27 Ağustos Başak Yeniayı

Bugün İstanbul saatiyle 11:17 ‘de gerçekleşecek yeniay Başak burcunda olacak. Bilinç ve bilinçaltının başak burcundaki uyumlu kavuşumu, yaşamlarımızda başak burcunun yönettiği alanda, detaycı, planlı, pratik, çalışkan , verimli, akılcı, tedbirci, belki biraz eleştirel ve endişeli başlangıçları hayatımıza getiriyor. ( başak burcunu hangi konularda hayata geçirdiğinizi yazının sonunda yükselen burcunuza göre okuyabilirsiniz. )

İkizler burcundaki Mars yeniaya kare açı yaparken, başak burcunun yukarda saydığım tüm özelliklerini adeta sabote eder nitelikte çalışıyor. Çünkü eylem ve dürtü gezegeni mars ikizlerde, son derece hızlı, kararsız, ayran gönüllü, dengesiz ve dağınık bir enerjiyi aktive ediyor, başağın tüm o tedbirli, planlı , organize hallerini alt üst ediyor. Mars ikizler burcunda aynı zamanda kurnazca, bazen hileye ve kısa yollara başvurarak hareket etmeyi de getirir ki bu da başak burcu için oldukça ters bir durum. Örnekle anlatmak gerekirse, ev temizliği konumuz olsun; bir başağın nasıl bir temizlik yapacağını anlatmama sanırım gerek yok, ne kadar titiz olduğunu duymayan yoktur. Mars ikizlerde ise tozları halı altına süpürmek, sadece görünen yüzeyleri hızlı ve yüzeysel bir şekilde temizlemek gibi düşünebiliriz. Şimdi sanırım bu iki enerji arasındaki zıtlık çok iyi anlaşılır olmuştur.

Olumsuz gibi görünen bu etkinin bazı haritalarda ( yaşamlarda ) itici bir güç olarak çalışacağını da söylemek lazım. Çünkü başağın pimpirikliğini abartılı bir şekilde yaşama geçiyorsanız, bazen bir Mars ikizlerin gelip, hızlı bir şekilde sizi atalet halinden çıkarması iyi olabilir. Marsın yöneticisi Merkür terazide, özellikle de venüsyen konular olan aşk, ilişki, sanat, para, ortaklıklarda yine de önceden üzerinde düşülmemişse hızlı hareket etmemekte yarar olabilir.

Yeniay haritasında akrep yükseliyor. Genel olarak yeniayın konusu ortak kazançlar ve varlıklar, bütünlenme, şifa, dönüşüm, birleşme, güç, iktidar, duygusal kontrol, hırs, tutku, azim, arzular ve gölgeleriyle de intikam, kin, manipülasyon, zehir. Yöneticisi Mars 8.evde olduğu için, ortaklık ve ortak kazanç konularında, belki borçlanma, veya vergi ödemeleri gibi konularda kısa yollar, hızlı eylemler hayatımıza girebilir. Bu alanda gayret ve mücadele , çaba gündemimizde olacak gibi görünüyor. Elbette para girişi ile birlikte para çıkışı da söz konusu olacaktır.

Konu ilişkiler ve para olunca Venüs’e bakmak gerekir ki, yeni ay haritasında geçtiğimiz haftaya hakim bir Satürn/Venüs karşıtlığı vardı. Venüs aslan burcunda, ışıl ışıl parlamak, onore edilmek, gösterişle ve aşkla kendini ortaya koymak isterken Kova burcundaki Satürn , “toplumsal sınırlarını bilerek özgür olabilirsin, hem kendi sınırlarını bilmelisin hem de diğerlerinin sınırlarına hakim olmalısın” diyerek, Venüs’ün aslan burcundaki coşkusunu ve ateşini “mantık” ile söndürüyor. Akrep ve ikizlerdeki yöneticisi Mars da işin içinde, entrika, tuzak, gaddarca ve despotça hareketler olabileceğini gösteriyor.

İki gün önce gündeme oturan Gülşen konusunun da tam olarak yukarıda açıkladığım etkinin bir sonucu olduğunu veya etkiyi tarif ettiğini düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: