Güneş Tutulması Burçlara göre etkisi

YÜKSELEN KOÇ;

Tutulma, ortak kazançlar, size bağlı olmayan gelirler, vergi, borç, finans, miras alanında olacak. Önümüzdeki 6 aylık süreçte bu alanlarda yeni gelişmeler gündeminizde olacak. Para ve ölümle ilgili korkularınız tetiklenebilir, bu konularda yüzeye çıkan her korkuyu sevgiye dönüştürmek elinizde. Okült konulara ilgi duymaya başlayabilir, sezgiselliğinizin arttığını rüyalarınızın yoğunlaştığını hissedebilirsiniz. Yönetici gezegeniniz Mars, yakın çevre, kardeşler, eğitim, iletişim ve kısa seyahatler evinizde gerilerken, borç vermek, aldığınız borcu geri ödemek, yarım bıraktığınız bir eğitime devam etmek, eksik kalan bir düşünceyi tamamlamak durumunda kalabilirsiniz. Bu alanlarda öfkenizi kontrol edip , sağlıklı iletişim kurma becerisi geliştirirseniz , yeni başlangıçlar ve yardımlar elde edebilirsiniz. Jüpiter 1.evinizden transit etmeye devam ederken, girişimcilik arzunuzu, cesaretinizi , yeni konulara atılma ihtiyacınızı arttırabilir. Genel olarak plan yapmayı ve danışmayı sevmeseniz de, bu defa bir bilene danışmadan atılım yapmayın. Kişisel kazançlarınızda ani ve güzel gelişmeler olabilir. Sosyal ortamınızı, kariyerinizi hala yapılandırmamış iseniz yeniye yer açmanız, eski alışkanlıklarınızı bırakmanız iyi olabilir.

YÜKSELEN BOĞA

Kariyer ve sosyal alanda 2021 yılı itibarıyla başlayan zorlanmalar içinde, kendi özgün ve yeni yolunuzu bulmuş iseniz, tutulma enerjisi ile kendinizi her zamankinden daha güvenli ve emin bir şekilde ifade edeceksiniz. Tutulma eş ve ortaklık evinizde oluyor. Bu alanda yaşadığınız krize yakın sorunlar içinden geçerken , ilişki kurma şeklinizi, alma-verme dengenizi, ilişki içinde kendinizi değerli hissedip hissetmediğinizi, aynı şekilde karşınızdaki kişiye kendini değerli hissettirip hissettirmediğinizi araştırın. Yeni bir Venüs döngüsü başlıyor ve siz , Uranüs ile 2018’den beri sürekli değişime zorlanırken, bu defa ilişkilere, sevgi alış-verişine bakışınız değişmeye zorlanıyor. Mars’ın geri hareketi kazanç ve değerler evinizde. Ekstra harcama yapmak, borç vermek, borç ödemek durumunda kalabilirsiniz. Diğer yandan kazançlarınızı arttırmak için de yoğun bir gayrette olacağınız bir süreçtesiniz. Sabır ve istikrar sizi tarif eder normalde, ancak bu süreçte sabretmeniz gereken şey, değişerek ilerleme konusunda olmalı, eskiyi korumaya çalışmak, eski istikrarı yakalamaya çalışmak değil.

YÜKSELEN İKİZLER

Tutulma günlük rutinlerinizi temsil eden alanda oluyor. Günlük işler ve işçileri altınızda çalışanlar, angarya olarak gördüğünüz işler , işyeriniz konularında sorunlarla karşılaşabilir, krizleri çözmek zorunda kalabilirsiniz. Bu tarz iş ve çalışma ilişkileri konusunda kendi yaklaşımlarınızı yeniden gözden geçirebilirsiniz. Kriz yönetme becerilerinizi , güç savaşları ve diktatörce yaklaşımlara dönüştürme ihtimaliniz olabilir. Bunların altında yatan maddi ve manevi korkularınızı fark ederseniz, bu süreçte kriz çözmede bir uzman haline gelebilirsiniz. Mars 1.evnizde retro yapmaya başlıyor , öfkenize hakim olmaya çalışın. Hareket etme , kendini daha çok ifade etme isteğiniz geri gelebilir. Daha çok arkadaş gruplarında bulunmak isteyebilirsiniz. Ayrıca sağlık konularına da dikkat etmenizde fayda var. Tutulma da sağlık evinizde, üreme ve üriner sistemle ilgili olası şikayetlerinizi ciddiye almanız faydalı olur. Yurtdışı ve/veya akademik konularda yaşadığınız sorun ve engeller içinde, yeni ve farklı sistemler oluşturmanız söz konusu olabilir. Bilinçaltınızda geri plana attığınız değerleriniz, zaman zaman ani şimşeklerle bilincinize çıkıyor olabilir, takip edin.

YÜKSELEN YENGEÇ

Yaşamla ilgili umut ve ideallerinizi yeniden oluşturduğunuz bir dönemdesiniz. Arkadaş çevreniz, içinde bulunduğunuz gruplar , sosyal yaşamınız bir yandan değişirken, bir yandan da daha keyifli hale geliyor, daha çok destekleneceğiniz ve kendinizi değerli hissedeceğiniz bir zaman dilimi. Çabalarınızın karşılığını da maddi anlamda alma ihtimaliniz yüksek. Tutulma çocuklar, hobiler, keyifli ve yaratıcı faaliyetler , spekülatif yatırım alanında oluyor. Bu konularda yaşayabileceğiniz olası sorunlar içinde, çocuklarla ilişkilerinizi yeni bir şekle dönüştürmeniz gerekiyor. Olası sorunlarda krizleri yönetirken, kriz yönetme becerilerinizi , güç savaşları ve diktatörce yaklaşımlara dönüştürme ihtimaliniz olabilir. Bunların altında yatan maddi ve manevi korkularınızı fark ederseniz, öncelikle kendi içinizde kendinizle olan ilişkinizi geliştirirseniz çok daha rahat bir akışa girebilirsiniz. İçinizdeki çocukla çalışma yapmanız, yeni ve keyif verici uğraşlara başlamanız iyi olabilir. Spekülatif yatırım alanlarında paranızı değerlendirirken dikkatli olmanızda fayda var. Satürn bir süredir ortak kazançlar ve borçlanma evinizden geçiyor, kredi ve borçla yatırım yapmak yerine kendi kaynaklarınızı, bu kaynakları yaratacak çabayı arttırmanızda fayda var.

YÜKSELEN ASLAN

Tutulma aile ve yuva evininizde oluyor. Aile içi ilişkilerinizde, alma-verme dengenizi yeniden gözden geçirmeniz iyi olabilir. Olası sorunlarda krizleri yönetirken, kriz yönetme becerilerinizi , güç savaşları ve diktatörce yaklaşımlara dönüştürme ihtimaliniz olabilir. Bunların altında yatan maddi ve manevi korkularınızı fark ederseniz, öncelikle kendi içinizde kendinizle olan ilişkinizi geliştirirseniz çok daha rahat bir akışa girebilirsiniz. Kariyer ve sosyal alanda keyifli ve bereketli gelişmelere açık bir dönemdesiniz. Aile konularını olgunlukla çözerek, bir nevi kök karmaları dönüştürerek sosyal alanda daha da başarılı olabilirsiniz. Unutmayın bir ağacın dallarının gelişmesi için köklerinin sağlam olması gerekir. Eşinizle olan ilişkilerinizde de artık eski yöntemleri ve alışkanlıkları bırakmalı, yeni düzenler kurmalısınız. Mars arkadaşlar evinizde gerilerken, gruplar içinde daha aktif olmak , sözlü iletişim içinde olmak ihtiyacınız artabilir, eski çabalarınıza ve gruplarınıza tekrar dönebilirsiniz. Jüpiter ortak kazançlar evinize geçecek, borç ve kredi alabilir, yatırım yapabilirsiniz. İlerleyen aylarda rüyalarınız daha da aktif hale gelebilir, sezgiselliğiniz artabilir.

YÜKSELEN BAŞAK

Tutulma yakın çevre, kardeşler, iletişim, eğitim ve kısa seyahatler evinizde oluyor ve önümüzdeki 6 ayın öne çıkan temaları hayatınızda bu konular olacak. Bu alanlarda, ilişkileriniz ve ilişkilerinize yaklaşımınız dönüşüm içine giriyor. Olası sorunlarda krizleri yönetirken, kriz yönetme becerilerinizi , güç savaşları ve diktatörce yaklaşımlara dönüştürme ihtimaliniz olabilir, veya çok derin düşünmekten karamsarlığınız artabilir. Bunların altında yatan maddi ve manevi korkularınızı fark ederseniz, öncelikle kendi içinizde kendinizle olan ilişkinizi geliştirirseniz çok daha rahat bir akışa girebilirsiniz. Yurtdışı ve uzak yerlere seyahatler , yüksek eğitim, din ve bilimsel konular, seminerler gibi konularda ani ve keyifli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Mars kariyer evinizde gerilerken, kariyeriniz için enerji harcamaya, çalışmaya devam edecek gibi görünüyorsunuz. Yönetici gezegeniniz merkür değerler evinizde, her tür iletişim, ticaret , arabuluculuk, danışmanlık konularından kazanç elde edebilirsiniz.

YÜKSELEN TERAZİ

Sizin için ilişkilerinizi yeniden gözden geçireceğiniz bir süreç başlıyor, Venüs terazi burcundaki döngüsünü akrebe bıraktı. Alma-verme dengesini verme tarafında kullanan, uyum ve barış sağlama çabasını abartan bir yükselen terazi iseniz, venüsün yeni döngüsü haklarınızı almanız, korumanız ve sahip çıkmanız açasından size destek olacak. Tutulma değerler evinizde gerçekleşiyor. Maddi ve manevi değerlerinizle ilgili farkındalık çalışmaları yapabilirsiniz, zira sizi bu alanlarda sizi sınayacak olaylar yaşama ihtimaliniz yüksek. Bununla beraber önümüzdeki 6 ay kazançlarınız dönüşüme uğrayabilir. Ortak kazançlar, borçlanma ve vergi evinizde de olumlu gelişmeler var. Sürpriz yeni kazanç kapıları olabilir, elbette bu kazançların vergisi de olacaktır, moralinizi bozmayın. Satürn çocuklar, yaratıcı ve keyifli faaliyetler, spekülatif yatırımlar evinizde retrodan çıktı düz hareketinize döndü, artık bu alanlarda ne yapmak istediğiniz ve kurmanız gereken yeni sistemler konusunda daha netsiniz. Hiç bir şeyin eskisi gibi, size öğretildiği gibi yapılması gerekmediğinin farkındasınız. Eğer değilseniz ve eski yapıda diretiyorsanız bu durum kazanç değil, borç olarak size geri dönebilir dikkat edin.

YÜKSELEN AKREP

Tutulma en çok elbette sizi etkiliyor. Kendinizi yeniden tanımlıyor, yepyeni bir çehreye ve bakış açısına bürüyorsunuz. Takıntılarınız, korkularınız tekrar tekrar yüzeye çıkarken, her defasında bir arınma daha yaşayarak, yaşam içinde duruşunuzu ve görüşünüzü netleştiriyorsunuz. Zümrüd-ü Anka olmak yolundasınız. 2023 Mayıs ayından sonra bambaşka biri olacaksınız. Elbette kolay bir süreç değil. Ama bu tutulma , Venüs’le de birlikte de olduğu için, Nisan ayındaki tutulmaya nazaran çok daha iyicil etkilere sahip. Merkür 12. evinizde, önümüzdeki 6 ay kendinizle ilgili gizli kalmış kuyulara inmek ve farkındalık kazanmak için bir bilinçaltı çalışması, meditasyon gibi bir alışkanlık edinmeniz iyi olur. Siz güçlü bir yapıdasınız, bu dönemi bir fırsat dönemi olarak görebilecek bir burç varsa o da sizsiniz. Eşle ve ortaklıla ilgili güzel ve keyifli haberler var. Aile, yuva ve emlakla ilgili konularda Satürn retrodan düz hareketine geçti, daha daha net, daha özgür ve daha ne yapacağını bilir haldesiniz. kariyerde kendinizi göstereceğiniz zamanlar gelecek, önce aile içi yeni sistemleri oturtmanız gerekiyor. Jüpiter günlük angaryalar evinizde retro yaparken bu aralar çok koşturmuş olabilirsiniz, artık biraz sağlığınıza dikkat edin, kontrollerinizi ihmal etmeyin.

YÜKSELEN YAY

Tutulma bilinçaltı evinizde oluyor. Bu alan haritalarda aktif olduğunda, arkasından iş çevrilmek, dedikodusu yapılmak, kıskançlıklara ve iftiralara maruz kalmak , zarar görmek gibi etkilere açık olunabilir. Ancak , en önemli etki, kişinin aslında kendi bilinçaltının esiri olup, kendi kendinin düşmanı olmasıdır. Bu nedenle, 12.ev aktive olduğunda, psikoterapi gibi bir destek almak, kişisel gelişim konulara önem vermek iyi olabilir. Rüyalar, sezgiler ve telepatik algıların çok açık olduğu bir süreç olduğu için ruhsal açılımlar ve farklı deneyimler yaşamak da mümkündür. Tüm bunlar nedeniyle önümüzdeki 6 aylık bu süreç sizin için bir kendini tanıma, aşma, kozmik sistemi anlayarak yaşama dair daha yüksek bir perspektif kazanma süreci olacaktır. Olası sorunları gelişmek için fırsat olarak görmek, günlük rutinler , çalışma ortamı ve sağlık konularında gelecek keyif ve bereket dolu olaylara kapı açacaktır. Satürn, iletişim, eğitim, kısa seyahatler ve kardeşler, yakın akrabalar alanında düz hareketine başladı. Bu konularda son zamanlarda yaşadığınız engel ve kısıtlamalar eğer yeni bir düzen kurmaya hazırsanız bitiyor. Burada kuracağınız yeni düzenler, sizi gruplar içinde iletişime açıyor olacak. Aşk hayatına gelirsek, Mars evlilik evinizde gerilemeye başlıyor, sözlü çatışmalara, sürtüşmelere dikkat etmelisiniz. Jüpiter de aşk evinizden yuvanıza doğru geriliyor , yuva içinde huzursuzluk, hayal kırıklığı veya belirsizlik olabilir. Eski bir aşkınız geri dönebilir.

YÜKSELEN OĞLAK

Tutulma gruplar , arkadaşlar, umutlar , idealler alanında oluyor. Bu konularda bir aydır bir karamsarlık ve gerginlik hissi yaşıyor olabilirsiniz, yeni başlayan venüs döngüsü ilişkilerinizi yeniden gözden geçirmenizi talep ediyor. Belki hangi durumlarda seviliyor hissettiğinizi, değerli hissettiğinizi yeniden gözden geçirmeli, bunları sağlamak için alma-verme dengesini nasıl yönettiğinizi kontrol etmeniz iyi olabilir. Akrep etkisi arkadaş alanında olduğu için, gruplar içinde güçlü ve sahiplenici olmak ihtiyacınız olabilir. Duygularını ve sırlarını paylaşmayı sevmeyen biri olarak, korkularınızın yüzeye çıkacağı bu enerji altında, her zamankinden daha ketum olma ihtimaliniz var. Bu konuda biraz daha açık olmaya çalışmanız hem sizin hem de , diğerlerinin dönüşümüne katkı sağlayabilir unutmayın. Hayatınızdaki pek çok toksik ilişkiyi temizleyebileceğiniz bir dönemdesiniz. Bu 6 aylık süreçte, hobileriniz, yaratıcı faaliyetlerinizle ilgili yeni ve keyifli gelişmeler olabilir. Satürn kazanç evinizde düz harekete başladı, kazançlarınızla ilgili kısıtlamalar, zorlanmalar içinde bir süredir hayatınıza yeni yöntemler sokabilmişseniz, yeni bir yapılandırma ve düzen kurma için adım atabilirsiniz. Çabalarınıza bağlı kazancınız konusunda da korkularınız alt planda ümidinizi kırıyor olabilir.

YÜKSELEN KOVA

Tutulma kariyer , meslek, statü ve saygınlık alanında oluyor. Önümüzdeki 6 aylık süreçte, özellikle patronlarınız ve yöneticileriniz olmak üzere, ilişkilerinizde bazı zorlanmalar yaşama olasılığınız var. Bu sorunlar sırasında, yükselen kova olarak duygularını kapatıp, sadece aklınızı kullanarak, kendinizi geri çekme veya akıl yolu ile güç savaşlarına girmeniz olası. Duygularınızdan kaçmak yerine ne hissettiğinize odaklanarak, altında yatan maddi ve manevi korkularınızı bulup bunları salıvermeniz iyi olur. Satürn düz hareketine başladı ve siz artık kendinizi çok daha emin bir şekilde ifade ediyor, ve yaşadığınız değişimlerle artık neler yamak istediğinizi çok daha iyi biliyor olabilirsiniz. Kazanç ve harcamalarınızla ilgili net olamayan durumlar olabilir, ama siz mantık yoluyla bunları yönetebilir yine de akışta kalmaya çalışabilirsiniz. Aşk hayatında eski konular yeniden gündemde olabilir. Sözlü mücadele ve çatışmalar olabilir. Spekülatif alanlara yatırım yapıyorsanız beklemenizde fayda var.

YÜKSELEN BALIK

Tutulma akademik eğitim, yurtdışı, mahkemeler, yüksek bilgi alanında oluyor. Bu konularda yaşayabileceğiniz olası sorunlar içinde, korkularınızı keşfederek, gerçeklerle yüzleşerek ,hayata çok daha bilge ve olgun bir bakış açısı ile yaklaşma potansiyeliniz var. Kısa seyahatler, yakın çevre ile iletişim, kardeşlerle ilgili güzel ve keyifli durumlar sizi bekliyor. Ancak yurtdışı seyahatlerde sorunlar olabilir. Önümüzdeki 6 ay , kendinizi öğrendiğiniz bilginin daha fazlasını öğrenmeye, biraz daha profesyonel ve uzmanlığa yönelik eğitimler almaya yöneltebilirsiniz. Satürn bilinçaltı evinizden geçerken, korkularınızı tetikledi. Ancak şu an daha kararlı ve ne yapmak istediğini bilir durumdasınız. Kapalı yerlerde çalışıyorsanız, düzeniniz çok daha fazla oturmaya başladı. Kazançlarınızla ilgili bir süreliğine durağan durumlar yaşayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: