16 Nisan Terazi burcunda Dolunay

Terazi burcunun ana tema olduğu bir enerjide, ilk aklımıza gelen konu elbette ilişkilerdir. Dolunay haritası yükseleni, güney ay düğümü ile kavuşuyor, bu da bize dolunay enerjisine giriş temalarını veriyor; ilişkilerde yaşanmış veya yaşanmakta olan krizler, sorunlar, çatışmalar ve bununla birlikte yükselen öfke, hırs ve intikam duyguları. İstanbul’a göre çıkarılan haritada Güney ay düğümü 12.evden yükselenle kavuşuyor ve sorun ve / veya konuların karmik etkileri olduğunu, yani ekilenin biçilmekte olduğunu gösteriyor. Pluto ise dolunay enerjisine açı yapıyor ve ilişkilerdeki dengesizliği, taraflara yüklediği güç tutkusu ile körüklüyor.

Dolunay Sabian Sembolü; Parlak ve berrak gökyüzünde yükseklerde süzülerek uçmakta olan bir uçak ; Bu sembol, yaşanmakta olan sorunlardan özgürleşmek, kaçmak isteğini gösterirken, aynı zamanda sorunların çözümü için biraz yükselmek, bütünsel bir bakış açısına sahip olmak gerektiğini de anlatıyor . Kısır döngüye girmiş konuların çözümü için farklı bir bakış açısı geliştirmek gerekir, bunun için de olaydan uzaklaşarak, aslında olayın içindeyken yaşanan duygusal hezeyandan uzaklaşmak ve dinginleşmek gerekir. O zaman, bir uçağa binmiş gibi herşeye daha yukardan , sessiz ve sakin bir şekilde bakılabilir.

Sembol aynı zamanda çok açık bir şekilde özgür ve bağımsız olma ihtiyacını vurguluyor. Kendi kanatları ile uçma, kendi yeteneklerini ve varlığını hissetme ve onlarla var olma halini çağrıştırıyor. Farkındaysanız, özgürleşme temasını neredeyse her analizde konuşuyoruz. Gökyüzü biz kendi içimizde özgürleşmeyi başarana kadar bu konuda ısrarcı olacak gibi duruyor. Yine sembole dönecek olursak, parlak bir gökyüzünde süzülmek hissi size nasıl geliyor? harika değil mi. Bu his, şu anda bir motivasyon olarak önümüze konulmuş durumda. Ama biliyoruz ki, gökyüzü her zaman açık değil, uçuşa uygun olmayan hava durumları da var; ve uçak sonsuza kadar uçamaz. O halde, uçmaya hazırlanırken , bir gün iniş yapılması gerektiğinin de farkında olunmalı; uçağa binip uzaklaşırken , geride bir şeyler bıraktığının da.

Bu noktada Jüpiter ve Neptün’ün Balık burcu kavuşumunda olduklarını hatırlayalım; yoğun ruhsallık, teslimiyet duyguları ile ayakları yerden kesen, hayal kurduran bir etki. Ve biliyoruz ki yaşam bir deneyim alanı. Hayat bizleri sürekli yeni deneyimlere sokuyor. Eylem gezegeni mars da balık burcunda şu anda. Yapabileceğimiz en iyi şey hayal kurmak ve akışta kalmak. Bazen eylemsizlik, teslimiyet ve boyun bükmek gerekebilir.

Her dolunayda, güneş ayın tam karşısındadır. Bu dolunayda Güneş’in sabian sembolü ise şöyle; Kaçırılmış bir fırsat hayal yoluyla yeniden kazanılır. Bizi yeniden Neptün/ Jüpiter kavuşumuna götürüyor. Hayal kurmaya devam et. Veya zaten uzun süredir hayal etmiş biri için şu an önünde belki de ‘sorun’ olarak duran şey bir şans olabilir mi? Büyük kazanımlar büyük sorunların içinden çıkabilir. Güneş hala koç burcunda ve cesaret hala yanımızda.

Yine de, haritada Merkür/ Uranüs kavuşumu olduğunu da belirtelim. Ani karar verdiren bir pozisyondur. Böyle zamanlarda karar vermeden önce ( elbette önemli , yaşam içinde dönemeç olabilecek büyük kararlardan bahsediyorum ) bir nefes almak gerekir. İşte burada, semboldeki uçağa binip yükselmek ve gökyüzünde bir tur atmak iyi olabilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: