9 Mart Başak Dolunayı

Bugün Ay Başak burcunda, Balık burcundaki güneşin ışığını tam olarak yansıtıyor. Bir süper dolunay zamanındayız. İstanbul’da birkaç gündür gökyüzünde ay, gündüz güneşin en parlak olduğu zamanlarda bile son derece büyük ve görkemli bir şekilde parlıyor.

Bu dolunay enerjisinde, haritalarımızda başak/balık hattının yönettiği konularda, bir taraftan “her şey mükemmel olursa kendimizi iyi ve güvende hissedeceğimizi” düşünürken, diğer taraftan “biraz da Allah’a güvenmek lazım, ne olacaksa olur, nasıl olsa iyi olur” diye düşünebiliriz. Dolunay saati haritasında, konu sağlık olduğu için, başak burcu da zaten sağlıkla ilgili olduğu için, bu günlerde sağlığımıza fazlasıyla takıntılı olabiliriz. Zaten coronavirüs konusu nedeniyle bir süredir gündemizde olan sağlık ve hijyen konuları oldukça ön planda olabilir. Venüs boğa burcuna geçmişken ve Uranüs ile kavuşum yaparken; estetik, güzellik gibi konular da gündemimizi meşgul ediyor olabilir. Hatta bu konularda , dolunay enerjisinin etkisi ile, daha iyisi olabilir, daha düzgünü, daha mükemmeli olabilir hissi ile ani kararlar alarak bir takım estetik operasyonlara gidebilir, evimizle/ofisimizle ilgili düzenlemelere, tadilatlara gidebilir, hatta ev değiştirmek isteyebiliriz. Ev değiştirmek, ev veya gayrimenkul satın almak, bunun için borçlanmak gibi konular da gündemimizde olabilir. Uzun süredir aksattığımız sağlık kontrollerimizi yaptırabilir, diyet/sağlıklı beslenme alışkanlıklarımızı gözden geçirebiliriz. Aile içi sağlık problemleri de gündemimizde olabilir. Bu problemler , Ev/iş dengesinde huzursuzluğa yol açabilir.

Dolunay yöneticisi Merkür bugün durağan pozisyonda ve birkaç gün ileri hareketine başlamayacak, başladıktan sonra yaklaşık 1 hafta kadar geri hareket enerjisi devam edecek. O nedenle, yukarıda saydığım konularda, uranüsün etkisi ile ani hareket etmek yerine, başak burcunun titizliği ve sorgulama özelliğini kullanarak, iyice araştırmadan, düşünmeden hareket etmeyelim. Bununla beraber, araştırma, fizibilite, tetkik yapabiliriz. Yapacağımız bu araştırmalar neticesinde hayallerimiz berraklaşır, vizyonumuz genişler , önümüzü daha net görürüz. Ama zaten düşünüyor olduğumuz, karar veremediğimiz, hareket edemediğimiz , çözemediğimiz konularda adım atmak için de çok uygun bir zaman olduğunu söylemeyilim. Hazır , bizi engelleyen zihinsel bağlarımız birkaç günlüğüne boşluktayken bunu fırsat olarak da değerlendirebiliriz.

Her zaman olduğu gibi ‘dengeli olmayı başarmak’ en büyük amacımız olmalı. Bu dolunayda kaygılarımız ‘takıntı’ya kadar gidebilir. Her şeyden vazgeçmek ve elini eteğini çekmek ile, takıntılı bir şekilde hareket etmek arasında bir yerlerde dengeli olabileceğimize inanıyorum.

sevgiyle kalın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: