşılayabilecek etkide. Bu süreçte yapabiliyorsanız duygularınızın üzerine gidin. Bilinçli iradenizi kullanın. Gitmesi gerekeni bırakın, ağlamanız gerekirse ağlayın, üzülmeniz gerekirse üzülün. Önemli olan tüm bunların kendi duygularınız olması.Böyle kalp kapısı , biraz daha biraz daha açılacaktır.

Sevgiyle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: