MERKÜR-VENÜS OĞLAK RETRO

Bugün Oğlak burcuna geçen geri hareketindeki Merkür , oğlak burcundaki Pluto, Venüs ve hafta başında oğlak burcunda seyahatinde başlayan Mars’la birlikte gökyüzünde oğlak burcu vurgusunu arttırıyor. Mars ve Venüs marta kadar oğlak burcunda olacağı için, Merkür’ün oğlak burcu retrosunu iyi değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum. 4 Şubat’a kadar ki bu süreci aşağıdaki konularda kendimizle çalışarak, düşünerek, plan yaparak değerlendirebilir, sonrasında , oluşturacağımız bakış açıları ile yeni yapılanmalara gidebiliriz. Haritalarımızda oğlak burcu hangi evde önce onu bilmeliyiz. Yazının sonunda, yükselen burcunuza göre dönüşüm enerjisi içinde olan yaşam alanlarınızı görebilirsiniz.

*Sorumluluk; sorumluluk aldığımız alamadığımız, almak zorunda kaldığımız durumlar neler. Buralarda yeni bir düzenleme yapabilir miyiz? Yapmamız daha iyi olur mu ?

*Organizasyon ve yönetim konusunda , özellikle haritalarımızda oğlak burcunun evinde, gerekli düzenlemeleri yapabiliyor muyuz? yönetim ve organizasyon yaklaşımımızı yeniden gözden geçirmemiz gerekiyor olabilir mi? işleri belli bir sisteme oturtabiliyor muyuz? sorumluluk ve görev paylaşımı yaabiliyor muyuz?

*Saygınlık, statü , itibar bizim için ne demek, ne anlama geliyor? Nasıl tanımlıyoruz? Yaptığımız tanımlar yeni çağa uygun mu? Bu değerler yaşantımızda ne kadar önemli, hangi seviyede? burada bir değişiklik yapmak gerekiyor mu?

*Kendimizi hedef odaklı ve disiplinli bir çalışma halinde olarak tanımlayabilir miyiz? Hedeflerimizde yeni ve değişen şartlara göre değişiklik yapmamız gerekiyor olabilir mi?

*Katı bir prensipte hareket ettiğimiz alanlarda biraz esnemek için neye ihtiyacımız var? Mükemmelliyetçilik ve kontrolcülük tutumu içinde olduğumuz alanların arkında mıyız? Buralarda biraz esnemek ve bırakmak gerekiyor olabilir mi?

YÜKSELEN BURCA GÖRE OĞLAK BURCU ALANLARI;

YÜKSELEN KOÇ; Sosyal statü, meslek, saygınlık, kariyer , yöneticiler, otorite kişiler, kendini toplum önünde ifade

YÜKSELEN BOĞA; Yurtdışı konuları, yüksek eğitim, din/felsefe/gerçeği arayış konuları, mahkeme/ yasal işler, seminerler, seyahatler, yaşam görüşü geliştirme

YÜKSELEN İKİZLER; Ortaklarla olan kazançlar, eşin kazancı veya ortak kazanç, vergi, miras kredi, borç, cinsellik

YÜKSELEN YENGEÇ; Evlilik ve eşle ilgili konular, ortaklık işleri, çocukların eğitimi, okulu, danışmanlık işleri, rakipler, açık düşmanlar, kontratlar, anlaşmalar

YÜKSELEN ASLAN; İş ortamı, iş yeri ve iş arkadaşları, altında çalışanlar, yardımcılar, evcil hayvanlar, günlük rutin işler, hastalıklar, sağlık bilinci ve beslenme, amca-halalar.

YÜKSELEN BAŞAK; Çocuklar, oyunlar eğlenceler, hobiler, yaratıcı ve sanatsal faaliyeter, sportif aktiviteler, ek işler,aşk hayatı, flörtler, sekülatif yatırım alanları.

YÜKSELEN TERAZİ; Aile, yuva, ev, ev hayatı, kökler, eşin mesleği, bilinçaltı korkuların salınması ile ilgili çalışmalar

YÜKSELEN AKREP; Eğitim, öğrenim, iletişim, konuşma, anlatma, bilgi toplama ve aktarma, kardeşler, komşular, yakın çevre, medya, kısa seyahatler

YÜKSELEN YAY ; Kazançlar, varlıklar, değerler, öz değerler, bu alanlardaki kaynakların farkında olmak, gelirler, birikimler, çocuğun kariyeri

YÜKSELEN OĞLAK; Yaşam motivasyonları, amaçlar, kendini yeniden tanımlama, isteklerin peşinden gitme.fizik, görünüm.

YÜKSELEN KOVA; Psikolojik ve ruhsal konular, hastane gibi kapalı yerlerle ilgili konular, bilinçaltı.

YÜKSELEN BALIK; Arkadaşlar, gruplar, sosyalleşme, kariyerden kazançlar, yaşam idealleri, umutlar, vakıf ve dernekler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: